Middle-Earth: Shadow of War

بررس متن: نیلوفر غیبی

14+

رقابت آشنا بر سر حلقه‎ی جادویی با بازیکنان مختلف و موجودات عجیب و اسرارآمیز

ناشر: Warner Bros. Entertainment سال انتشار: 2017

Middle-Earth: Shadow of War

14+

رقابت آشنا بر سر حلقه‎ی جادویی با بازیکنان مختلف و موجودات عجیب و اسرارآمیز

ناشر: Warner Bros. Entertainment

سال انتشار: 2017

بررس متن: نیلوفر غیبی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
شخصیت‎های ترسناک ازجمله غول‎های عظیم و انسان‎ها با لباس‎های تیره و ابزار مختلف کشتار در تمامی رقابت‎ها نمایش داده می‎شوند و محیطی بسیار تاریک و پر از خون‎ریزی و فریادهای بلند را ایجاد می‎کنند. تمامی بخش‎های بازی در هاله‎ای از ترس و تاریکی فرورفته که بر روحیه‎ی کودکان حساس تأثیرگذار خواهد بود. ابزارهای جنگی استفاده‌شده در بازی شامل شمشیر، گرز، تیرکمان، طلسم و ... است که در کنار برخورد فیزیکی شخصیت‎ها با هم درنهایت موجب مرگ یکی از دو طرف می‎شود. طراحی واقع‎گرایانه‎ی گرافیکی در تأثیرگذاری بیشتر خشونت بازی بسیار مؤثر است.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
در حالی که کار با بازی بسیار ساده و بدون نیاز به استراتژی و سرعت‌بالا است، گزینه‎ها بسیار نامنظم و متعدد انسجام بازی را از بین برده است. بازیکنان باید با هر بار ورود به بازی به بخش‎های مختلف سر بزنند و در رویداد‎های بسیار زیادی شرکت کنند. حالت خودکار رقابت‎ها امکان مشاهده بازی و پرهیز از هرگونه دخالت در بخش رقابتی را میسر می‎کند که البته همیشه باعث موفقیت بازیکن و پیروزی در رقابت نخواهد بود.
آنچه والدین باید بدانند

داستان آشنای حلقه‎ی قدرتمند مجموعه‎ی ارباب حلقه‎ها در دنیای تاریک و پر رمز‎وراز این بازی دوباره با ماجرایی جدید آغازشده است. اگرچه داستان حلقه جادویی در مجموعه‎های فیلم و کتاب محور اصلی داستان است، اما در این بازی بیشتر به جنگ‎ها و رقابت بین طرفین توجه می‎شود و داستان حلقه تنها آغازی برای جلب‌ توجه بازیکنان است. شخصیت‎های آشنای داستان‎ها در گروه‎های همیشگی انسان، جن، جادوگر و ... به دنبال رسیدن به قدرت بالاتر و رقابت بیشترند. بازیکنان با باز کردن قهرمانان جدید و ارتقای قابلیت و قدرت قهرمانان فعلی‌شان شانس برد در مبارزات را برای خود بالا می‎برند. رقابت‎ها اگرچه با توجه به جزئیات بسیار زیاد و شخصیت‎های متعدد طراحی‌شده است، اما حتی در حالت عادی نیز بیشتر فعالیت‎های به‌صورت خودبه‎خودی رخ می‎دهند و با قرار دادن مبارزات در حالت خودکار هیچ دخالتی از جانب بازیکنان نیاز نیست. مأموریت‌ها، رویداد‎ها و سرزمین‎های پیشرو همگی زمین‎های مبارزه‎ای متنوعی برای به چالش کشیدن قدرت قهرمانان است. نوجوانان با عضویت در گروه‎ها تلاش می‎کنند تا فرصت برد خود را افزایش دهند و در لیگ‎ها و رویدادهای بزرگ‎تر شرکت کنند. قابلیت‎های ارتباطی داخل بازی، تنوع رقابتی، شخصیت‎های آشنا و واقعی همگی وابستگی و تأثیرگذاری محتوای ارائه‌شده را بیشتر می‎کنند. خشونت نمایش داده‌شده در زمان مبارزات به واقعیت شباهت بسیار زیادی دارد و خون‎ریزی در تمامی مبارزات قابل‌مشاهده است. رویدادهای مختلف با زمان‎های محدود به ایجاد انگیزه و وابستگی طولانی‌مدت به بازی بسیار کمک می‎کند و عاملی برای سر زدن روزانه با بازی می‎شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 1.8.3 iOS در تاریخ 97/09/18 بعد از رسیدن به سطح 10 نوشته‎شده است.

کیفیت

گرافیک سه‌ بعدی بازی، محیطی تاریک و اسرارآمیز را ایجاد کرده که تصاویر با رنگ‎های تیره و سرد نمایش داده می‎شوند و با موسیقی رعب‎آور و ضرب‌آهنگ‌های قوی در پس‎زمینه هم‎خوانی دارند. شخصیت‎ها به‌صورت واقع‎گرایانه و با کیفیت بسیار خوبی طراحی‌شده‌اند و دقیقاً همانند چهره‎ی بازیگران مجموعه فیلم‎های ارباب حلقه‎ها به تصویر کشیده شده‎اند. داستان اصلی در فیلمی کوتاه آغازشده و به روی محور اصلی حلقه‎ی گمشده و پرقدرت قرار دارد، اما داستان‎های فرعی مانند جنگ‏های بین انسان‎ها و درختان یا جن‎ها با خط داستانی اصلی متفاوت است.

مصرف گرایی

جواهرات حکم عامل سرعت‎بخش و افزایش‌دهنده شانس در کسب جوایز را دارد که در طول بازی با سرعت نه‌چندان بالایی قابل‌دستیابی است. برای افزایش ناگهانی این جواهرات بسته‎های بسیار زیادی به شکل خرید درون برنامه از قیمت 4.99 دلار به بالا ارائه می‎شود.

حریم خصوصی

بخش مکالمات در داخل گروه و جهانی بدون هیچ نوع محدودیت امکان ارسال پیام را برای بازیکنان فراهم می‎کند.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 29
حداقل نیازمندی اندروید 4.4 یا بالاتر
نسخه تست شده روی iOS 1.8.3
واحد پول رایگان
ناشر Warner Bros. Entertainment
سال انتشار 2017
اقتباس مجموعه‎ کتاب‎های ارباب حلقه‎ها نوشته‎ی J. R. R. Tolkien و فیلم‎های همین مجموعه