Monster Chef

thumbnail
۱۲ سال به بالا
۹ تا ۱۲ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

شبیه‌سازی کسب‌وکار رستوران‌داری با حضور هیولاهایی فانتزی

سال: 2018
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کودک می‌تواند مسائل مربوط به کسب‌وکار رستوران‌داری را مشاهده کند و همانند بازی شغلی در نقش خود ظاهر شود.
  سازوکار بازی توسط متن‌هایی کوتاه و پیکان‌های جهت‌دار به کودک آموزش داده می‌شود و چیرگی بر آن با توجه به رده سنی ذکرشده ساده است.
  برای تهیه دستورهای غذایی نیاز به خلاقیت کودک است که به رشد و تقویت قدرت تفکر تخیلی کودک کمک خواهد کرد.
  تمامی شخصیت‌های بازی هیولایی و البته با طراحی فانتزی‎اند که می‌تواند موجب ترس برخی کودکان حساس شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی در دو بخش اصلی یافتن مواد اولیه و پخت غذا در رستوران انجام می‌شود. کودک ابتدا با پیدا کردن موجودات عجیب از زیر زمین مواد اولیه موردنیاز خود را به دست می‌آورد. در زمین‌هایی که موجودات پنهان‌شده‌اند مربع‌های سبزرنگی برای کودک نمایش داده می‌شود که محدوده امن و بدون خطر جهت حرکت او را تعیین می‌کند و قرار گرفتن خارج از محدوده موجب گرفتار شدن بازیکن توسط موجودات و باخت در مرحله می‌شود. پس از یافتن مواد اولیه فرایند پخت غذا در رستوران آغاز می‌شود. در حین بازی بازیکن دستورهای غذایی را به دست می‌آورد که می‌تواند طبق آنها غذا را آماده کند و یا با استفاده از سلیقه خود این کار را انجام دهد. تنوع دستورهای غذایی بسیار بالا است زیرا هر کودک بسته به خواست خود می‌تواند آنها را تغییر دهد و غذای جدید در بازی آماده کند که این جست‌وجو به قدرتمند شدن حس کنجکاوی او کمک می‌کند و آمادگی بیشتری برای آموختن پدیده‌های جدید نیز پیدا کند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 2.0.0 iOS در تاریخ 98/06/16 نوشته‎شده است.

  کیفیت

  شخصیت‌های بازی بسیار متفاوت در حرکت، شکل ظاهری و رنگ از هم طراحی شده‌اند که باعث افزایش خلاقیت و تنوع رنگی تصاویر بازی شده است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  سود به دست آمده در بازی به بازیکن کمک می‌کند تا غذاهای بیشتر و جدیدتر آماده کند و رستوران خود را ارتقا دهد یا با پرداخت حداقل 1.99$ و حداکثر 139.99$ معجون‌های متفاوت و قابلیت کاهش زمان پخت غذاها را تهیه کند تا کارایی رستوران را افزایش دهد. در این بازی تبلیغاتی نیز پخش می‌شود که با پرداخت مبالغی قابل قطع شدن است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بازی لینکی در توییتر و فیس‌بوک دارد که بازیکن می‌تواند در آن عضو شود. دسترسی به اینترنت برای این بازی لازم است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۲.۰.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Coconut Island Games Limited
  سال انتشار ۲۰۱۸
  ارز رایگان