Moon Globe

thumbnail
۱۲ سال به بالا
۹ تا ۱۲ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

آشنایی با ماه در محیطی سه‎بعدی

سال: 2009
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  درک ساز‎و‎کار بازی بسیار ساده و تنها با لمس صفحه‎ی بازی انجام می‎شود. با توجه به انگلیسی بودن تمامی متن‎های آموزشی و پیچیده بودن برخی از مفاهیم همراهی والدین با کودک می‎تواند مفید باشد.
  کاربر علاوه بر آشنایی با فضای ماه و سطح تشکیل‎دهنده‎ی آن با اسامی دانشمندان برجسته در عرصه‎های متفاوتی مانند فیزیک، شیمی و ستاره‎شناسی به همراه توضیح کوتاهی در مورد هریک و همچنین نام و تاریخ فرود فضا‎پیماها بر سطح ماه در قالب متن‎هایی کوتاه آشنا می‎شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  برنامه با گرافیک سه‎بعدی تصویر ماه را با توجه به تاریخ و زمان روزانه نمایش می‎دهد. کاربر می‏تواند با لمس تصویر و چرخاندن آن پستی و بلندی های سطح ماه و همچنین نمای سیاره‎ی زمین از زاویه‎ی دید ماه را مشاهده کند. قابلیت‎هایی مانند نمایش محل فرود فضا‎پیما‎هایی مانند Apollo و luna، مناطقی روی سطح ماه را که به نام دانشمندانی چون انیشتین، لورنتز، پاستور و رولند نام‎گذاری شده‎اند، امکان استفاده از قطب‎نما برای درک موقعیت قرار‎گیری خورشید و ماه در فضا و همچنین قابلیت زوم که تصویری مانند تصاویر قابل مشاهده با تلسکوپ را در اختیار کاربر قرار می‎دهد در برنامه قرار دارند. این برنامه به طور حتم برای کاربران علاقه‎مند به فضا از جذابیت بالایی برخوردار است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 2.3 iOS در تاریخ 20/11/98 نوشته ‎شده است.

  کیفیت

  طراحی برنامه بسیار ساده و تنها با تصویر ماه در فضا تصویر‎سازی شده است اما تمامی جزئیات و اطلاعات مربوط به آن به وضوح قابل مشاهده است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  قسمتی در برنامه به معرفی دیگر محصولات ناشر اختصاص دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۲.۳
  واحد پول رایگان
  ناشر Michael Howard
  سال انتشار ۲۰۰۹
  ارز رایگان