Matchington Mansion

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

حل کردن پازل‌ها برای بازسازی یک عمارت بزرگ

سال: 2020
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  طراح عمارت دختری به نام تیفانی است که تلاش می‌کند تا با وجود تمام خرابی‌ها، عمارت را تبدیل به جایی بهتر کند. او با افرادی و حیوان خانگی که به مرور به بازی اضافه می‌شوند دوست می‌شود و با آن‌ها مهربان است و اوقات خوشی را می‌گذراند.
  تیفانی دختر بزرگی است که اغلب لباس کوتاهی می‌پوشد و در دلش از نجار عمارت خوشش می‌آید. به مرور رابطه‌ی بین آن‌ها بیشتر می‌شود و در نهایت ازدواج می‌کنند. مردی هم سعی می‌کند تا عمارت را از چنگ تیفانی دربیاورد تا آن را تبدیل به کازینو کند در آخر تیفانی با محبت کردن و مهربانی تمام دشمنانش را تبدیل به دوست می‌کند و مهمانی‌ ترتیب می‌دهد که در آن لیوان‌های مخصوص نوشیدن مشروبات الکی وجود دارد.
  تمام بخش‌های بازی با تصویر و متن به بازیکن آموزش داده می‌شود تعداد آن‌ها به حدی زیاد است که شاید بازیکنان آشنا به این سبک از بازی‌ها را کلافه کند. پازل‌ها به مرور سخت‌تر می‌شوند تا مهارت بازیکن در حل مسئله را به چالش بکشند به خصوص که با پیش رفتن در مراحل تعداد حرکت‌‌های مجاز هم کمتر می‌شود. برای حل کردن پازل‌ها داشتن سواد زبان انگلیسی لازم نیست اما برای فهمیدن داستان، لازم است.
  برای حل کردن پازل‌ها نیاز است تا بازیکن از مهارت تفکر حل مسئله‌اش استفاده کند. تعداد حرکت‌ها هم محدود است و او باید راهی را پیدا کند تا با کمترین حرکت به هدف هر مرحله دست پیدا کند. تیفانی، دید مثبتی دارد و با هر کارشکنی یا خرابکاری تسلیم نمی‌شود و به راهش ادامه می‌دهد.
  در یکی از صحنه‌های بازی آتش‌سوزی و در خطر افتادن گربه‌ی تیفانی نشان داده می‌شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  در این بازی پازلی، یک عمارت بسیار بزرگ به بازیکن به ارث رسیده است و او باید به کمک دوست طراحش، آن‌جا را بازسازی و مطابق سلیقه‌اش کند. مأموریت‌های متفاوتی مانند عوض کردن مبلمان، کاشتن گیاه در باغ و تعمیرات به بازیکن محول می‌شود که باید آن‌ها را با حل کردن پازل‌ها انجام دهد. پازل‌ها با محور کردن اشکال رنگی حل می‌شوند به طوری که با کنار هم قرار دادن حداقل سه شکل مشابه، آن‌ها از صفحه‌ی بازی حذف می‌شوند و بازیکن امتیاز به دست می‌آورد. تعداد حرکت‌های مجاز برای هر پازل محدود است که می‌تواند باعث شود بازیکن از مهارت تفکر حل مسئله‌اش استفاده کند تا با کمترین حرکت بیشترین امتیاز را کسب کند. داستانی هم در بازی جریان دارد تا بازیکنان را با خود همراه کند؛ بعضی از آن‌ها محتوای دوستی و تلاش و بعضی محتوای بزرگسالانه دارند مانند ازدواج کردن دوست طراح با نجار عمارت و کارشکنی‌های یک مرد بدجنس. تبلیغاتی از بازی وجود دارد که بسیار بزرگسالانه هستند اما در بازی اصلی هیچ یک از آن صحنه‌ها وجود ندارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌‌ی 1.97.0iOS در تاریخ1400/06/12 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  بازی در نگاه اول مشابه به بازی‌های دیگری به نظر می‌رسد که آن‌ها هم محتوای حل پازل و بازسازی دارند. اما رعایت بعضی جزئیات، غافلگیری و روایت داستانی طولانی باعث شده است تا این بازی تا حدی متفاوت شود. عمارت اصلی بسیار بزرگ است و هر بخش از آن، از اتاق‌ها تا حیاط نیاز به بازسازی دارند برای هر تغییر در عمارت هم انتخاب‌های متفاوتی پیش روی بازیکن قرار دارد بنابراین او می‌تواند عمارتی داشته باشد که مطابق با سلیقه‌ و خانه‌ی آرمانی‌اش است. از دیگر نقاط قوت طراحی این بازی می‌توان به تنوع رنگ‌ها و نمایش مشاغل با لباس و ابزار مربوط به شغلشان نام برد مثل باغبان با قیچی باغبانی و دستکش یا نجار با جعبه‌‌ی ابزار و اره. داستان‌ هم پیچش‌های متفاوتی دارد تا جریانش کسل‌کننده نشود و بازیکن به دانستن سرنوشت شخصیت‌ها مشتاق باقی بماند با این حال خیلی بر شخصیت‌‌‌پردازی تکیه نشده است.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  می‌توان حداقل مبلغ 1.99$ پرداخت کرد و عمارت را سریع‌تر بازسازی کرد. تبلیغاتی در بازی وجود دارد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  با تمام شدن بازسازی هر بخش از عمارت، عکسی گرفته می‌شود که بازیکن می‌تواند آن را به‌وسیله‌ی شبکه‌های اجتماعی برای دوستانش بفرستد یا اجازه دهد تا عکس در آلبوم تصاویر دستگاه هوشمندش ذخیره شود. لینک فیس‌بوک بازی در اختیار بازیکن قرار داده می‌شود که در آن اجتماعی از بازیکنان این بازی وجود دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۹۷.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Playdead ApS
  سال انتشار ۲۰۲۰
  پلتفرم Android، iPad، iPhone، iPod Touch
  طبقه بندی پازل
  مهارت تفکر حل مسئله، سواد زبان خارجی
  ارز رایگان