Monster Math

thumbnail
۹ سال به بالا
۶ تا ۹ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

یادگیری ریاضی برای نجات دوست هیولای مهربان

سال: 2016
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  درون‌مایه‌ی بازی در مورد دوستی و نجات دوست از دست دشمنان است.
  حرکت در طول مراحل به‌صورت خودکار صورت می‎پذیرد، ولی حرکت بر روی خانه‎های اعداد در طول بازی بر عهده بازیکن است. سرعت پیدا کردن اعداد توسط بازیکن به سرعت محاسبه و بزرگی عدد ارائه‌شده ارتباط دارد.
  این بازی در پنج سطح اصول پایه‎ای ریاضی مانند جمع، تفریق، ضرب، تقسیم، اندازه‎ها، اشکال دو بعدی و سه‌ بعدی به همراه موارد جانبی دیگر را آموزش می‌دهد. سطوح اولیه شامل مفاهیم ساده‎تری بوده و به‌مرور مفاهیم مورداستفاده در داخل مراحل بیشتر و پیچیده‎تر می‎شود. سرعت بالای محاسبات به جهت کسب ستاره‎ بیشتر در بازی اهمیت دارد. کودکان باید بتوانند عدد درخواست شده را از داخل گزینه‎های ارائه‌شده به شکل‎های مختلف بیابند.
  شخصیت‎های بازی چه سیاه چه سفید تماماً از نوعی هیولا، جادوگر و موجودات فضایی‎اند که ظاهر به نسبت خشن و دندان‎های تیزی دارند و بیشتر مواقع با غضب نگاه می‎کنند. در طول بازی شخصیت اصلی برق گرفته می‎شود، نابود می‎شود و با شخصیت‎های منفی مقابله می‎کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی جریان نجات یافتن یک دوست توسط شخصیت اصلی بازی با حل مسائل ریاضی است. داستان بازی از رابطه دوستی عمیق بین دو شخصیت آبی و صورتی آغاز می‎شود که طی اتفاق ناگهانی شخصیت صورتی ربوده می‎شود و هیولای آبی‌رنگ به دنبال او مسیر‎های داخل نقشه را طی می‎کند. روح سرگردان بازی به کمک هیولای آبی می‎آید و در مسیر هیولاهای بدجنس بسیاری سد راه هیولای آبی قرار می‎گیرند تا مانع از حرکت او شوند و تنها راه شکست آنها پیدا کردن حاصل معادلات ریاضی است. گزارش کوتاهی از عملکرد کودک در مورد فعالیت‎های انجام داده در اختیار والدین قرار می‎گیرد. این برنامه با هدف آموزش مفاهیم اولیه ریاضی برای کودکان دبستانی ساخته‌شده است و بر اساس سطح دانش کودک محتوای ارائه‌شده، قابلیت شخصی‎سازی دارد. پنج سطح در این بازی برای کودکان در نظر گرفته‌شده و هر بخش دارای محتوای درسی مختص به خود است (محتوای درسی برای هر بخش در داخل سایت اصلی این برنامه گرفته است)؛ ولی والدین یا مدرسین می‎توانند بر اساس توانایی کودک خود تنظیمات هر بخش را تغییر دهند. مفاهیم آموزشی در این بازی جمع، ضرب، تفریق، تقسیم، مفهوم پول، اندازه‎گیری و موارد جانبی دیگر است. محتوای بازی حاوی هیچ‎گونه درگیری جدی بین شخصیت‎ها نیست، ولی ظاهر شخصیت‎ها و تصویرپردازی صورتشان برای کودکان کم سن کمی خشن است. کنترل بازی ساده است ولی باید در نظر داشت که برای به دست آوردن بهترین نتیجه، سرعت‌بالا نیز در کنار پاسخ درست اهمیت دارد. دسترسی به بخش محدودی از بازی رایگان است و برای استفاده کامل از بازی سه بسته با ساختار‎های متفاوت در بازی قرارگرفته شده‎ است که از 6.99 دلار تا 29.99 دلار است. از نکات برجسته‎ی این بازی زبان انگلیسی و ارائه محتوای داستانی آن است که کمک والدین برای کودکان ناآشنا به زبان انگلیسی را می‎طلبد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه 12.11 iOS بعد از گذر از 7 مرحله در تاریخ 96/11/19 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  تصویرپردازی‌های بازی و فضای ساخته‌شده بسیار تاریک و خشن است که کمکی به یادگیری ریاضی نمی‎کند و فضایی تنش‎زا را برای کودک به همراه می‎آورد. موسیقی پس‎زمینه بازی به‌صورت مقطعی و آرام نواخته می‎شود که به حفظ تمرکز و آرامش کمک می‎کند ولی کوتاه بودن آن موجب تکراری شدن آن می‎گردد. اگرچه برای کودکان سن بالاتر شخصیت‎های طراحی‌شده خنده‎دارند اما برای کودکان پیش از دبستان شخصیت‎ها خنده‎دار به‌حساب نمی‎آیند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای دسترسی به تمام محتوای بازی، سه بسته خرید ارائه‌شده است: بسته اول برای دسترسی همه تمام بخش‎های بازی با قیمت 6.99 دلار است، بسته دوم برای عضویت سالانه به محتوای تخصصی با قیمت 17.99 دلار است و درنهایت بسته آخر با قیمت 29.99 دلار برای عضویت هوشمندانه سالانه است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱۲.۱۱
  واحد پول رایگان
  ناشر Makkajai Edu Tech Private Limited
  سال انتشار ۲۰۱۶
  ارز رایگان