Math&Logic games for kids

thumbnail
۷ سال به بالا
۵ تا ۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

آموزش مهارت‌های منطقی و ریاضی برای کودکان دبستانی

سال: 2022
  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  وجود موجوداتی مثل اسب تک‌شاخ و بامزه و فانتزی باعث تحریک قدرت تخیل کودک در حین بازی کردن می‌شود.
  بعد از ورود به بخش فهرست و انتخاب بخش مورد نظر در شروع هر بازی، آموزشی به شکل راهنمایی‌های تصویری کاربر را راهنمایی می‌کنند. استفاده از برنامه بسیار ساده است اما در صورت عدم توانایی خواندن زبان انگلیسی کودکان برای استفاده‌ی اولیه نیاز به راهنمای والدین خواهند داشت. تمرین‌ها دارای سطح‌بندی ساده، متوسط و سخت هستند که در حالت رایگان فقط سطح ساده قابل استفاده است.
  برنامه به طور اختصاصی برای بهبود مهارت تفکر منطقی، تحلیل، تمرکز، حافظه و بهبود دانش ریاضی کودکان دبستانی در طراحی شده است که در این زمینه بازی‌های مختلف و تمرین‌های متفاوتی را ارائه می‌‌کند و در بهبود تمامی‌ این مهارت‌ها موثر واقع می‌شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه‌ی آموزنده مجموعه‌ای از بازی‌های سرگرم‌کننده است که در طی آن، کودکان دبستانی مهارت‌های ریاضی و محاسباتی را تمرین می‌کنند. برای شروع استفاده باید سن کودک در بازی ثبت بشود. این باعث می‌‌شود تا محتوای بازی‌ها متناسب با سطح مهارت ریاضی هر سنی به او ارائه شود. برنامه دارای چهار بخش مختلف است. منطق، تمرکز، عملیات ریاضی ساده و حافظه. شخصیت اصلی بازی یک اسب تک‌شاخ است که با انتخاب هر یک از این بخش‌ها وارد جاده‌ای با چند کلبه‌ی مختلف می‌شود که هر کلبه نماد یک بازی است. در بخش منطق تمرکز بازی‌ها در الگو‌یابی، پیدا کردن دنباله‌های عددی، ساختن پازل و بازی‌هایی است که بازیکن را به تفکر و پیدا کردن رابطه‌های معنادار منطقی وا می‌دارند. بخش دوم تمرین برای انجام چهار عمل اصلی است که طبق سطح درسی هر سن، تمرین‌های یک رقمی یا چند رقمی ضرب، تقسیم، جمع و تفریق به او داده می‌شود. بخش تمرکز به بازی‌هایی اختصاص دارد که نیاز به توجه زیاد در تصاویر دارند. بازیکن باید قطعه حذف‌شده از یک تصویر را از بین قطعه‌های موجود تشخیص دهد و یا اختلاف بین دو تصویر را متوجه شود یا تعداد خاصی از یک تصویر را در بین انبوهی از اشیا بشمارد. بخش نهایی نیز به مهارت حافظه می‌پردازد. به طور مثال، بازیکن باید ترتیب دایناسور‌هایی که تکه‌هایی از یک آهنگ را می‌خوانند را به خاطر بسپارد و آن را اجرا کند و یا اشیائی که در یک دسته وجود دارند را به خاطر بسپارد و جاهای خالی را پر کند. این برنامه با رویکردی سرگرم‌کننده تمرینات خوبی برای بهبود مهارت ریاضیاتی و منطقی کودکان ارائه می‌کند و با فضای دوست‌داشتنی و کودکانه، تجربه‌ی یادگیری مسائل خشک ریاضی را دلپذیر می‌کند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 1.8.1 Android در تاریخ ۱۴۰۱/۵/۲۵ نوشته شده است.

  کیفیت

  طراحی کارتونی و استفاده از رنگ‌های جذاب و کودک‌پسندی مثل صورتی و زرد و آبی جذابیت بصری زیادی به برنامه بخشیده است. استفاده از موجودات فانتزی مثل هیولاهای بامزه و اسب تک‌شاخ فضا را کارتونی کرده است. بخش‌های مختلف برنامه در عین بازی بودن و سرگرم کنندگی، آموزش‌های موثر و غیرمستقیمی ‌برای کودک دارند. محتوای برنامه برای هر رده‌ی سنی متفاوت است و درمجموع، بازی در سطح کیفی خوبی قرار گرفته است.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  تمام بخش‌های بازی در حالت رایگان فعال نیستند و نیاز به انجام خرید درون‌برنامه‌ای برای دسترسی به نسخه‌ی کامل وجود دارد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  سن و نام کودک در ابتدا پرسیده شده و موافقت با قوانین حریم خصوصی بازی الزامی است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۸.۲
  حداقل نیازمندی اندروید ۵.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Speedymind llc
  سال انتشار ۲۰۲۲
  پلتفرم Android
  طبقه بندی آموزشی
  مهارت سواد زبان خارجی، سواد زبان ریاضی، تفکر تحلیلی
  ارز رایگان