My Boo Virtual Pet & Mini Game

thumbnail
۵ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

مراقبت روزانه از یک موجود کوچک و رسیدگی به نیازهای او

سال: 2015
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازیکن باید مثل یک والد مراقب نیازهای بو باشد و اگر در انجام مسئولیتش کوتاهی کند بو ناراحت و غمگین می‌شود. کودک باید زمان زیادی را با بو بگذارند و تمام روز به آن سر بزند که مطمئن شود به چیزی نیاز ندارد که خود می‌تواند باعث شود بعد از مدتی حس انس و تعلق بین او و بو شکل بگیرد.
  محیط بازی و اجزای آن ساده و محدود هستند تا کودکان بتوانند به راحتی از آن‌ها استفاده کنند. با این وجود بازی خطاهای نرم‌افزاری زیادی دارد و جریان آن گاهی متوقف شده و بازیکن قادر به انجام هیچ کاری نیست. از طرفی بعضی از بازی‌های کوتاه هم نیاز به سرعت عمل زیاد بازیکن دارند که شاید برای کودکان کم‌سن خیلی هم راحت نباشد.
  روند بازی می‌تواند بازیکنان را تشویق کند تا مسئولیت‌پذیری را تمرین کنند زیرا رسیدگی نکردن به بو با این‌که حال او را بد نمی‌کند اما ناراحت و غمگینش می‌کند. بازی‌های کوتاه برنامه هم می‌توانند مهارت‌های حرکتی، تشخیص رنگ و سرعت عمل بازیکن را بهبود دهد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  کودک در این بازی مراقب یک موجود کوچک است که ظاهری تخیلی دارد. موجود، بو (boo) نام دارد که البته می‌توان نام او را تغییر داد و هر چیزی که کودک دوست دارد گذاشت. ظاهر بو بامزه‌ و دوستانه‌ است و مانند یک کودک نیاز به توجه، غذا خوردن، حمام کردن و بازی کردن دارد و بازیکن باید مراقب تمام این نیازها باشد. این‌که بو چه نیازی دارد در بالای صفحه‌ی بازی مشخص شده است و با توجه به آن کودک باید بو را به حمام ببرد، با او بازی کند، بخواباندش یا حتی به پارک مجازی درون بازی ببرد تا چند تا دوست پیدا کند. مراحل بازی محدود به مراقبت از بو هستند البته چندین بازی کوتاه هم وجود دارد که می‌توان آن‌ها را برای افزایش امتیازات انجام داد. بازی‌ها ساختار پیچیده‌ای ندارند و بیشتر به سرعت عمل و مهارت تشخیص رنگ بازیکن نیاز دارند و می‌توانند مهارت‌هایی مثل مهارت حرکتی بازیکن را تقویت کنند اما سرعت بعضی از آن‌ها زیاد است و ممکن است انجام آن‌ها برای کودکان کم‌سن خیلی هم ساده نباشد. امتیازهای جمع‌شده، چه در بخش مراقبت از بو و چه در بخش بازی، به بازیکن کمک می‌کنند تا برای بو لباس‌ها، مدل موی خاص و … خریداری کند و هر چه بیشتر آن را مطابق به سلیقه‌اش کند. بازی با وجود محیط جالب و سرگرم‌کننده اما خطاهای نرم‌افزاری زیادی دارد و جریان آن بارها متوقف می‌شود. در شروع هم باید با تمام قوانین حریم خصوصی آن موافقت کرد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌‌‌ی 3.9.1 iOS در تاریخ1400/10/07 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  بو یک موجود کوچک است که در ابتدا رنگش آبی است و غیر از دو چشم درشت و دهان دیگر هیچ جزئیاتی ندارد اما به مرور و با بیشتر شدن امتیازها می‌توان لباس به تنش کرد، برایش مو گذاشت یا حتی به طور کامل شکلش را عوض کرد و آن را تبدیل به گربه، پاندا و … کرد. او حرفی نمی‌زند اما واکنش‌هایی نشان می‌دهد که معلوم است چه حسی دارد؛ به طور مثال وقتی سیر می‌شود لبخند می‌زند یا وقتی نیاز به حمام رفتن دارد روی بدنش لکه‌های سیاه دیده می‌شود. با وجود چنین محیط سرگرم‌کننده و کودکانه‌ای اما خطاهای نرم‌افزاری زیادی در بازی دیده می‌شود به طوری که می‌تواند بازیکن را به ادامه دادن بازی بی‌میل کند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بسته‌هایی برای خرید درون برنامه در بازی وجود دارند که کمترین آن‌ها 1.99$ قیمت دارد و به بازیکن کمک می‌کنند تا ظاهر بو را هر چه سریع‌تر مطابق سلیقه‌اش کند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  می‌توان از طریق حساب کاربری فیس‌بوک وارد بازی شد. در ابتدا باید با تمام قوانین حریم خصوصی بازی موافقت کرد اما می‌توان با این‌که بازی اطلاعات بازیکن را در اختیار دیگر شرکت‌ها قرار دهد موافقت نکرد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴
  نسخه تست شده روی iOS ۲.۱۴.۷
  واحد پول رایگان
  ناشر Tapps Tecnologia da Informacao LTDA.
  سال انتشار ۲۰۱۵
  پلتفرم iPhone، iPad، iPod Touch، Android
  طبقه بندی سرگرمی
  ارز رایگان