Minion Rush – Despicable me Official Game

thumbnail
۸ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

بازی دویدن بی‎انتهایت شخصیت مینیون همراه با عکس‎العمل سریع برای تغییر مسیر

سال: 2013
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کنترل بازی ساده و یادگیری آن آسان است، تنها سختی بازی مربوط به عکس‎العمل سریع به تغییر مسیرها است. مثلاً برای کسب موز باید مسیر عوض شود یا برای دوری از موانع باید پرش صورت گیرد و در مواجه‌شدن با لیزر باید از زیر آن قِل خورد. اگرچه ساختار بازی فقط چپ، راست، بالا و پایین دارد، اما در طول بازی ممکن است جهت تصویر از نگاه بازیکن عوض شود و این به‌سختی بازی می‎افزاید.
  درحالی‌که هیچ خشونتی در محتوای اصلی برنامه وجود ندارد، اما در طول مسیر مینیون دونده سایر مینیون‎های سر راهش را به پایین پرتاب می‎کند و عاقبت آنهایی که به پرتاب شدند مشخص نمی‎شود. گاهی بعد از برخورد مینیون به مانع بدنش به سمت تصویر پرتاب می‎شود و به‌نوعی به صفحه‌نمایش می‎چسبد و به سمت پایین لیز می‎خورد. خنده‎دار بودن شخصیت‎ها و تم طنز بازی موجب سطحی نمایش داده شدن خشونت و ظلم اعمال‌شده بر روی سایر شخصیت‎ها می‎شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی همچون سایر بازی‎های مشابه در مجموعه‎ی دویدن تا بی‎نهایت دارای یک شخصیت اصلی به نام مینیون است. این شخصیت به همراه تمام جزئیات تصویری بازی از اولین فیلم از مجموعه‎ی Despicable Me گرفته‌شده است. مینیون به دویدن ادامه می‎دهد تا به موانع بسیار متنوع برخورد کند و متوقف ‎شود. فردی که به دنبال مینیون است مشخص نیست و به نظر می‎رسد دویدن مینیون صرفاً جهت تفریح است. در طول میسر سایر مینیون‎ها به زمین پرت می‎شوند و هدف اصلی بازی کسب هر چه بیشتر موز است. باوجود اینکه خرید درون برنامه وجود دارد، اما موزهای بازی به‌راحتی به دست می‎آیند و فشاری برای خرید درون برنامه نیست. بازیکنان می‎توانند امتیاز‎هایشان را در فضای اجتماعی مرکزی بازی به اشتراک بگذارند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 4.9.0 iOS در تاریخ 96/06/30 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  شخصیت مینیون‎ها و رفتارهای کودکانه‎ی آنها باعث خنده‎دار شدن صحنه‎هایی از بازی شده که جذابیت بصری برنامه را بالا برده است. گرافیک تصویری برنامه با کیفیت بسیار خوبی ارائه‌شده و بیشتر رنگ‌های تصاویر روشن و شادند. بازی هیچ درست و غلطی ندارد و بازیکنان برای کسب امتیاز بیشتر و زدن رکورد سایر بازیکنان به بازی ادامه می‎دهند و تکرار می‎کنند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  در بازی موز‎هایی وجود دارد که در طول مسیر دویدن به دست می‎آیند و از این موز‎ها می‎توان برای خرید شخصیت جدید استفاده کرد. در صورت نیاز می‎توان موز‎ها را با خرید درون برنامه نیز به دست آورد. ممکن است در بازی، جعبه حاوی جایزه‎ی پازلی به دست آید که بعد از باز کردن آن برای کسب سایر پازل‎ها نیاز به خرید درون برنامه وجود داشته باشد. پیشنها‎دهای ویژه و با مدت‌زمان خرید کوتاه در گوشه صفحه سمت چپ نمایش داده می‎شود که معمولاً برای خرید شخصیت‎های متنوع است. شخصیت‎های اصلی بازی (مینیون‎ها) از علل جذابیت بازی برای کودکان به شمار می‎آیند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بازی راه ارتباطی با Facebook و قرار دادن امتیاز در شبکه مجازی وجود دارد که از این راه توکن به دست می‎آید، همچنین این توکن‎ها نیز با خرید درون برنامه به دست می‎آید.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۲.۳ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۴.۹.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Gameloft
  سال انتشار ۲۰۱۳
  ارز رایگان