Mars Globe

thumbnail
۱۲ سال به بالا
۹ تا ۱۲ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

آشنایی با سیاره‎ی مریخ

سال: 2009
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  چگونگی کار با برنامه بسیار ساده است اما اطلاعات موجود در آن سطح بالایی دارد که آموختن آن‎ها برای کاربرانی با اطلاعات کمتر در مورد مریخ می‎تواند تا حدودی با پیچیدگی همراه باشد. همراهی والدین برای توضیح مطالب می‎تواند مفید باشد.
  هر یک از نقاط مشخص‎شده روی سیاره حاوی اطلاعات کوتاه و مفید است. چگونگی تشکیل پستی و بلندی‎ها در برنامه توضیح و نمایش داده شده است. به طور مثال تشکیل آرگیر پلانیتیا حاصل انفجار سیاره‎ای دیگر و برخورد تکه‎های آن با سطح مریخ است و همچنین اندازه‎ی هریک از آن‎ها نیز با اندازه‎ی مکان‎های متفاوت روی زمین مقایسه می‎شود. به طور مثال طول تقریبی دره‎ی مارینریس در مریخ برابر با فاصله نیو‎یورک تا لوس‎آنجلس بر سطح زمین است. اطلاعاتی در مورد دانشمندان ستاره‎شناس و کشفیات آن‎ها نیز در اختیار کاربر قرار می‎گیرد. لینکی برای اتصال به گوگل برای دریافت اطلاعات تکمیلی در هر مورد نیز در پایان توضیحات مربوطه وجود دارد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  در این مجموعه کاربر می‎تواند اطلاعاتی در مورد سیاره‎ی سرخ یا مریخ کسب کند. در ابتدا تصویری سه‎بعدی از سیاره نمایش داده می‎شود و کاربر با لمس صفحه‎ی بازی و حرکت دادن تصویر، سیاره را مشابه حرکت کره‎ی جغرافیایی در تمامی جهت‎ها می‎چرخاند. نقاطی روی تصویر سیاره مشخص شده است که با زوم کردن روی هر یک از آن‎ها اطلاعات زمین‎شناختی مانند پستی و بلندی‎ها، مکان و تاریخ فرود فضا‎پیماها و نام دانشمندانی مرتبط با حوزه‎ی ستاره‎شناسی مانند کوپرنیک و نیوتن در اختیار او قرار می‎گیرد. امکان تنظیم ساعت محلی در برنامه وجود دارد که با توجه به آن نور سیار تغییر می‎کند و به حالت روز یا شب درمی‎آید و همچنین شکل اتمسفر مریخ نیز در برنامه مشخص است. برنامه فضایی ساده و در عین حال کاربردی دارد و به طور حتم برای کاربران علاقه‎‎مند به آشنایی با فضا و سیارات از جذابیت بالایی برخوردار است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی برنامه آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 2.3 iOS در تاریخ 98/11/3 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  برنامه تنها از تصویر سیاره تشکیل شده است اما جزئیات تصویری روی آن مانند نمایش مکان پستی‎ها و بلندی‎ها و همچنین اطلاعات تکمیلی هر یک دقیق و نسبتاً کامل است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  کار با برنامه نیاز به اتصال اینترنت ندارد اما برای استفاده از لینک‎های قرار داده شده در برنامه جهت دریافت اطلاعات تکمیلی دسترسی به اینترنت لازم است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۲.۳
  واحد پول رایگان
  ناشر Michael Howard
  سال انتشار ۲۰۰۹
  ارز رایگان