Merge Dragons

thumbnail
۵ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

ساخت کمپ و خانه برای اژدها از گونه‎های عجیب و متنوع

سال: 2017
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  درحالی‌که ازنظر ظاهری این بازی به نظر پیچیده است، اما هر مرحله محتوای جدیدی دارد و در کتاب ابتدایی آن شیوه‎ی کار توضیح داده می‎شود. همچنین در محتوای بازی هیچ درست و غلطی وجود ندارد و به‌راحتی با صرف کمی زمان مرحله را به اتمام رساند. تنها قانون بازی ترکیب 3 به بالای هر چیزی که قابلیت ترکیب شدن دارد ( مانند اژدها، تخم اژدها، سنگ، دانه، درخت، میوه، برکه و ...). نقشه بازی شفاف است و به‌راحتی با باز کردن قفل حرکت صفحه در پایین سمت راست می‎تواند دید بهتری به صحنه بازی به دست آورد.
  در مراحل بالا و با ورود زامبی‎ها چالش بازی بیش‎تر می‎شود که شاید در کنار افزایش هیجان کمی استرس‎آور باشد، به‎خصوص برای کودکان کم سن و حساس که اگر سریع زامبی را نکشند زمین‎هایشان مرده شوند(البته زمین‎های مرده نیز قابل بازیابی‎اند).

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این‌ یک بازی از نوع پازلی و ترکیبی در مورد انواع اژدها است و از مراحل بسیار زیادی و تنوع بالایی تشکیل‌شده است. هدف از گذراندن مراحل به دست آوردن امتیاز لازم از نوع سکه، سنگ و جواهر برای ساخت کمپ اصلی است که در اصل محل سکونت اژدها محسوب می‎شود. بازی با بخش کمپ اژدها شروع می‎شود و انجام تمام مراحل جانبی برای بهتر و بزرگ‎تر کردن کمپ است. در بازی با ترکیب کردن تخم‎ها اژدهای پیشرفته‎تر به وجود می‎آید؛ با ترکیب اژدهای هم‌سطح اژدهای بزرگ‎تر و با سطح بالاتر به وجود می‎آید (هر تخم بر اساس رنگ و شکل برای یک نوع خاصی از اژدها است). در بازی با فروش سکه و سنگ قابلیت ساخت‎وساز به دست می‎آید و می‎تواند خانه برای اژدها، یا محل ذخیره سنگ بیشتر و یا حتی بانک ذخیره سکه باشد. جواهرات برای خرید جعبه جادویی و اشیای خاص است که بتوان امتیاز بیش‎تری به دست آورد. با ورود زامبی‎ها چالش بازی بیش‌ازپیش می‎شود. بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اشتراک‎گذاری اطلاعات شخصی مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 1.8.0 iOS در تاریخ 96/06/19 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  از ویژگی‎های خوب این بازی داشتن مراحل چالشی در کنار محیط آرام برای ساخت زندگی اژدها است و باعث می‎شود بازیکنان در کنار داشتن هیجانات برای رد کردن مراحل و کسب بیشترین تخم‎های اژدها بتوانند محیطی آرام برای ساختن و گسترش کمپ خود داشته باشند. به‌مرور زمان گونه‎های جدید و تغییراتی به بازی افزوده می‎شود که باعث افزودن تنوع و هیجان بیش‎تر به بازی می‎شود.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  در طول بازی همه موارد موردنیاز تأمین می‎شوند ولی برای داشتن سکه، سنگ یا جام پر می‎توان از جواهرات استفاده کرد و برای داشتن جواهر بیش‎تر از خرید درون برنامه استفاده کرد و بسته‎هایی از 3.99 دلار تا 99.99 دلار را خریداری کرد. همچنین در بخش کمپ اصلی زمین جدید با پرداخت 6.99 دلار خریداری می‎شود. انجام بازی در بین دوستان باعث ایجاد یک رابطه رقابتی می‎شود و هیجان ناشی از نشان دادن اژدهای جدید به یکدیگر از علل انگیزشی برای ادامه بازی است، همچنین تنوع بالای ظاهری بازی مانع از تکراری شدن بازی شده است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۸.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Gram Games
  سال انتشار ۲۰۱۷
  ارز رایگان