Murderous Pursuits

thumbnail
۱۳ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

تلاش برای کشتن دیگر بازیکنان در یک بازی مخفی‌کارانه

سال: 2020
  بررس برنامه: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در ابتدا بازیکن باید جنسیت شخصیت خود را انتخاب و سپس نامه‌ای که او را به کشتی دعوت کرده دریافت کند. در صورت انتخاب شخصیت زن، او در نامه با نام‌هایی مانند baby، kitty و cutie خطاب می‌شود اما نامه‌ی شخصیت مرد بسیار حرفه‌ای و محترمانه است.
  امکان تبادل هر گونه محتوایی در بخش گفت‎و‎گو وجود دارد.
  کنترل‌های بازی به نسبت ساده‌اند و پیچیدگی خاصی ندارند اما ممکن است در مواقعی به دلیل مشکلات فنی به درستی عمل نکنند. سختی بازی به مهارت سایر بازیکنانی که در هر دست حضور دارند بستگی دارد.
  محوریت بازی کشتن دیگر بازیکنان است و هر کس که افراد بیشتری را در انتهای هر دست کشته باشد برنده محسوب می‌شود. در نامه‌ها و بعضی متن‌های موجود در بازی از بازیکنان با عنوان «آدم‌کش» یاد می‌شود. کشتن افراد در ابتدا با دست خالی و مشت انجام می‌شود اما در ادامه بازیکن می‌تواند سلاح‌هایی مانند شمشیر و تبر را هم آزاد و از آن‌ها استفاده کند. استفاده از این سلاح‌ها هیچ گاه با نمایش خون‎ریزی همراه نیست و شخص کشته‌شده با نمایش جلوه‌های کارتونی و ابری ناپدید می‌شود. راوی و فضای بازی بازیکن را به استفاده از خشونت و کشتن دیگران تشویق می‌کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  Murderous Pursuits از بازی‌هایی است که ابتدا برای کامپیوتر‌های خانگی عرضه شد و حالا نسخه‌های موبایل آن هم منتشر شده است. بازی به صورت آنلاین و با حضور تعدادی از کاربران دیگر انجام می‎شود. بازیکن و دیگر شرکت‎کننده‎ها در یک کشتی هستند و برای هر کدامشان هدفی برای کشتن تعیین شده است. بازیکن باید پیش از این که شناخته شود و به صورت مخفیانه شخص تعیین‎شده را بکشد و تلاش کند تا توسط دیگران هم کشته نشود. هر کس که بتواند افراد بیشتری را بکشد، در پایان هر دست برنده اعلام می‌شود. کشتن در ابتدا تنها با دست خالی و یک بار مشت زدن انجام می‌شود. با جلو رفتن در بازی سلاح‌هایی مانند شمشیر، تبر و… قابل آزادسازی و استفاده هستند که خشونت بازی را نیز برجسته‎تر خواهند کرد. با این حال خون‎ریزی در این صحنه‎ها وجود ندارد و کسی که کشته می‌شود به شکل کارتونی و با نمایش جلوه‌های ابری ناپدید می‌شود. در بخش گفت‎و‎گو بازیکنان می‌توانند با هم مکالمه‌ی نوشتاری داشته باشند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 1.0 Android در تاریخ 99/08/15 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  بازی کیفیت گرافیک خوبی دارد. شخصیت‎ها متنوع هستند و با رعایت جزئیات در پوشش و چهره طراحی شده‎اند. داستان بازی و تلاش برای گیر انداختن دیگر شرکت‎کننده‎ها حس هیجان را به بازیکن منتقل می‎کند. قسمت آموزشی بازی طولانی و حتی خسته‌کننده است و همچنین کنترل‌های آن در مواقعی به درستی عمل نمی‌کنند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  امکان خرید درون‌ برنامه در بازی وجود دارد. بازیکن می‌تواند سلاح، لباس و موارد تزئینی دیگری را برای شخصیتش با پول واقعی یا ارز داخل بازی خریداری کند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  انجام این بازی نیاز به اتصال به اینترنت دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱
  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۳ یا بالاتر
  واحد پول رایگان
  ناشر Netease Games Global
  سال انتشار ۲۰۲۰
  ارز رایگان