Mobile Legends: Bang Bang

بررس متن: پریا کنکاشور

12+

شرکت در یک نبرد قهرمانانه در دنیایی فانتزی

ناشر: Moonton سال انتشار: 2017

Mobile Legends: Bang Bang

12+

شرکت در یک نبرد قهرمانانه در دنیایی فانتزی

ناشر: Moonton

سال انتشار: 2017

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
این بازی علاوه بر فضای هیجانی محوریت استراتژیک دارد چرا که قبل از شروع هر نبرد قهرمانانی با توانایی‌های جنگی متفاوت در اختیار بازیکن قرار می‎گیرند و انتخاب مناسب قهرمان در پیروزی و شکست نبرد‎ها نقش به‎سزایی خواهد داشت.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
درصحنه‌های بازی صدای شمشیرزنی و جنگیدن شنیده می‌شود. سربازان در صورت کشته شدن بدون نمایش خون روی زمین می‎افتند. فضای بازی هیجانی و مبارزه‌ای است اما به دلیل زاویه‎ی دید از بالا و دقیق نبودن تصاویر شدت خشونت‌ بازی کم شده است.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
در بین قهرمانان بازی زنانی وجود دارند که پوشش‌های نامتعارف و نیمه برهنه دارند و بدن آن‎ها قابل مشاهده است. این تصاویر فقط در فهرست قهرمانان دیده می‎شوند و در حین بازی قابل تشخیص نخواهند بود.
سهولت استفاده
بازی ساختار جنگی و ساده‌ای دارد. در اولین تجربه‎ی ورود توضیحات نوشتاری همراه با نشانه‌گذاری‌هایی نحوه‎ی حرکت دادن و کنترل شخصیت اصلی را به بازیکن می‌آموزد. هدف اصلی بازی نابودی دشمنان در محیط‌های مختلف است و بازیکن برای برخورداری از قدرت بیشتر و مخرب‎تر بودن حمله‎ها باید امتیازاتی که در نبرد‎ها به دست آورده است را صرف کند و اسلحه‌های خود را ارتقا دهد.
آنچه والدین باید بدانند

در این بازی هیجانی بازیکن نقش یک فرمانده‌ را ایفا می‎کند. او در ابتدای هر مرحله گروه خود را از میان قهرمانانی با قدرت‌های خارق‌العاده و منحصربه‌فرد جنگی انتخاب می‎کند و به همراهی آن‎ها وارد نبرد با دشمنان می‎شود. سربازان به صورت خودکار با دشمنان مبارزه می‎کنند. گاهی شخصیت بازیکن نیز در جریان نبرد به سربازان خود کمک می‌کند اما مسئولیت اصلی‌ او جنگ با نیروهای قدرتمند حریف و برج‌های تیراندازی است. میزان عمر باقی‌مانده‎ی همه‎ی افراد بالای سر آن‎ها مشخص شده است و گروهی که بتواند سریع‎تر تمام شخصیت‎های حریف را از بین ببرد پیروز میدان خواهد بود. در صورت شکست گروه بازیکن، بازی به سرعت از ابتدا آغاز خواهد شد. علاوه بر بازی فردی بازیکن می‎تواند برای درک هیجان و چالش بیشتر با اتصال به اینترنت در مقابل حریفان آنلاین قرار بگیرد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی ۱.۴.۲۸.۴۶۲۱ Android در تاریخ ۹۸/۹/۹ نوشته‌ شده است.

کیفیت

بازی از تصاویر پس‌زمینه‌ای متنوعی تشکیل شده است که با کیفیت زیادی طراحی شده‌اند. قهرمانان توانایی‎های متفاوتی دارند اما شکل ظاهری آن‎ها در جریان بازی به دلیل زاویه‎ی دید از بالا قابل تشخیص نیست. موسیقی متن و صدای گزارشگر بازی حس هیجان را در بازیکن ایجاد می‎کنند اما بازی روند یکنواخت و کندی دارد که می‌تواند باعث عدم علاقه‎مندی بازیکن به ادامه‎ دادن آن شود.

مصرف گرایی

برخی از قابلیت‌های قهرمانان با خرید درون برنامه‌ای قابل‌استفاده هستند همچنین در صورت اتصال به اینترنت تبلیغاتی بین مراحل دیده می‌شود.

حریم خصوصی

بازی درخواست دسترسی به حساب کاربری گوگل بازیکن را می‌دهد. امکان انجام بازی به صورت آنلاین و گروهی نیز وجود دارد.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 97
نسخه تست شده روی اندروید ۱.۴.۲۸.۴۶۲۱
حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر Moonton
سال انتشار 2017