Merge Mansion

thumbnail
۹ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

پیدا کردن اشیای مشابه برای بازسازی یک باغ

سال: 2020
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شخصیت اصلی داستان، مَدی، دختری است که برای کمک به مادربزرگ خود باغ را بازسازی می‎‌کند او رابطه‎‌ی خوبی با مادربزرگش دارد و مادربزرگ هم او را در بسیاری از شرایط راهنمایی می‎‌کند و همراه و پشتیبانش است.
  یکی از شخصیت‎‌های بازی مردی است که با این‎‌که در شهرداری کار می‎‌کند و باید فکر منافع شهر باشد اما همیشه فکر خودش است و تمام کارهایش را با کلک پیش می‌‎برد. او حتی به مَدی پیشنهاد ازدواج می‌‎دهد اما در روز عروسی، دختر به کمک مادربزرگش متوجه کارهای بد او می‎‌شود و در نهایت باید تصمیم بگیرد که از ازدواج منصرف شود یا از بدی‎‌ها چشم‎‌پوشی کند.
  انجام بازی سخت نیست بازیکن باید اشیای مشابه را پیدا کند و با روی هم قرار دادن آن‎‌ها اشیایی دیگر به دست بیاورد. اما جریان آن بسیار کند پیش می‌‎رود و اضافه شدن اشیای جدید یا نیازمند صرف زمان است یا امتیاز. بخشی از امتیازها در جریان بازی به دست می‌‎آیند اما امتیاز اضافی به خرید درون برنامه نیاز دارد بنابراین انجام بازی برای بازیکنانی که مایل به خرید درون برنامه نیستند ساعت‎‌ها طول خواهد کشید.
  بازی به دقت نیاز دارد و این‎‌که بازیکن اشیا را کجای صفحه‎ بگذارد تا تعداد بیشتری از وسایل خاک گرفته وارد جریان بازی شوند مهارت تفکر استراتژیک و حل مسئله‌‎ی او را تقویت خواهد کرد. همچنین جریان بازی می‎‌تواند به درک بهتر کودکان از مفهوم تشابه کمک کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  مَدی نام دختری است که به باغ مادربزرگ خود می‎‌رود تا در آن زندگی کند اما باغ ویران شده است و نیاز به بازسازی دارد. برای بازسازی باغ انجام مأموریت‎‌ها و پیدا کردن اشیای مشابه لازم است که البته سازوکار این بازی اندکی متفاوت از بازی‌‎های مشابهش در این سبک است. در این بازی تعدادی وسیله در اختیار بازیکن قرار می‌‎گیرد او باید در صفحه‎‌ی بازی بگردد و مشابه وسیله‎‌های در اختیارش را پیدا کند. با قرار دادن تصویر‎ اشیای مشابه روی یکدیگر یک وسیله‌‎ی جدید تشکیل می‎‌شود و این روند تا جایی ادامه پیدا می‌‎کند تا مأموریت مرحله انجام شود. به طور مثال باید تصویر دو بیلچه را در صفحه پیدا کرد و با قرار دادن روی یکدیگر یک شن‎‌کش به دست آورد. انجام بازی به دقت زیاد و اندکی مهارت تفکر استراتژیک نیاز دارد زیرا که بعضی وسایل خاک گرفته‌‎اند و رنگ تندی ندارند تا توجه بازیکن را جلب کنند همچنین باید تصمیمی استراتژیک گرفت و جای اشیا را تغییر داد تا ترکیب کردنشان باعث از بین رفتن خاک وسایل و ورودشان به جریان بازی شود. بازی داستانی هم دارد که به مرور پیش‎روی می‎‌کند و در آن به رابطه‎‌ی مَدی با مادربزرگش، ازدواجش و خراب‎کاری‌‎های یک فرد بدجنس پراخته شده است. بازی بسیار کند پیش می‌‎رود و اگر بخش داستانی و کیفیت خوب تصاویر آن نبود می‌‎توانست بازیکنان را از ادامه دادنش منصرف کند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌‎ی 1.7.3 iOS در تاریخ 1400/04/19 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  باغ محیط بزرگی است که درخت‎‌های زیاد و یک ویلا دارد. تصاویر به خوبی ویرانی آن را نشان می‌‎دهند اما شدت خرابی‎‌ها در حدی نیست که باعث نارحتی کودکان شود به خصوص که نورپردازی و صداگذاری بازی، یک روز آفتابی و آرام را نمایش می‌‎دهند به طور مثال صدای چهچه پرندگان شنیده می‎‌شود. برای طراحی اجزای باغ از رنگ‌‎های متنوعی استفاده شده است و با انجام هر مأموریت بخشی از باغ تعمیر می‎‌شود تا بازیکن نتیجه‎‌ی تلاش‎‌هایش را ببیند‎. اشیایی که در بخش مأموریت‌‎ها وجود دارند هماهنگی بسیار خوبی با جریان بازی دارند و در بین آن‎‌ها دستکش باغبانی، بیلچه، گلدان و شن‎‌کش دیده می‌‎شوند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بسته‌‎های خرید درون برنامه قیمت‎‌های متفاوتی دارند اما کم‎ترین آن‎‌ها 1.99$ قیمت دارد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  دسترسی به اینترنت برای انجام این بازی الزامی است. بازی می‌‎خواهد تا اطلاعات دستگاه هوشمند بازیکن را در اختیار داشته باشد اما می‎‌توان با آن موافقت نکرد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۷.۳
  حداقل نیازمندی اندروید ۶.۰
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۷.۳
  واحد پول دلار
  ناشر Metacore Games Oy
  سال انتشار ۲۰۲۰
  ارز دلار