Masha and the Bear Educational Games

بررس متن: پریا کنکاشور

8+ 4 تا 8 با همراهی والدین

انواع بازی آموزشی در قالب شخصیت‎های کارتون ماشا و خرسه

ناشر: AppQuiz سال انتشار: 2017

Masha and the Bear Educational Games

8+
4 تا 8 با همراهی والدین

انواع بازی آموزشی در قالب شخصیت‎های کارتون ماشا و خرسه

ناشر: AppQuiz

سال انتشار: 2017

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
این بازی در ۸ موضوع مختلف آموزش برای کودکان طراحی‌شده است و بر روی مهارت‎های حافظه، خلاقیت، تفکر حل مسئله، قدرت تفکر تحلیلی، مهارت‌های پایه ریاضی و توان موسیقیایی کودک تمرکز دارد و آنها را تقویت می‎کند.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
این برنامه شامل بازی‌های متعدد و متنوعی است که اگرچه انجام آنها پیچیدگی ندارند اما به علت نبود هیچ‌گونه توضیح و شرح چگونگی استفاده در ابتدای بازی، شروع آن برای کودکان می‌تواند قدری چالش‌برانگیز باشد و نیاز به همراهی والدین داشته باشند. ارائه مطالب به زبان انگلیسی برای کودکان ناآشنا به این زبان، کمی کار را دشوارتر می‎کند.
آنچه والدین باید بدانند

بازی ماشا و خرسه، یک بازی کودکانه با محتوای آموزشی است که در آن از شخصیت‌های محبوب کارتونی با همین نام استفاده‌شده است. در این برنامه ۸ دسته بازی طراحی‌شده که هرکدام از آنها در فضای کودکانه‎ی خود به دنبال یک هدف آموزشی خاص‎اند. هریک از دسته‌بندی‌ها شامل چندین بازی مختلف با هدف‌های آموزشی یکسان است. بازی‌ها به ترتیب با هدف تقویت حافظه، پرورش تمرکز و تفکر خلاقانه، جایابی و توالی یابی اشکال و اشیاء، پازل و تقویت قدرت حل مسئله، بهبود مهارت موسیقیایی، تمرین اعداد و چهار عمل اصلی، پیدا کردن کلمات از حروف به‌هم‌ریخته و درنهایت رنگ‌آمیزی الگوهای مختلف، طراحی‌شده‌اند. فضای کودکانه و تشویقی، باعث ترغیب هرچه بیشتر بازیکنان به ادامه‎ی بازی‌ها می‎شود. شخصیت اصلی بازی ماشا (دختری کوچک) است که به همراه خرس داستان و سایر حیوانات بازی‎ها را ارائه می‎کنند. در این برنامه توضیح و یا دستورالعملی برای انجام بازی‌ها ذکر نشده که این موضوع همراهی والدین را در شروع بازی می‎طلبد. همچنین برای باز کردن بعضی از دسته‌بندی‌ها اجبار به تماشای تبلیغات وجود دارد؛ که این علاوه بر تبلیغاتی حین بازی است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‌ی 4.8 Android در تاریخ ۹۸/0۳/۲۹ نوشته‌شده است.

کیفیت

استفاده از تصاویر کودکانه و موسیقی شاد به جذابیت بازی کمک کرده است. استفاده از تصاویر فانتزی و کارتونی انگیزه‎ی بیشتری در یادگیری مفاهیم خشک ریاضیاتی ایجاد کرده است.

مصرف گرایی

مابین هر مرحله در صورت اتصال دستگاه به اینترنت تبلیغاتی مشاهده می‌شود و برای استفاده از برخی بازی‌ها نیاز به مشاهده تبلیغ ویدیویی وجود دارد.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 33
نسخه تست شده روی اندروید 4.8
حداقل نیازمندی اندروید 4.0.3 و بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر AppQuiz
سال انتشار 2017
اقتباس کارتون روسی ماشا و خرسه