MARVEL Puzzle Quest: Hero RPG

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

محور کردن تصاویر همسان برای شرکت در نبرد میان قهرمانان مارول

سال: 2019
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  ظاهر شخصیت‎های بازی مطابق با دیگر شخصیت‎های comic book (کتاب مصور) هستند. آن‎ها لباس‎های چسبان به تن دارند و شکل ظاهریشان با کلیشه‎های جنسیتی همراه است.
  برای انتقال قدرت به قهرمانان تنها لازم است که بازیکن حداقل سه تصویر همسان را در جهت افقی یا عمودی در یک راستا قرار دهد. درک بازی برای بازیکنان آشنا به این سبک از بازی‎ها دشوار نخواهد بود اما آموزش کاملی نیز در ابتدای بازی وجود دارد. آگاهی از نوع قدرت قهرمانان مانند تور پرتاب کردن اسپایدر‎من نیاز به آشنایی بازیکن به قهرمانان مارول دارد. جریان بازی برای بازیکنان با آشنایی کم به دنیای مارول و قهرمانان آن می‎تواند تا حدی گیج‎کننده باشد.
  هر یک از رنگ‎های موجود در پازل‎ها به قهرمان خاصی نیرو منتقل می‎کنند. به طور مثال با کنار هم قرار دادن تصاویر قرمز رنگ قدرت به مرد آهنی منتقل می‎شود. بازیکن باید توانایی قهرمان خود را بشناسد و مطابق با آن پازل‎ها را انجام دهد یا در صورت نیاز قهرمان دیگری را وارد نبرد کند. استفاده‎ی مناسب از قهرمانان نیازمند بهره‎گیری از مهارت تفکر استراتژیک است. چگونگی کنار هم قرار دادن تصاویر برای انتقال بیشترین نیرو نیز مهارت تفکر حل مسئله‎ی بازیکن را به چالش می‎کشد.
  هیچ تصویری از جراحت یا حتی مبارزه در بازی وجود ندارد. در بالای تصویر پازل تصاویر قهرمانان در برابر هم قرار می‎گیرد. با حل کردن پازل‎ها نیرو به شکل نور رنگی به قهرمان منتقل می‎شود و همزمان از انرژی حریف کم می‎شود. جریان بازی هیجان زیادی دارد شکل ظاهری برخی شخصیت‎ها هم تا حدی خشن هستند که می‎تواند حس خشونت را به بازیکن منتقل کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  نام اندروید بازی MARVEL Puzzle Quest: Join the Super Hero Battle است. این بازی ترکیبی از حل کردن پازل و مبارزه در نقش قهرمانان مارول است. قهرمانان باید با شخصیت منفی بازی و گروهش مبارزه کنند و نقشه‎های پلید آن‎ها را از بین ببرند. بازیکن با کنار هم قرار دادن حداقل سه تصویر مشابه در کنار یکدیگر قدرت را به قهرمانان خود منتقل می‎کنند. این مبارزه تا جایی ادامه پیدا می‎کند که یکی از طرفین انرژی‎اش تمام شود. قهرمانان زیادی مانند اسپایدر‎من در نبرد حضور دارند که هر یک توانایی خارق‎العاده و خاصی دارند اما در نبرد‎ها هیچ تصویری از جراحت نمایش داده نمی‎شود. بازیکن با صرف امتیازات می‎تواند شخصیت‎های خود را قوی‎تر کند یا قهرمانان دیگری مانند هالک و مرد آهنی را وارد بازی کند. بازی هیجان زیادی دارد و می‎تواند بازیکنان را به تهیه و استفاده از محصولات دنیای مارول تشویق کند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 215.0.548961 iOS در تاریخ 99/08/20 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  قهرمانان زیادی در بازی وجود دارند که طراحی تمامی آن‎ها کیفیت بسیار خوبی دارند. در پازل هم تصاویر رنگارنگ به شکل‎های هندسی وجود دارند. کنار هم قرار گرفتن تصاویر مشابه نوری با رنگی تند را تولید می‎کند که نشان‎دهنده‎ی انرژی قهرمان است. قهرمانان پس از دریافت نیرو حرکات نمایشی زیبایی انجام می‎دهند. موسیقی هیجانی نیز در متن بازی شنیده می‎شود.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  پرداخت حداقل مبلغ 2.79$ و خرید درون برنامه امکاناتی نظیر قهرمانان بیشتر را در دسترس بازیکن قرار می‎دهد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  دسترسی به اینترنت برای انجام بازی لازم است. بازی به برخی اطلاعات بازیکن دسترسی پیدا می‎کند که شرح کامل آن در ابتدا وجود دارد. بازیکن مجبور به موافقت با آن است در غیر این صورت بازی اجرا نخواهد شد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۲۱۵.۰.۵۴۸۹۶۱
  واحد پول رایگان
  ناشر D۳Publisher of America, Inc
  سال انتشار ۲۰۱۹
  اقتباس داستان بازی و شخصیت منفی آن به نام Norman Osbourn از کتاب Dark Reign (سلطنت تاریک) الهام گرفته است.
  ارز رایگان