Mini DAYZ: Zombie Survival

بررس متن: پرستو رحیمی

14+

تلاش برای بقا و فرار از جزیره‌‎ی‎ زامبی‌‎ها

ناشر: Bohemia Interactive AS سال انتشار: 2016

Mini DAYZ: Zombie Survival

14+

تلاش برای بقا و فرار از جزیره‌‎ی‎ زامبی‌‎ها

ناشر: Bohemia Interactive AS

سال انتشار: 2016

بررس متن: پرستو رحیمی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
جستجوگری در فضای بازی برای پیدا کردن راهی برای نجات در دنیای کودکان و نوجوانان معنادار است.
محتوای آموزشی
بازیکن الویت‌‎بندی و مدیریت فردی را در این بازی تمرین می‎‌کند. او کوله‌‎پشتی کوچکی دارد و قادر به حمل تمام وسایلی که پیدا می‎‌کند نیست بنابراین بازیکن باید شرایط شخصیت را بررسی کند و با توجه به نیاز او وسایل را انتخاب کند. گاهی تا مدت‌‎ها آب یا غذا در جزیره یافت نمی‌‎شود و بازیکن باید به نحوی ذخیره‎‌ی غذایی خود را مدیریت کند تا شخصیت با گرسنگی یا تشنگی مواجه نشود. بازی استراتژیک است و بازیکن باید با توجه به خطرات جریان بازی را به گونه‌‎ای پیش ببرد تا امکان فرار از جزیره مهیا شود.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
شخصیت‌‎ها با مشت یا اسلحه به هم حمله می‌‎کنند و لکه‌‎های خونی در اطراف آن‌‎ها نمایش داده می‌‎شود. گرافیک بازی پیکسلی است و تصاویر واضحی از شخصیت‌‎ها و خشونت بین آن‌‎ها نمایش داده نمی‌‎شود. در هنگان خون‌‎ریزی متن‌‎هایی به رنگ قرمز نمایش داده می‌‎شود و به بازیکن هشدار می‎‌دهد تا هر چه سریع‌تر به زخم شخصیت رسیدگی کند. صدای زامبی‌‎ها و ظاهر شدن به یکباره‌‎ی آن‌‎ها تا حدی حس خشونت را به بازیکن منتقل می‌‎کنند.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
چگونگی بازی با متن‎‌های متفاوت به بازیکن آموزش داده می‌‎شود. بازیکن به خانه‌‎ها و دیگر مکان‌‎های جزیره می‌‎رود و اشیای مورد‎نیاز خود برای بقا و فرار از جزیره را پیدا می‌‎کند. مبارزه با دشمنان به صورت خودکار انجام می‌‎شود اما برای کار با سلاح نشانه‌‎گیری لازم است.
آنچه والدین باید بدانند

بازی سبکی هیجانی دارد و بازیکن در نقش یک بازمانده‎ در جزیره‌‎ای قرار گرفته است. او باید راهی برای خروج از جزیره پیدا کند اما زامبی‌‎ها و بازماندگان دیگری نیز در جزیره وجود دارند که به شخصیت حمله می‌‎کنند و سعی در نابودی او دارند. شخصیت باید جزیره را بگردد و وسایلی متفاوتی مانند غذا، نوشیدنی، لباس، چوب و سلاح پیدا کند. فضای محدودی برای حمل وسایل وجود دارد و بازیکن باید با توجه به شرایط بازی و بهره‌‎گیری از مهارت تفکر استراتژیک خود وسایل را انتخاب کند مانند این‌که او گاهی مجبور است در این جزیره‌‎ی خطرناک به خاطر غذا از سلاح صرف‌‎نظر کند. بازیکن باید مراقب گرسنگی، تشنگی و دمای بدن شخصیت نیز باشد و همچنین در مواقع اضطراری با اسلحه یا درگیری فیزیکی از او مواظبت کند. پس از درگیری شخصیت خون‎‌ریزی می‎‌کند و در صورتی که به موقع زخم او پانسمان نشود از بین می‎‌رود. بازی محتوای استراتژیک دارد و هدف آن زنده‌‎ماندن و خروج از جزیره است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی و وب‎‌سایت اصلی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌‎ی 1.4.0 iOS در تاریخ 99/09/2 نوشته‎ شده است.

کیفیت

گرافیک بازی پیکسلی و زاویه‎‌ی دید از بالا است. رنگ‌‎های استفاده‎‌شده در بازی طیفی شبیه به هم دارند و طراحی شخصیت‎‌ها نیز تفاوت زیادی با یکدیگر ندارد. با توجه به قدیمی بودن نوع طراحی اما جریان بازی یکنواخت نخواهد شد. بازیکن در محیطی کاملاً استراتژیک وسایل بسیار متفاوتی را پیدا کرده و از آن‌‎ها برای فرار استفاده می‌‎کند.

حریم خصوصی

در صفحه‌‎ی ابتدایی بازی لینک فیس‌‎بوک و تبلیغی مبنی بر دیگر محصولات ناشر وجود دارد.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید متفاوت بر روی هر دستگاه
نسخه تست شده روی اندروید 1.4.0
حداقل نیازمندی اندروید 4.4
نسخه تست شده روی iOS 1.4.0
حداقل نیازمندی iOS 6.0
واحد پول رایگان
ناشر Bohemia Interactive AS
سال انتشار 2016