MathTappers: ClockMaster

بررس متن: پرستو رحیمی

8+

آموزش مهارت خواندن ساعت به کودک

ناشر: Tim Pelton سال انتشار: 2009

MathTappers: ClockMaster

8+

آموزش مهارت خواندن ساعت به کودک

ناشر: Tim Pelton

سال انتشار: 2009

بررس متن: پرستو رحیمی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
کودک در این بازی در مورد نسبت ثانیه‎ها، دقایق و ساعت‎های یک روز می‎آموزد. در جریان بازیس آشنایی با اعداد، ارتباط اعداد و نسبت‌های آنها با یکدیگر (به‌طور مثال 52 از 40 بزرگ‌تر است)، ساعت‌های آنالوگ و دیجیتال، مفهوم تکرار اعداد نمایش داده‌شده بر ساعت بعد از گذشتن 12 ساعت، تفاوت ساعت در صبح و بعدازظهر، لغات مربوط به ساعت (به‌طور مثال یک ربع به ده) به صورت غیرمستقیم و مستقیم به دست می‎آید. اگرچه لغات داخل برنامه انگلیسی است اما ترجمه و آموزش آنها توسط والدین می‌تواند برای کودک مفید باشد.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
خواندن ساعت و یادگیری نحوه‎ی کار آن ممکن است برای کودکان اندکی گیج‌کننده باشد. توضیحی در مورد نحوه‎ی بازی در اختیار کودک قرار نمی‌گیرد اما توضیح کاملی مبنی بر چگونگی انجام بازی برای والدین در ابتدای بازی وجود دارد. به همین دلیل همراهی والدین در کار با این برنامه لازم است. درجه‎ی دشواری بازی در بخش تنظیمات قابل‌تغییر است.
آنچه والدین باید بدانند

این بازی برای کمک به خواندن زمان و تنظیم ساعت ساخته‎شده است که در دو بخش مجزای تمرین و بازی و با سه نوع ساعت آنالوگ (با عقربه‎ی ساعت شمار و دقیقه‌شمار)، دیجیتال و ساعتی تنها با عقربه‎ی ساعت شمار، تهیه‌شده است. کودک عدد نمایش داده‌شده در پایین صفحه بازی را بر روی ساعت تنظیم می‎کند. برای این کار کودک عقربه‎ها یا اعداد ساعت را حرکت می‎دهد تا زمان موردنظر نمایش یابد. در بخش بازی نیز هر مرحله شامل 10 دور تشخیص زمان صحیح با توجه به عدد نمایش داده‌شده بر روی ساعت است. کودک در این بازی با درک مفهوم زمان، رابطه میان زمان و عدد نمایش داده‌شده بر روی ساعت را تشخیص می‌دهد. همراهی والدین برای کمک به یادگیری بهینه کودکان و ترجمه مفاهیم بازی نتیجه بهتری در پی خواهد داشت. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 2.1.1 iOS در تاریخ 98/09/06 نوشته‎شده است.

کیفیت

بازی با استفاده از ساعت‌های متنوع از نظر کارکرد و ساختار موجب تنوع در نحوه‎ی آموزش و تکراری نشدن محیط بازی شده است.

جزئیات برنامه موبایلی
نسخه تست شده روی iOS 2.1.1
واحد پول رایگان
ناشر Tim Pelton
سال انتشار 2009
دنیای واقعی

والدین می‌توانند ساعت‌های خاصی در طول شبانه‌روز مانند ساعت خواب و ساعت مدرسه رفتن را به فرزندشان بیاموزند و با خواندن ساعت و صحبت با کودکان در مورد زمان، تمرین بیشتری در خانه داشته باشند.

نیازهای ویژه

این بازی برای کوکان اوتیسم نیز قابل‌استفاده است.