Moy Farm Day

thumbnail
۶ سال به بالا
۴ تا ۶ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

کاشت و برداشت میوه و گل برای جمع‎آوری سکه و تزئین مزرعه

سال: 2014
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  محیط ساده و بی‎آلایش بازی به کودکان اجازه می‎دهد تا فضای مزرعه‌ی خود را همان‌طور که علاقه دارند تزئین کنند.
  باوجود سادگی بازی برای گروه سنی خردسال، شروع بازی ممکن است چالش‎برانگیز باشد، زیرا که هیچ آموزش یا شرح روش انجامی در بازی وجود ندارد. والدین با کمک و آموزش به کودکان خود و صرف زمان نه‌چندان طولانی می‎توانند به‌مرور برنامه را به‌صورت کامل در اختیار فرزندان خود قرار دهند.
  کودکان در مورد تفاوت کاشت میوه‎ها اطلاعات اولیه‎ای به دست می‎آورند. برای مثال در مورد میوه‎های که بر روی درخت رشد می‎کنند و میوه یا سبزی‌هایی که روی زمین کاشته می‎شوند، آگاهی نسبی به دست می‎آورند. کودکان با استفاده از قدرت تفکر خلاقانه‎ی خود می‎توانند مزرعه خالی را به مجموعه‎ای رنگارنگ از میوه‎ها و گل‎ها تبدیل کنند و با یادگیری زمان تولید هر ماده برنامه‎ریزی زمانی مناسبی برای خود بسازند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه از مجموعه‎ بازی‎های Moy (حیوان مجازی) است. در این بازی کودکان با به‌کارگیری خلاقیت خود در زمین‎های کشاورزی بذر می‎کارند و با کاشت درختان جدید در کنار زمین‎هایشان، مزرعه خود را گسترش می‎دهند. برداشت بیشتر محصولات به معنای بالا رفتن سطح و سکه است که خود موجب باز شدن گیاهان و ابزار ساخت جدیدتر می‎شود. کودکان خردسال برای درک روش استفاده بازی به کمک والدین خود نیاز خواهند داشت و بعد از چند بار تمرین مراحل کاشت و برداشت به‌مرور می‎توانند به‌تنهایی از برنامه استفاده کنند. شخصیت‎پردازی یا داستانی در محتوای بازی مشاهده نشده است و تمام فعالیت‎ها و چیدمان بر اساس خلاقیت و داستان‎پردازی شخصی کودکان شکل می‎گیرد. هیچ تبلیغی در محتوای بازی نمایش داده نمی‎شود، اما جایگاه نامناسب گزینه‎های برنامه و حرکت دشوار در حین کاشت و برداشت ممکن است برای برخی از کودکان چالش‎برانگیز باشد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 1.15 Android در تاریخ 97/07/25 بعد از رسیدن به سطح 9 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  تصاویر بازی بارنگ‌های روشن و گرافیک پایینی طراحی‌شده‌اند. با وجود تنوع رنگی بالا، بیشتر رنگ‎ها کدر و بدون شفافیت نمایش داده می‎شوند. موسیقی متن به‌صورت تکراری و بدون هیجان در پس‎زمینه به گوش می‎رسد که محیط آرام‎بخشی در حین استفاده از برنامه ایجاد می‎کند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۱۵
  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۰ یا بالاتر
  سال انتشار ۲۰۱۴