Mario Run

thumbnail
۱۰ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

بازی قارچ خور قدیمی در قالبی جدید با هدف نجات شاهزاده

سال: 2016
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  برخلاف نسخه قدیمی این بازی که بازیکن مجبور به کنترل تک‌تک حرکت‎های شخصیت بازی بود، در این نسخه دویدن و پرش‎های کوتاه به‌صورت خودکار انجام می‎شود (البته بازیکن نیز می‎تواند پرش‎ها را انجام دهد). انجام پرش‎های بلند یا بالا رفتن‎ها در کنار کنترل جهت حرکت سوپر ماریو بر عهده بازیکن است و همگی تنها با ضربه زدن بر روی صفحه انجام می‎شود.
  شخصیت دشمن سوپر ماریو یک موجود ترسناک با دندان‎های تیز است و ماریو در بازی برای نجات شاهزاده از دست شخصیت خبیث مراحل بسیاری را طی می‎کند و در طول این مراحل ممکن است بمیرد (البته مجدداً زنده می‎شود و بازی از ابتدا آغاز می‎شود). همچنین برخی مراحل بازی در دالان‎های زیرزمین انجام می‎شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی به‌روز‎ شده‎ی بازی قدیمی قارچ خور در SEGA است. هدف بازی نجات شاهزاده داستان توسط سوپر ماریو قهرمان طراحی‌شده و برای رسیدن به این هدف موانع به‌صورت مراحل قرارگرفته است. بازی با داستان دزدیده‏ شدن شاهزاده آغاز می‎شود و ماریو در یک مرحله آموزشی به دهکده می‎رسد تا مأموریت قهرمانانه‎ی خود را آغاز کند. بخش‎های جانبی بسیار زیادی نسبت به بازی پیشین در این بازی قرار داده‌شده است، ازجمله ساخت دهکده، مسابقات آنلاین، خرید درون برنامه برای عبور از مراحل پایانی یا شخصیت‎های قارچی رنگی که برای ساخت‎وساز استفاده می‎شوند. بعضی اقدامات بازی به‌صورت خودکار صورت می‎گیرد، مانند پرش‎ یا عبور از موانع کوتاه. سکه‎های بازی برای خرید در دهکده استفاده می‎شوند و سکه‎های رنگی هر یک قابلیت‎های خاصی در هر مرحله دارند. بخش Remix 10، شامل 10 مرحله بسیار کوتاه از مجموعه مراحل بازی برای کسب امتیاز و طرفدار در بین قارچ‎های رنگی بازی است، علاوه بر این بخش‎های جانبی بسیاری مانند موسیقی و بلندترین پرش نیز به این بازی اضافه‌شده‌اند. در حالی که صحنه‎های بازی عمدتاً در فضای باز و با رنگ‎های شاد قرار دارد، اما برخی مراحل در دالان‎های تاریک طراحی‌شده است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی با گذر از چهار مرحله در هر بخش از بازی و بر اساس نسخه 3.0.6 iOS در تاریخ 96/08/24 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  این بازی در کنار داشتن جنبه نوستالژیک برای بزرگسالان، برای کودکان نیز بسیار جذاب بوده، زیرا که پر از هیجان، سرعت، کسب امتیاز راحت و رنگ‎های شاد است. شخصیت اصلی بازی سوپر ماریو با لهجه ایتالیایی صحبت می‎کند و طرفدارانی از نوع قارچ به رنگ‎های متنوع دارد. برخلاف سایر قهرمانان بازی‎ها، قهرمان این بازی یک مرد نسبتاً میان‎سال خوش‌قلب با سبیل و لباس افراد معمولی است. موسیقی بازی پر از هیجان و گاهی گوش‎خراش است، البته امکان قطع آن در عین نگه‌داشتن حالت آرامش‌بخش دهکده وجود دارد. گرافیک بازی با نسخه قبلی کاملاً متفاوت است و برخلاف آن از رنگ‎های زنده‎ای استفاده‌شده است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  در انتهای هر سه مرحله در جریان بازی یک مرحله کلیدی قرار دارد و در صورتی که اهداف آن در طول بازی‎های پیشین برآورده نشده باشد، بازیکن ملزم به خرید درون برنامه با هزینه‎های متفاوت است. البته اگر بازیکن به‌جای دانلود، بازی را خریداری کند تمام خریدهای درون برنامه حذف می‎شوند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بازی امکان ارتباط با دوستان از طریق شبکه‎های اجتماعی و لینک اختصاصی را فراهم می‎آورد و پس از مرتبط شدن دو نفر، می‎توانند باهم مسابقه دهند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۲ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۳.۰.۶
  واحد پول رایگان
  ناشر Ninetendo Co.
  سال انتشار ۲۰۱۶
  ارز رایگان