More Trucks – Duck Duck Moose

بررس متن: پرستو رحیمی

6+ 4 تا 6 با همراهی والدین

تقویت مهارت‌‎های متفاوت در دنیایی از ماشین‌‎های فانتزی

ناشر: Duck Duck Moose, LLC سال انتشار: 2013

More Trucks – Duck Duck Moose

6+
4 تا 6 با همراهی والدین

تقویت مهارت‌‎های متفاوت در دنیایی از ماشین‌‎های فانتزی

ناشر: Duck Duck Moose, LLC

سال انتشار: 2013

بررس متن: پرستو رحیمی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
کودکان تصاویری را در بازی می‌بینند که در دنیای واقعی مشابهی ندارند و می‌تواند آن‌ها را به دنیای خیالی ببرد مانند اوراق کردن ماشین‌ها با پای یک دایناسور یا ماشین‌هایی به شکل حیوانات. بازی کردن نقش مهمی در دنیای کودکی دارد و More Trucks هم تمام آموزش‌های خود را به‌وسیله‌ی بازی و مشارکت دادن فعال کودک در جریان آن یاد می‌دهد. کودک در بخش‌هایی از بازی در نقش مشاغل متفاوت قرار می‌گیرد و به نوعی بازی شغلی انجام می‌دهد.
محتوای آموزشی
بازی‌‎های این مجموعه مهارت حرکتی را در کودک تقویت می‎‌کنند که تقویت مهارت حرکتی بهبود مهارت‎‌های خود مراقبتی مانند لباس پوشیدن را به همراه خواهد داشت. فضای رنگارنگ و کودکانه‌‎ی بازی روش مؤثری برای آشنایی کودک با مشاغلی است که در بازی نمایش داده می‌شود. کودک در جریان راندن ماشین‌‎های خود مفهوم جهت‎‌های بالا، پایین، چپ و راست را درک خواهد کرد. والدین می‌‎توانند نام رنگ‎‌ها و شکل‌‎های استفاده‌‎شده در بازی را به کودک خود آموزش دهند.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
هیچ گونه صحنه‌‎ی تصادف یا خرابی ماشین در بازی وجود ندارد. محیط‎‌های بازی رنگارنگ و کارتونی هستند و تمامی شخصیت‎‌ها هم خندان هستند اما تصاویری مانند آتش و اوراق کردن ماشین می‎‌تواند به برخی کودکان حساس حس ترس منتقل کند.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
با انتخاب هر صحنه کودک در محیط متفاوتی قرار می‌‎گیرد. در هر یک صدای گوینده کودک را راهنمایی می‌‎کند و آموزش‌‎های کاملی را در اختیار او قرار می‌‎دهد. استفاده از بازی و راندن ماشین‎‌ها دشوار نیست و کودک تنها با لمس صفحه‌‎ی بازی هر فعالیت را انجام می‌‎دهد.
آنچه والدین باید بدانند

کودکان در این بازی کارتونی در دنیایی از ماشین‌‎ها قرار می‌‎گیرند و مهارت‎‌های متفاوتی را تمرین می‎‌کنند. چهار صحنه‌‎ی متفاوت آتش‎‌نشانی، اوراق کردن ماشین، خانه‌‎سازی و ماشین‎‌سواری در بازی وجود دارد. با انتخاب هر یک کودک وارد محیطی متفاوت و رنگارنگ می‎‌شود. در بخش آتش‌‎نشانی کودک ماشین‎ آتش‎‌نشانی را هدایت می‎‌کند و آتش ساختمان‎‌ها را خاموش می‎‌کند. برای اوراق کردن، کودک ماشین‌‎های فرسوده را سوار بر کامیونی می‌‎کند و با ماشین مخصوصی آن‎‌ها را روی هم قرار می‌‎دهد در نهایت یک پای دایناسوری بزرگ روی ماشین‌‎ها قرار می‌گیرد و آن‌ها را اوراق می‌‎کند. در بخش خانه‎‌سازی کودک قطعات متفاوت را به وسیله‌‎ی جرثقیل حرکت می‎‌دهد و با توجه به تصویر الگو ساختمان‌‎های متفاوتی را می‌‎سازد. با قرار‎گیری در قسمت ماشین سواری کودک راندن ماشین‌‎هایی با چرخ‌‎های بزرگ را در مسیر‎های پر فرازونشیب تجربه می‎‌کند. عنصر ثابت در تمامی صحنه‎‌ها ماشین‎‌ها هستند اما محتوای آموزشی متفاوتی مانند تقویت مهارت شناختی و حرکتی در برنامه هدف قرار داده شده است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌‎ی 2.2.3 iOS در تاریخ 99/09/9 نوشته‎ شده است.

کیفیت

بازی رنگارنگ است و شخصیت‎‌های حیوانی فانتزی در آن ایفای نقش می‎‌کنند. ماشین‌‎های بسیار متنوعی از جرثقیل تا ماشین‌‎هایی با شکل ظاهری اردک در بازی وجود دارند. گوینده صدایی کودکانه دارد تا کودکان به راحتی با آن ارتباط برقرار کنند. موسیقی کلاسیکی در متن و صداگذاری‌‎هایی مانند صدای ترمز کردن در بازی شنیده می‌‎شود. برخی تصاویر مانند پای دایناسور به موضوع بازی بی‎‌ربط هستند اما به طور حتم تخیلی بودن آن‌ها برای کودکان جذاب خواهند بود.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 60
نسخه تست شده روی اندروید 2.2.3
حداقل نیازمندی اندروید 2.3
نسخه تست شده روی iOS 2.2.3
حداقل نیازمندی iOS 9.0
واحد پول رایگان
ناشر Duck Duck Moose, LLC
سال انتشار 2013