Marvel Snap

thumbnail
۱۵ سال به بالا
۱۳ تا ۱۵ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

نبرد سریع و هیجانی کارت‌بازی با قهرمانان مارول به دور از خشونت

سال: 2020
  بررس برنامه: سارا محمدپور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  تصاویر شخصیت‌ها بر روی کارت‌ها موجود است. ظاهر برخی از ابرقهرمان‌های زن کمی جنسیت‌زده و با کلیشه‌های جنسیتی همراه است.
  در حین دو بازی اولیه، شخصیت‌ها راجع به نقش‌هایشان و روند باز توضیحاتی در قالب متن‌های کوتاه می‌دهند. بازی به صورت آنلاین اجرا می‌شود و داده‌ها در طول بازی با توجه به نوع فرآیند بازی تغییر می‌کنند.
  بازی آنلاین است و در جریان بازی بازیکن با انتخاب کارت مناسب میان بقیه کارت‌ها و چیدن آن‌ها در زمین‌های مرتبط به آن‌ها می‌تواند مهارت‌های تصمیم‌گیری، تفکر حل مسئله و تحلیلی بازیکن را تقویت کند.
  شخصیت‌های بازی با کلیک کردن بر روی کارت‌هایشان کری می‌خوانند و خود را با صدای بلندی معرفی می‌کنند. مبارزه رو‌در‌رو و از بین بردن مهره‌ای حریف از جمله نکات این بازی است. همچنین، تصاویر مانند دندان‌های تیز و صورت‌های خشمگین در بازی وجود دارد که میتواند برای بازیکنی با روحیه حساس دلهره‌آور است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی آنلاین و از نوع امتیازی و نوبتی است. هر بازیکن در طی بازی 20 کارت دارد. بازیکن می‌تواند با جمع‌آوری کارت‌های شخصیت‌های محبوب و شرور مارول مانند: ( مرد آهنی، هالک و…) تیم رویایی خود را بسازد و روی هر کارت امتیاز مرتبط به آن نوشته شده است.
  در این بازی باید کارت‌ها را در سه زمین مختلف طوری چید که بیشترین امتیاز عددی را در مقابل رقیب خود بدست آورد. برای مثال اگر مجموع امتیازهای سه کارت حریف 11 باشد شما باید کارت‌های خود را طوری بچینید تا مجموع امتیازتان بالاتر از آن شود. علاوه بر اعداد روی کارت‌ها، قدرت شخصیت‌های بازی نیز بر روی امتیازدهی موثر است. پیروزی در این بازی به مدیریت نیروها و استفاده از استراتژی مختلف و مناسب بستگی دارد. در هر نوبت بازیکن می‌تواند یک الی سه کارت بر روی زمین‌ها بگذرد و نوع انتخاب کارت‌ها قدرت تفکر تحلیلی و استراتژیک نوجوان را بالا می‌برد. سرعت و هیجان این بازی بسیار بالا است، هر مسابقه حس و حال متفاوتی دارد زیرا کارت‌ها در بیش از 50 مکان مختلف از دنیای مارول قابل بازی هستند و مکان‌های جدید هر هفته معرفی می‌شوند تا مهارت‌های حل مسئله شما را مورد آزمایش قرار دهند.با پیروزی‌های روزانه، مقدار طلا و امتیازهای کسب شده در هر بازی می‌توان شخصیت‎های بازی را ارتقا داد و میل بازیکن به سر زدن به بازی را بیشتر کرد. این بررسی براساس نسخه‎ی 8.7.1 اندروید نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  بازی ۲بعدی و دارای افکت‌های کمی است، تصویرسازی کارت‌ها جالب است و بازی گرافیک بالایی دارد. همچنین، موسیقی متن آن هیجانی است و به بهتر شدن جو بازی کمک می‌کند. برای لود شدن بازی نیاز به اندکی زمان است.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  در این بازی، با مقداری طلا می‌توان کارت‌های جدید خرید یا کارت‌های قبلی را ارتقا داد. با پیروزی در هر مسابقه، مقدار کمی طلا بدست می‌آید و روند آن بسیار کند است، برای همین بازیکنان را به سمتی سوق می‌دهد که با پرداخت درون برنامه‌ای طلای بیشتری بدست آورند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  امکان وارد شدن به حساب کاربری گوگل برای ذخیره‌ی روند بازی وجود دارد ولی اجباری نیست. دسترسی به اینترنت در حین بازی لازم است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۸.۷.۱
  حداقل نیازمندی اندروید ۴
  واحد پول رایگان
  ناشر Nuverse
  سال انتشار ۲۰۲۰
  پلتفرم Android، iPhone، iPad
  طبقه بندی کارت‌بازی، استراتژی
  مهارت تفکر تحلیلی، سواد زبان خارجی
  ارز رایگان