Modern Combat Versus

thumbnail
۱۶ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

مبارزه‎ی گروهی با حریفان با استفاده از تیراندازی و مهارت استراتژیک

سال: 2017
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شخصیت‎های بازی همراه با کلیشه‎های جنسیتی طراحی شده‎اند .
  در ابتدا متن‎هایی کوتاه و بخشی آموزشی برای آموزش ساز‎و‎کار بازی در اختیار بازیکن قرار داده می‎شود. در جریان بازی نیز بازیکن توسط صدای گوینده‎ی بازی با نکته‎هایی مانند چگونگی مورد اصابت قرار دادن دشمنان و همچنین استفاده از امکاناتی مثل سپر دفاعی آشنا می‎شود. در حین مبارزات گاهی اوقات هدف‎گیری و شلیک گلوله با اندکی خطا همراه است و همچنین روند شخصی‎سازی شخصیت‎ها و از قفل بیرون در‎آوردن شخصیت‎های جدید بسیار کند است.
  پیروزی در نبرد وابستگی بالایی به انتخاب شخصیت پیش از وارد شدن به مبارزه، زمان مناسب استفاده از توانایی های منحصر به فرد هر یک و تغییر شخصیت در حین نبرد در صورت لزوم جهت تغییر تاکتیک که تمامی این عوامل موجب ارتقا مدل تفکر استراتژیک در بازیکنان خواهد شد و همچنین بازیکن کار گروهی و توانایی تصمیم گیری به موقع را نیز در این بازی تمرین میکند.
  محتوای اصلی بازی تیراندازی و از بین بردن حریفان در محیط‎های متفاوت است. شخصیت‎ها در اثر از بین رفتن با صدای درد‎آلودی روی زمین می‎افتند و تصویر خون بر صفحه‎ی بازی پخش می‎شود. سرعت بالای بازی و استفاده از رنگ‎های تند در فضای آن باعث انتقال حس خشونت و هیجان مضاعف به بازیکن می‎شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  نام اندروید بازی Modern Combat Versus: New Online Multiplayer FPS است. بازی در سبک تیراندازی، از زاویه‎ی دید اول شخص و مبتنی بر بازی گروهی است. هر مرحله از بازی از دو گروه چهار نفره از قهرمانانی با توانایی‎های مختلف مانند دویدن با سرعت زیاد یا قدرتمندی در دفاع تشکیل شده است. اولین گروهی که بتواند منطقه‎ی مشخص‎شده در بازی را تصاحب کند پیروز نبرد خواهد شد. بازی سرعت بالایی دارد و تصاویر بسیاری از انواع سلاح‎ها مانند تفنگ، مسلسل و همچنین از بین رفتن شخصیت‎ها با پخش شدن خون نمایش داده می‎شود. امتیازات به‎دست‎آمده در بازی به بازیکن کمک می‎کند تا قهرمانان بیشتری را در اختیار داشته باشد و گروه خود را قوی‎تر کند اما روند طولانی این مسیر او را به پرداخت پول و خرید درون برنامه تشویق می‎کند. در این بازی علاوه بر لزوم استفاده‎ی بازیکن از مهارت تفکر استراتژیک، کار گروهی و کمک به هم‎گروهی‎ها نیز برای رسیدن به پیروزی در نبرد‎ها نقش به‎سزایی دارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎‎ی 1.14.4 iOS در تاریخ 98/10/24 نوشته ‎شده ‎است.

  کیفیت

  فضاهای بازی و لباس های شخصیت‎ها با تم علمی تخیلی طراحی شده‎اند. صدای گوینده‎ی بازی، شخصیت‎ها و همچنین صدای سلاح‎ها مانند صدای ممتد شلیک مسلسل باعث مهیج‎تر شدن فضای بازی شده است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بازیکن می تواند با پرداخت مبالغ متفاوتی پول الماس‎های درون برنامه را برای امکان از حالت قفل در آوردن شخصیت ها، استفاده از پوشش‌های متنوع و طرح روی سلاح‌ها خریداری نماید اما هزینه‎ها نسبتا بالا هستند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بازی صفحه‌ای رسمی در فیس‎بوک دارد که بازیکن می تواند از طریق آن دوستان خود را برای قرارگیری در بازی گروهی به بازی دعوت نماید. دسترسی به اینترنت برای انجام تمامی مراحل این بازی لازم است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۱۴.۴
  واحد پول رایگان
  ناشر Gameloft
  سال انتشار ۲۰۱۷
  ارز رایگان