Murder in The Alps

بررس متن: پریا کنکاشور

13+

دنبال کردن سرنخ‌ها برای پیدا کردن قاتل

ناشر: Nordcurrent سال انتشار: 2018

Murder in The Alps

13+

دنبال کردن سرنخ‌ها برای پیدا کردن قاتل

ناشر: Nordcurrent

سال انتشار: 2018

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
نوجوانان می‎توانند هیجان ناشی از ترس و حس ماجراجویی بازی را به‌خوبی حس کنند و حتی تمایل به همزادپنداری باشخصیت‌های داستان داشته باشند. حالت ماجراجویی و کارآگاهی داستان به تخیلات و تفکرات خلاقانه‎ و ذهنی نوجوانان نزدیک است.
محتوای آموزشی
این بازی قدرت تحلیل و تجزیه بازیکنان را بهبود می‌بخشند و به آنها کمک می‌کند تا با حل معماهای موجود سرنخ‌ها و قاتل اصلی دست پیدا کنند. بازیکنان باید در این بازی از تفکر حل مسئله استفاده کنند و همچنین با پیدا کردن اشیاء با لغات جدیدی آشنا می‎شوند. داستان ابتدایی بازی اطلاعات تاریخی در مورد ورود نازی‎ها در زمان جنگ‎جهانی داده می‎شود که برای آشنایی اولیه نوجوانان با این برهه‎ی تاریخی مناسب است.
محتوای بومی و فرهنگی
محیط داستان نمایانگر هتلی در کوه‌های آلپ است و تمامی مکان‌های موجود در بازی الگویی از همان محیط جغرافیایی است.
ترس و خشونت
صحنه‌های قتل، ورود موجودات فضایی، اجساد، اشیای خونی و موسیقی متن همگی ازجمله عوامل ایجادکننده رعب و وحشت در متن بازی‎اند. موسیقی رازآلود بازی در کنار نمایش واقع‎گرایانه‎ی تصاویر در تثبیت حس ترس در بازیکن بسیار مؤثر است. هدف اصلی بازی کشف راز قتل است.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
فصل دوم بازی بر روی داستان روابط شخصیت ثروتمند با زنان اشاره دارد و بازی قدرت به وضوح به تصویر کشیده شده است.
سهولت استفاده
در این بازی چالش اصلی، پیدا کردن سرنخ‌ها و ایجاد ارتباط معنادار بین آنها است. محیط باز مملو از جزئیات متعدد است که نه‌تنها کار را برای بازیکنان دشوار کرده است بلکه ممکن است دقایق بسیاری را از بازیکنان بگیرد. برای درک محتوای بازی و چگونگی کار با آن به کمی زمان و تمرین اولیه نیاز است.
آنچه والدین باید بدانند

این بازی ماجراجویی و جنایی داستان قتل در هتلی را روایت می‎کند که در آن بازیکن مسئول یافتن قاتل است. داستان از آنجایی آغاز می‎شود که مهمانان هتل در جشنی حضور دارند که یکی از مهمانان ناپدید می‌شود و سپس جنازه‎اش پیدا می‎شود. بازیکن در نقش «آنام مایرز کیک» روزنامه‌نگار معروف است که به‌صورت اتفاقی در هتل برای گذراندن تعطیلات اقامت دارد و قصد پیدا کردن راز این قتل را دارد. در طول بازی قتل‎های بیشتری صورت می‎گیرد که هیجان و ترس بازی را دوچندان کرده است. محیط بازی در کنار مدل‎های تعاملی بین شخصیت‎ها فضای ماجراجویی بازی را از دنیای کودکان بسیار دور کرده است.. اساس انجام این بازی بر پایه‎ی پیدا کردن سرنخ‌ها و برقراری ارتباط بین آنها برای کشف معماها در محیطی است. آگاهی به زبان انگلیسی در ساده‎تر شدن کار بازیکنان کمک‌کننده است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی2.2 Android در تاریخ ۹۷/۱۱/۳۰ نوشته‌شده است.

کیفیت

تصاویر و صداهای موجود در بازی از کیفیت مناسبی برخوردارند. توجه به جزئیات محیط و همچنین نزدیک بودن تصاویر به نمونه‌های واقعی باعث ارتقای کیفیت و جذابیت بصری بازی شده است. موسیقی متن حس ترس و وحشت را به بازیکنان منتقل می‎کند و با محیط بازی هماهنگی بالایی دارد. نحوه حرکت شخصیت‎ها همچنین نحوه صحبت کردن آنها و زاویه دید چند بعدی در فضای بازی نیز از کیفیت بالایی برخوردار است.

مصرف گرایی

تبلیغات بسیار زیادی در جریان بازی نمایش داده می‎شود.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 91
نسخه تست شده روی اندروید 2.2
حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴ و بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر Nordcurrent
سال انتشار 2018