Mr. Crab

بررس متن: پرستو رحیمی

7+

هدایت یک خرچنگ در مسیر دورانی و پر از مانع

ناشر: Illusion Labs AB سال انتشار: 2013

Mr. Crab

7+

هدایت یک خرچنگ در مسیر دورانی و پر از مانع

ناشر: Illusion Labs AB

سال انتشار: 2013

بررس متن: پرستو رحیمی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
بازی با هدف آموزشی تهیه نشده است اما مهارت‎‌های متفاوتی را به چالش می‎‌کشد. بازیکن باید مسیر را در نظر داشته باشد و با استفاده از برخی موانع و بهره‌‎گیری از مهارت تفکر حل مسئله‎‌ی خود به خط پایان برسد. بازیکن در ریتم سریع بازی باید در لحظه تصمیم بگیرد و روش مناسبی را برای عبور یا استفاده از موانع پیدا کند.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
موانعی مانند عنکبوت‎‌های بزرگ در بازی وجود دارند که با برخورد با آن‌‎ها خرچنگ بدون نمایش هیچ گونه تصویر خشنی به طبقات پائین‌‎تر سقوط می‎‌کند. ریتم بازی تند است و تلاش برای برخورد نکردن با موانع می‌‎تواند حس هیجان مضاعف را به بازیکن منتقل کند.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
بازیکن با ضربه زدن روی صفحه‌‎ی بازی باعث پرش آقای خرچنگ می‎‌شود. برای پرش با ارتفاع بیشتر نگه داشتن انگشت روی صفحه یا استفاده از دیواره‌‎های برج لازم است. حرکت خرچنگ تنها در یک جهت است و بازیکن شمایی کلی از مسیر نیز در اختیار ندارد که می‌‎تواند تمام کردن مراحل را چالش‎‌برانگیز کند. بازی امکانی در اختیار بازیکن قرار داده است تا حرکات خرچنگ را با باز و بسته کردن دهان خود هدایت کند اما در نسخه‎‌ی بررسی‌‎شده این امکان غیر فعال بود.
آنچه والدین باید بدانند

در این بازی سرگرم‎‌کننده و در عین حال فکری هدایت یک آقای خرچنگ برعهده‎‌ی بازیکن است. محیط بازی طراحی‌‎های متفاوتی مانند ساحل و جنگل دارد اما ساختار اصلی آن برجی است که طبقات مختلفی دارد. آقای خرچنگ در طبقات برج به صورت دورانی حرکت می‌‎کند و با دیدن موانعی مثل عنکبوت یا ستاره‌‎ی دریایی می‎‌پرد. با این‌که بازیکن تنها کنترل پرش خرچنگ را بر عهده دارد اما رسیدن به پایان مرحله آسان نیست. خرچنگ تنها در یک جهت حرکت می‌‎کند و اگر مسیر اشتباهی در پیش بگیرد نمی‎‌تواند بلافاصله تغییر مسیر دهد همچنین با برخورد با موانع به طبقات پائین‌‎تر سقوط می‌‎کند. بازیکن گاهی باید از برخی موانع برای تغییر جهت استفاده کند که استفاده‌‎ی صحیح از آن‎‌ها باعث پرورش مهارت تفکر حل مسئله خواهد شد. خرچنگ‌‎های کوچکی هم در مسیر قرار دارند که بچه‌هی خرچنگ بزرگتر هستند. برای کسب امتیازات کامل هر مرحله آقای خرچنگ باید علاوه بر دریافت توپ‌‎های امتیازی بچه‎‌های خود را نیز در مسیر پیدا کند و به خط پایان برساند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎‌ی 1.9.1 iOS در تاریخ 99/09/11 نوشته‎ شده است.

کیفیت

با وجود ساده بودن محتوا اما بازی کیفیت بسیار خوبی دارد. محیط‎‌های متفاوتی در بازی طراحی شده‌‎اند که با توجه به هر یک نوع موانع و رنگ اصلی مرحله تغییر می‌‎کند. به طور مثال در محیط ساحلی رنگ اصلی به رنگ شن است و موانعی مثل ستاره‌‎ی دریایی در آن وجود دارد. موسیقی بازی تا حدی مهیج است و صدای پای خرچنگ در هنگام راه رفتن شنیده می‌‎شود. طراحی خرچنگ بسیار فانتزی است او چشم‌‎هایی بزرگ و کلاه بر سر دارد.

مصرف گرایی

تبلیغات بسیاری از دیگر محصولات ناشر بازی در صفحه‎‌ی ابتدایی وجود دارد. برای در اختیار داشتن مواردی مثل کلاه‎‌های متفاوت برای خرچنگ پرداخت حداقل مبلغ 0.99$ لازم است.

حریم خصوصی

برای استفاده از امکان هدایت خرچنگ با باز و بسته شدن دهان بازی به دوربین دستگاه هوشمند بازیکن دسترسی پیدا می‌‎کند.

جزئیات برنامه موبایلی
نسخه تست شده روی اندروید 1.9.1
نسخه تست شده روی iOS 1.9.1
حداقل نیازمندی iOS 8.0
واحد پول رایگان
ناشر Illusion Labs AB
سال انتشار 2013