Mini DAYZ: Zombie Survival

thumbnail
۱۴ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

تلاش برای بقا و فرار از جزیره‌‎ی‎ زامبی‌‎ها

سال: 2016
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  جستجوگری در فضای بازی برای پیدا کردن راهی برای نجات در دنیای کودکان و نوجوانان معنادار است.
  چگونگی بازی با متن‎‌های متفاوت به بازیکن آموزش داده می‌‎شود. بازیکن به خانه‌‎ها و دیگر مکان‌‎های جزیره می‌‎رود و اشیای مورد‎نیاز خود برای بقا و فرار از جزیره را پیدا می‌‎کند. مبارزه با دشمنان به صورت خودکار انجام می‌‎شود اما برای کار با سلاح نشانه‌‎گیری لازم است.
  بازیکن الویت‌‎بندی و مدیریت فردی را در این بازی تمرین می‎‌کند. او کوله‌‎پشتی کوچکی دارد و قادر به حمل تمام وسایلی که پیدا می‎‌کند نیست بنابراین بازیکن باید شرایط شخصیت را بررسی کند و با توجه به نیاز او وسایل را انتخاب کند. گاهی تا مدت‌‎ها آب یا غذا در جزیره یافت نمی‌‎شود و بازیکن باید به نحوی ذخیره‎‌ی غذایی خود را مدیریت کند تا شخصیت با گرسنگی یا تشنگی مواجه نشود. بازی استراتژیک است و بازیکن باید با توجه به خطرات جریان بازی را به گونه‌‎ای پیش ببرد تا امکان فرار از جزیره مهیا شود.
  شخصیت‌‎ها با مشت یا اسلحه به هم حمله می‌‎کنند و لکه‌‎های خونی در اطراف آن‌‎ها نمایش داده می‌‎شود. گرافیک بازی پیکسلی است و تصاویر واضحی از شخصیت‌‎ها و خشونت بین آن‌‎ها نمایش داده نمی‌‎شود. در هنگان خون‌‎ریزی متن‌‎هایی به رنگ قرمز نمایش داده می‌‎شود و به بازیکن هشدار می‎‌دهد تا هر چه سریع‌تر به زخم شخصیت رسیدگی کند. صدای زامبی‌‎ها و ظاهر شدن به یکباره‌‎ی آن‌‎ها تا حدی حس خشونت را به بازیکن منتقل می‌‎کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی سبکی هیجانی دارد و بازیکن در نقش یک بازمانده‎ در جزیره‌‎ای قرار گرفته است. او باید راهی برای خروج از جزیره پیدا کند اما زامبی‌‎ها و بازماندگان دیگری نیز در جزیره وجود دارند که به شخصیت حمله می‌‎کنند و سعی در نابودی او دارند. شخصیت باید جزیره را بگردد و وسایلی متفاوتی مانند غذا، نوشیدنی، لباس، چوب و سلاح پیدا کند. فضای محدودی برای حمل وسایل وجود دارد و بازیکن باید با توجه به شرایط بازی و بهره‌‎گیری از مهارت تفکر استراتژیک خود وسایل را انتخاب کند مانند این‌که او گاهی مجبور است در این جزیره‌‎ی خطرناک به خاطر غذا از سلاح صرف‌‎نظر کند. بازیکن باید مراقب گرسنگی، تشنگی و دمای بدن شخصیت نیز باشد و همچنین در مواقع اضطراری با اسلحه یا درگیری فیزیکی از او مواظبت کند. پس از درگیری شخصیت خون‎‌ریزی می‎‌کند و در صورتی که به موقع زخم او پانسمان نشود از بین می‎‌رود. بازی محتوای استراتژیک دارد و هدف آن زنده‌‎ماندن و خروج از جزیره است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی و وب‎‌سایت اصلی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌‎ی 1.4.0 iOS در تاریخ 99/09/2 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  گرافیک بازی پیکسلی و زاویه‎‌ی دید از بالا است. رنگ‌‎های استفاده‎‌شده در بازی طیفی شبیه به هم دارند و طراحی شخصیت‎‌ها نیز تفاوت زیادی با یکدیگر ندارد. با توجه به قدیمی بودن نوع طراحی اما جریان بازی یکنواخت نخواهد شد. بازیکن در محیطی کاملاً استراتژیک وسایل بسیار متفاوتی را پیدا کرده و از آن‌‎ها برای فرار استفاده می‌‎کند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  در صفحه‌‎ی ابتدایی بازی لینک فیس‌‎بوک و تبلیغی مبنی بر دیگر محصولات ناشر وجود دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۴.۰
  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۴.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Bohemia Interactive AS
  سال انتشار ۲۰۱۶