Mechanical Dinosaurs Assembled

thumbnail
۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

ساختن ربات‌های دایناسوری و نبرد با دیگر دایناسورها

سال: 2020
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  استفاده از برنامه به خودی خود ساده است و راهنمایی‌های زیادی هم وجود دارد تا بازیکن را برای انجام آن راهنمایی کند. اما برنامه کیفیت خوبی ندارد؛ گاهی متوقف می‌شود، گاهی دایناسورها از هم رد می‌شوند و گاهی هم با این‌که فاصله زیاد است اما دایناسورهای دیگر می‌توانند از جان دایناسور بازیکن کم کنند.
  بازیکن می‌تواند در حین ساختن دایناسورها، با شکل ظاهری گونه‌های متفاوت آن‌ها مانند استگوسور و تیرانوسوروس آشنا شود. با این‌که گذاشتن تکه‌ها در کنار هم برای رسیدن به یک دایناسور کامل، ساختار پازلی دارد اما بازی راهنمایی‌های زیادی دارد و بازیکن بدون استفاده از مهارت تفکر حل مسئله هم می‌تواند به شکل نهایی برسد اما به هر حال این روند می‌تواند باعث بهبود مهارت‌های حرکتی او شود.
  برای به دست آوردن امتیاز، دایناسور رباتی باید با دایناسورهای موجود در طبیعت مبارزه کند. با این‌که می‌توان سلاح‌های متفاوتی هم به دایناسور اضافه کرد اما مبارزات خشونت زیادی ندارند و خون و جراحتی در آن‌ها نشان داده نمی‌شود اما با از بین رفتن، برای چند لحظه بدن بی‌جان دایناسورها روی زمین باقی می‌ماند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  دایناسورها قهرمان اصلی این بازی نه چندان با کیفیت هستند. بازیکن یک دایناسور مکانیکی را هدایت می‌کند که ظاهری شبیه به ربات دارد. او دایناسور رباتی را به ماجراجویی در مکان‌های متفاوت طبیعی می‌برد و اگر دایناسور دیگری دید باید آن را از بین ببرد تا بتواند امتیاز به دست بیاورد. برخورد بین دایناسورها خیلی خشن نیست و خونی هم ندارد اما اگر دایناسور مقابل از بین برود بدن بی‌جانش برای چند لحظه روی زمین باقی می‌ماند. امتیازهای کسب‌شده، در بخش ساختن دایناسورهای رباتی به کمک بازیکن می‌آیند. او با قرارگیری در این بخش می‌تواند به مرور تکه‌های بدن دایناسور، مانند سر و دم را به هم وصل کند تا در نهایت یک دایناسور رباتی کامل داشته باشد حتی می‌تواند امکانات حمله‌ای مانند سلاح هم به آن اضافه کند. برای بیشتر کردن امتیازها می‌توان تبلیغات بازی را دید یا بازی‌های کوتاه داخل بازی را انجام داد. با این حال بازی بیشتر برای سرگرمی است اما شاید برای علاقه‌مندان به دایناسورها جالب باشد. همچنین ساختن دایناسورهای بزرگ از تکه‌های کوچک هم می‌تواند مهارت‌های حرکتی بازیکنان را بهبود دهد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 3.1.2 iOS در تاریخ 1400/10/11 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  برنامه چه در طراحی تصاویر و چه در سازوکار نرم‌افزاری، کیفیت کمی دارد. محیط‌های طبیعی سرسبز هستند و درختان و دایناسورهای متفاوت دارند اما هیچ‌کدام واقعی به نظر نمی‌رسند. دایناسورهای رباتی مانند نسخه‌ی واقعی‌شان هستند اما آن‌ها هم در حرکت کردن مصنوعی‌اند. خطاهای متفاوتی مانند رد شدن دو دایناسور از هم و متوقف شدن جریان بازی هم دیده می‌شود. همچنین در بخش ساختن روبات‌ها قطعات به خوبی و روان سر جای خود قرار نمی‌گیرند و شاید تنها عامل جذابیت طراحی بازی را بتوان امکان دیدن سه بعدی دایناسورها دانست.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  اگر بازیکن بخواهد میزان امتیازاتش را بیشتر کند باید فیلم‌های تبلیغاتی بازی را ببیند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  استفاده از بازی نیازی به دسترسی به اینترنت ندارد اما دسترسی به آن برای دیدن فیلم‌های تبلیغاتی لازم است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۶.۰
  نسخه تست شده روی iOS ۳.۱.۲
  واحد پول رایگان
  ناشر ZHIYU MA
  سال انتشار ۲۰۲۰
  پلتفرم Android، iPod Touch، iPad، iPhone
  طبقه بندی شبیه‌سازی
  ارز رایگان