Modern Combat Versus

بررس متن: پرستو رحیمی

16+

مبارزه‎ی گروهی با حریفان با استفاده از تیراندازی و مهارت استراتژیک

ناشر: Gameloft سال انتشار: 2017

Modern Combat Versus

16+

مبارزه‎ی گروهی با حریفان با استفاده از تیراندازی و مهارت استراتژیک

ناشر: Gameloft

سال انتشار: 2017

بررس متن: پرستو رحیمی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
پیروزی در نبرد وابستگی بالایی به انتخاب شخصیت پیش از وارد شدن به مبارزه، زمان مناسب استفاده از توانایی های منحصر به فرد هر یک و تغییر شخصیت در حین نبرد در صورت لزوم جهت تغییر تاکتیک که تمامی این عوامل موجب ارتقا مدل تفکر استراتژیک در بازیکنان خواهد شد و همچنین بازیکن کار گروهی و توانایی تصمیم گیری به موقع را نیز در این بازی تمرین میکند.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
محتوای اصلی بازی تیراندازی و از بین بردن حریفان در محیط‎های متفاوت است. شخصیت‎ها در اثر از بین رفتن با صدای درد‎آلودی روی زمین می‎افتند و تصویر خون بر صفحه‎ی بازی پخش می‎شود. سرعت بالای بازی و استفاده از رنگ‎های تند در فضای آن باعث انتقال حس خشونت و هیجان مضاعف به بازیکن می‎شود.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
شخصیت‎های بازی همراه با کلیشه‎های جنسیتی طراحی شده‎اند .
سهولت استفاده
در ابتدا متن‎هایی کوتاه و بخشی آموزشی برای آموزش ساز‎و‎کار بازی در اختیار بازیکن قرار داده می‎شود. در جریان بازی نیز بازیکن توسط صدای گوینده‎ی بازی با نکته‎هایی مانند چگونگی مورد اصابت قرار دادن دشمنان و همچنین استفاده از امکاناتی مثل سپر دفاعی آشنا می‎شود. در حین مبارزات گاهی اوقات هدف‎گیری و شلیک گلوله با اندکی خطا همراه است و همچنین روند شخصی‎سازی شخصیت‎ها و از قفل بیرون در‎آوردن شخصیت‎های جدید بسیار کند است.
آنچه والدین باید بدانند

نام اندروید بازی Modern Combat Versus: New Online Multiplayer FPS است. بازی در سبک تیراندازی، از زاویه‎ی دید اول شخص و مبتنی بر بازی گروهی است. هر مرحله از بازی از دو گروه چهار نفره از قهرمانانی با توانایی‎های مختلف مانند دویدن با سرعت زیاد یا قدرتمندی در دفاع تشکیل شده است. اولین گروهی که بتواند منطقه‎ی مشخص‎شده در بازی را تصاحب کند پیروز نبرد خواهد شد. بازی سرعت بالایی دارد و تصاویر بسیاری از انواع سلاح‎ها مانند تفنگ، مسلسل و همچنین از بین رفتن شخصیت‎ها با پخش شدن خون نمایش داده می‎شود. امتیازات به‎دست‎آمده در بازی به بازیکن کمک می‎کند تا قهرمانان بیشتری را در اختیار داشته باشد و گروه خود را قوی‎تر کند اما روند طولانی این مسیر او را به پرداخت پول و خرید درون برنامه تشویق می‎کند. در این بازی علاوه بر لزوم استفاده‎ی بازیکن از مهارت تفکر استراتژیک، کار گروهی و کمک به هم‎گروهی‎ها نیز برای رسیدن به پیروزی در نبرد‎ها نقش به‎سزایی دارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎‎ی 1.14.4 iOS در تاریخ 98/10/24 نوشته ‎شده ‎است.

کیفیت

فضاهای بازی و لباس های شخصیت‎ها با تم علمی تخیلی طراحی شده‎اند. صدای گوینده‎ی بازی، شخصیت‎ها و همچنین صدای سلاح‎ها مانند صدای ممتد شلیک مسلسل باعث مهیج‎تر شدن فضای بازی شده است.

مصرف گرایی

بازیکن می تواند با پرداخت مبالغ متفاوتی پول الماس‎های درون برنامه را برای امکان از حالت قفل در آوردن شخصیت ها، استفاده از پوشش‌های متنوع و طرح روی سلاح‌ها خریداری نماید اما هزینه‎ها نسبتا بالا هستند.

حریم خصوصی

بازی صفحه‌ای رسمی در فیس‎بوک دارد که بازیکن می تواند از طریق آن دوستان خود را برای قرارگیری در بازی گروهی به بازی دعوت نماید. دسترسی به اینترنت برای انجام تمامی مراحل این بازی لازم است.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 56
حداقل نیازمندی اندروید 4.1 یابالاتر
نسخه تست شده روی iOS 1.14.4
حداقل نیازمندی iOS 9.0 یا بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر Gameloft
سال انتشار 2017