Memrise: Language Learning

thumbnail
۱۰ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

یادگیری زبان جدید و توسعه آن با استفاده از ساختار تکرارشونده‌ی برنامه

سال: 2017
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  این برنامه برای آموزش لغات کاربردی زبان‎ها طراحی‌شده که ممکن است برخی از این لغات مربوط به روابط جنسی، نوشیدن الکل و موارد مشابه باشد.
  دشواری برنامه در به دست آوردن پاسخ صحیح سؤالات قرار دارد که به‌مرور با رشد گیاه کلمات، سطح سختی افزایش می‎یابد. حالت‎های متنوع سؤال برای به چالش کشیدن کودکان و نوجوانان طراحی‌شده تا تسلطشان بر روی لغات افزایش یابند. در مقابل تصاویر و ویدیوها برای درک آسان‎تر و سریع‎تر لغات و مفاهیم قرارگرفته‌اند.
  آموزش زبان‎های مختلف همچون انگلیسی، فرانسوی، پرتغالی، سوئدی، عربی و ... با تکیه بر اصول تکرار و حفظ کردن. کودکان و نوجوانان با استفاده از این برنامه مهارت‎های یادگیری و تعهد فردی را تقویت می‎کنند.
  کودکان و نوجوانان با انتخاب زبان‎های مختلف با اصطلاحات و لغات مرسوم هر کشور و زبان آنجا آشنا می‎شوند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه باهدف آموزش و تمرین زبان‎ها جدید طراحی‌شده است و تلاش دارد با ایجاد جاذبه‎های بصری محیط خشک یادگیری زبان را به جوی شاد و هیجان‎انگیز تبدیل کند. با انتخاب زبان موردنظر درس‎ها در قالب چندین سطح و چندین مرحله ارائه می‎شوند. هر سطح به‌طور کل روی موضوع مشخصی حرکت می‎کند و مفاهیم و لغات مرتبط با موضوع آموزش داده می‎شوند. با ورود به سطح یا مرحله جدید مفاهیم پیشین به‌صورت دوره‎ای تکرار می‎شوند تا در ذهن کودکان و نوجوانان تثبیت شوند. در ابتدا مفاهیم یک‌به‌یک با معنی‌شان نمایش داده می‎شوند و سپس در قالب سؤال‌های چندگزینه‌ای نوشتاری یا شنیداری تمرین می‎شوند. در صورت ارائه پاسخ اشتباه به هر سؤال، مفهوم مرتبط با آن در لیست مفاهیم دشوار طبقه‎بندی می‎شود تا در طول تمرین‎های تکراری بیشتری را شامل شود. این حالت شخصی‌سازی‌شده‌ی برنامه به کودکان و نوجوانان اجازه می‎دهد تا بر روی نقاط ضعف شخصی خودشان تمرکز کنند. شروع هر مفهوم به شکل دانه گل داخل گلدان نمایش داده می‎شود و تسلط کامل بر روی آن به معنای تبدیل‌شدن دانه به گلی زیبا است که هر از چند گاهی نیاز به آبدهی و یادآوری دارد. مفاهیم از قبیل آبدهی به گل‎های قبلی و شخصیت‎های فضایی برای نمایش رشد کاربران از ویژگی‎های مثبت بصری این برنامه است. تمامی زبان‎ها به‌صورت محدود به شکل رایگان در دسترس قرار دارند و برای دسترسی به تمام محتوای آموزش بسته‎های خرید درون برنامه ویژه، سالیانه و ماهانه ارائه می‎شود. بخش ویژه برای یادگیری زبان به‌صورت حرفه‎ای یا برای تمرکز بر روی مهارتی خاص مانند شنیدار یا نوشتار طراحی‌شده است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 2.3.42 iOS در تاریخ 97/06/10 بعد از عبور از سه سطح اول زبان‎های فرانسوی، انگلیسی و سوئدی نوشته‌شده است.

  کیفیت

  گرافیک دو بعدی و پرهیجان این برنامه محیط مهیج را برای کودکان و نوجوانان ساخته است تا در کهکشان‎های دور سفر کنند و مفاهیم جدید را بیاموزند. شخصیت‎های فضایی متنوع برنامه با تغییر سطح دانش کاربران تغییر می‎کند که ظاهری عجیب و خنده‎داری دارند. رنگ‎های استفاده‌شده در طراحی بازی شاد و زنده بوده که در کنار گل‎های در حال رشد مفاهیم جدید از خسته‎کننده شدن محیط یادگیری جلوگیری می‎کنند. ویدیوها کوتاه تلفظ مفاهیم که توسط انسان‎های عادی گرفته‌شده است با محیط کارتونی و طنز بستر برنامه تفاوت بسیاری دارد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای استفاده از برنامه به‌صورت کامل باید عضویت به‌صورت ماهانه یا سالیانه پرداخت شود که در سه طرح 8.99، 18.99 و 29.99 دلاری قابل پرداخت است.

  دنیای واقعی

  والدین می‎توانند از این برنامه برای یادگیری زبانی جدید به‌صورت گروهی استفاده کنند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  استفاده از برنامه نیاز به برقراری ارتباط دائمی با اینترنت دارد. برای افزودن تصویر یا ویدیو به مجموعه‎ی مفاهیم این برنامه، دسترسی به دوربین نیاز است. بازیکنان می‎توانند از حساب کاربری Google+ یا Facebook خود برای عضویت در برنامه استفاده کنند یا با آدرس ایمیل شخصی‌شان حساب جدیدی بسازند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید متفاوت بر روی هر دستگاه
  نسخه تست شده روی iOS ۲.۳.۴۲
  واحد پول رایگان
  ناشر Memrise
  سال انتشار ۲۰۱۷
  ارز رایگان