Model Me Going Places 2

thumbnail
۸ سال به بالا
۵ تا ۸ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

آموزش رفتار‎های صحیح اجتماعی در شرایط متفاوت به کودکان

سال: 2010
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در صفحه‎ی اصلی نام تمامی شرایط موجود در برنامه وجود دارد که با انتخاب هر کدام مجموعه تصاویر و آموزش‌ها آغاز می‌شوند. کودک با لمس علامت‌های راست و چپ بر روی صفحه تصاویر را یک‌به‌یک حرکت می‌دهد یا با فشار دادن علامت نمایش اسلاید تمامی تصاویر را پشت سر هم و به شکل داستانی مشاهده می‎کند. این مجموعه به زبان انگلیسی تهیه‌شده است که همراهی والدین برای ترجمه مطالب و تکرارشان الزامی است.
  در این مجموعه کودک باشش شرایط متفاوت و وقایع مورد انتظار هر کدام آشنا می‌شود. برنامه به کودک کمک می‌کند تا با در اختیار داشتن چارچوبی مناسب برای عکس‌العمل‌های رفتاری، آمادگی لازم جهت حضور در مکان‌های عمومی را داشته باشند که خود در کاهش اضطراب تأثیر به سزایی خواهد داشت.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه به‌منظور آشنایی کودک با شرایط چالش‌برانگیز مانند حضور در آرایشگاه، مرکز خرید، مطب دکتر، پارک، سوپرمارکت و رستوران ساخته‎شده است. توضیحاتی تکمیلی هر موقعیت به کودک کمک می‎کند تا با رفتار‎های صحیح اجتماعی همچون صبر کردن در آرایشگاه یا آرام ماندن در رستوران آشنا شود. از آنجایی که در بسیاری از کودکان مبتلا به اوتیسم یادگیری بصری اثر بهتری دارد، داستان‌ها از تصاویر در مکان‌ها و شخصیت‌های واقعی بهره گرفته است و با در اختیار گذاشتن اطلاعات کاربردی و رفتارهای متناسب در هر موقعیت کودک را راهنمایی می‌کند. با اینکه این داستان‌ها برای کودکان اوتیسم تهیه‌شده است اما برای تمامی کودکان مفید بوده و منبع خوبی برای والدین به شمار می‎آید تا از طریق آنها مهارت‎های اجتماعی را به کودکان خود آموزش دهند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 4.0 iOS در تاریخ 98/09/12 نوشته‎شده است.

  کیفیت

  داستان‎های برنامه با تصاویر از دنیای واقعی همراه است که همگی از کیفیت بسیار خوبی برخوردارند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  مجموعه‌ای در قالب DVD توسط ناشر همین مجموعه تهیه‌شده است که آدرس وب‌سایت فروش آنها در بازی وجود دارد.

  نیازهای ویژه

  این برنامه برای کودکان مبتلا به اوتیسم طراحی‌شده است.

  دنیای واقعی

  والدین و معلمان می‌توانند مفاهیم کاربردی و قابل‌استفاده را با کمک گرفتن از جملات و تصاویر ساده به کودکان آموزش دهند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۴
  واحد پول رایگان
  ناشر Model Me Kids, LLC
  سال انتشار ۲۰۱۰
  ارز رایگان