Match it up 1

thumbnail
۷ سال به بالا
۴ تا ۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

منطبق کردن اشکال با توجه به الگوی اصلی

سال: 2011
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در ابتدا همراهی والدین با کودک برای تکرار نام اشیاء و توضیح چگونگی بازی بسیار کمک کننده خواهد بود.
  برنامه علاوه بر بهبود مهارت‎های شناختی، کودک را با مهارت‌های طبقه‌بندی کردن نیز آشنا می‎کند. والدین می‌توانند با آموزش نام اشکال و رنگ‌ها به زبان فارسی دامنه واژگان کودکشان را افزایش دهند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی قسمت اول از مجموعه‌ی Match it up است و جهت استفاده خردسالان و کودکان دبستانی ساخته شده تا با نام اشیاء، اشکال و رنگ‎ها آشنا شوند. هر مرحله شامل یک تصویر در مرکز صفحه بازی و چندین تصویر در اطراف آن است. یکی از تصاویر مشابه با تصویر مرکزی بوده که کودک با انتخاب تصویر مشابه، کشیدن و منطبق کردن آن بر تصویر اصلی در بازی پیش می‎رود. بعد از هر مطابقت، تصویر مرکزی تغییر می‎یابد و بازی ادامه پیدا می‌کند. بازی در دسته‌بندی‌های متفاوت ازجمله حیوانات و میوه‌ها تنوع محتوایی دارد که تنها دو دسته‌بندی رایگان بوده و باقی با خرید درون برنامهدر اختیار کودک قرار می‌گیرد. محتوای این برنامه به توسعه‎ی مهارت شناختی و ادراک بصری کودک کمک خواهد کرد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 7.22 iOS در تاریخ 98/09/21 نوشته‎شده است.

  کیفیت

  طراحی ساده‎ی اشکال، رنگ‌های متوع و همچنین تشویق کودک با صدای دست زدن پس از اتمام هر مرحله، محیطی مناسب در جهت آموزش برای کودک فراهم آورده است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  دو مرحله از بازی رایگان است و برای در اختیار داشتن تمامی مجموعه پرداخت مبلغ 6.99$ پول لازم است. در بازی بخشی برای معرفی دیگر محصولات ناشر بازی قرار دارد.

  نیازهای ویژه

  این بازی برای کودکان مبتلا به اوتیسم کاربرد دارد.

  دنیای واقعی

  والدین می‌توانند با نشان دادن اشیاء، گفتن نامشان و پرسش از کودکان ساختار زبانی کودک را کامل‎تر نمایند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  والدین می‌توانند نام و آدرس ایمیل خود را برای دریافت اطلاعاتی مانند تازه‌ترین محصولات ناشر، در بازی قرار دهند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۷.۲۲
  واحد پول رایگان
  ناشر MyFirstApp Ltd
  سال انتشار ۲۰۱۱
  ارز رایگان