MathTappers: ClockMaster

thumbnail
۸ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

آموزش مهارت خواندن ساعت به کودک

سال: 2009
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  خواندن ساعت و یادگیری نحوه‎ی کار آن ممکن است برای کودکان اندکی گیج‌کننده باشد. توضیحی در مورد نحوه‎ی بازی در اختیار کودک قرار نمی‌گیرد اما توضیح کاملی مبنی بر چگونگی انجام بازی برای والدین در ابتدای بازی وجود دارد. به همین دلیل همراهی والدین در کار با این برنامه لازم است. درجه‎ی دشواری بازی در بخش تنظیمات قابل‌تغییر است.
  کودک در این بازی در مورد نسبت ثانیه‎ها، دقایق و ساعت‎های یک روز می‎آموزد. در جریان بازیس آشنایی با اعداد، ارتباط اعداد و نسبت‌های آنها با یکدیگر (به‌طور مثال 52 از 40 بزرگ‌تر است)، ساعت‌های آنالوگ و دیجیتال، مفهوم تکرار اعداد نمایش داده‌شده بر ساعت بعد از گذشتن 12 ساعت، تفاوت ساعت در صبح و بعدازظهر، لغات مربوط به ساعت (به‌طور مثال یک ربع به ده) به صورت غیرمستقیم و مستقیم به دست می‎آید. اگرچه لغات داخل برنامه انگلیسی است اما ترجمه و آموزش آنها توسط والدین می‌تواند برای کودک مفید باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی برای کمک به خواندن زمان و تنظیم ساعت ساخته‎شده است که در دو بخش مجزای تمرین و بازی و با سه نوع ساعت آنالوگ (با عقربه‎ی ساعت شمار و دقیقه‌شمار)، دیجیتال و ساعتی تنها با عقربه‎ی ساعت شمار، تهیه‌شده است. کودک عدد نمایش داده‌شده در پایین صفحه بازی را بر روی ساعت تنظیم می‎کند. برای این کار کودک عقربه‎ها یا اعداد ساعت را حرکت می‎دهد تا زمان موردنظر نمایش یابد. در بخش بازی نیز هر مرحله شامل 10 دور تشخیص زمان صحیح با توجه به عدد نمایش داده‌شده بر روی ساعت است. کودک در این بازی با درک مفهوم زمان، رابطه میان زمان و عدد نمایش داده‌شده بر روی ساعت را تشخیص می‌دهد. همراهی والدین برای کمک به یادگیری بهینه کودکان و ترجمه مفاهیم بازی نتیجه بهتری در پی خواهد داشت. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 2.1.1 iOS در تاریخ 98/09/06 نوشته‎شده است.

  کیفیت

  بازی با استفاده از ساعت‌های متنوع از نظر کارکرد و ساختار موجب تنوع در نحوه‎ی آموزش و تکراری نشدن محیط بازی شده است.

  نیازهای ویژه

  این بازی برای کوکان اوتیسم نیز قابل‌استفاده است.

  دنیای واقعی

  والدین می‌توانند ساعت‌های خاصی در طول شبانه‌روز مانند ساعت خواب و ساعت مدرسه رفتن را به فرزندشان بیاموزند و با خواندن ساعت و صحبت با کودکان در مورد زمان، تمرین بیشتری در خانه داشته باشند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۲.۱.۱
  واحد پول رایگان
  ناشر Tim Pelton
  سال انتشار ۲۰۰۹
  ارز رایگان