My Brother Rabbit

thumbnail
۹ سال به بالا
۷ تا ۹ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

وارد شدن به دنیای تخیلی پسری کوچک و کمک به او برای خوب شدن خواهر بیمارش

  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  پسر داستان، پسر کوچکی است که خانواده‌ای شاد دارد؛ او با خواهر کوچکش بازی می‌کند و اوقات خوشی را دارد که ناگهان روزی خواهر مریض می‌شود و کل خانواده را غمگین می‌کند. پدر و مادر ناراحت هستند و دختر را به بیمارستان می‌برند. پسر هم که خود را برای کمک به خواهر، ناتوان حس می‌کند به دنیای تخیلش پناه می‌برد؛ دنیایی که پر از رنگ است، دنیایی که هر چیزی در آن ممکن است. او در آنجا به شکل خرگوش اسباب‌بازی خود و مسئول یک گل بیمار است، گلی که نمادی از خواهرش در دنیای واقعی است. خرگوش با مهربانی و امیدواری از گل مراقبت می‌کند، با کنجکاوی همه جا را می‌گردد و ماجراجویی‌هایی را انجام می‌دهد تا بتواند او را خوب کند.
  در ابتدا چندین راهنمایی وجود دارد تا بازیکن متوجه شود که باید با بخش‌های متفاوت بازی تعامل کند؛ یعنی روی تصویر آن‌ها کلیک کند تا اتفاق مربوط به هر کدام را ببیند مثل کلیک کردن روی در کمد که باعث باز شدن آن می‌شود. اما بعد از آن دیگر همه‌جیز به خود بازیکن وابسته است و او خودش باید راهی برای حل کردن معماها پیدا کند.
  بازیکن برای حل کردن پازل‌های بازی باید به محیط اطرافش دقت کند، کنجکاو باشد و با تمام اجزای آن تعامل کند. همچنین الگوها را دنبال کند و از مهارتش در حل مسئله بهره ببرد؛ به طور مثال باید اتاق خرگوش را بگردد و شیشه‌ای را در یک قفسه پیدا کند یا قطعات به هم ریخته‌ی یک تصویر را کنار هم بگذارد تا به تصویر الگو برسد.
  خواهر پسر بیمار می‌شود و کل خانواده را در غمی عمیق فرو می‌برد. البته صحنه‌های بیماری کم نشان داده می‌شود اما شاید برای بازیکنان به خصوص آن‌هایی که تجربه‌ی مشابه دارند آزاردهنده باشد. بهتر است والدین کودک خود را همراهی کنند تا اگر نگرانی یا ترسی برای او پیش آمد به او توضیح دهند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی ماجراجویی و پازلی، داستانی درباره‌ی یک پسر کوچک دارد که خواهر کوچک‌تر او به سختی مریض است. خانواده غمگین و درگیر کارهایی مثل رفتن به دکتر هستند؛ پسر هم که کاری از دستش برنمی‌آید به دنیای تخیلی خودش پناه می‌برد تا شاید بتواند در آنجا، به خواهرش کمک کند. با ورود به دنیای تخیلی پسر، همه چیز رنگارنگ شده و خرگوش اسباب‌بازی او، شخصیت اصلی بازی می‌شود. در دنیای خرگوش یک گل وجود دارد که مریض است و خرگوش باید کارهای متفاوتی کند تا او را به جایی برساند که حالش خوب شود و زنده بماند. این کارها همه پازلی هستند و بازیکن (در نقش خرگوش) باید با دقت در فضای بازی بگردد، با اجزای آن تعامل کند، با کنجکاوی سرنخ‌ها را دنبال کند و از مهارتش در حل مسئله استفاده کند تا بتواند آن‌ها را حل کند. پازل‌ها انواعی مثل قرار دادن قطعات یک تصویر کنار هم برای رسیدن به یک شکل معنادار یا دنبال کردن الگوها دارند اما سطح سختی‌شان در حدی است که بیشتر بازیکنان بتوانند آن‌ها را حل کنند. بازیکن آرام آرام و با حل کردن پازل‌ها در فضای بازی پیش می‌رود، موجودات تخیلی را می‌بیند، از فضاهای رنگارنگ متفاوت عبور می‌کند و در تمام مدت با محبت و مسئولیت‌پذیری زیاد از گل مراقبت می‌کند. در انتهای این ماجراجویی، او گل را به جایی می‌رساند که بتواند خوب شود و درست در زمانی که گل خوب می‌شود، خواهر پسر با لبخندی به هوش می‌آید. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی در تاریخ 1401/02/7 نوشته شده است.

  کیفیت

  تصاویر بازی بسیار زیبا هستند و دقتی که در پرداخت به جزئیات آن انجام شده است، مثال‌زدنی است. در ابتدا داستان خانواده‌ی پسر با نقاشی‌هایی که با دست کشیده شده‌اند و رنگ کمی دارند نشان داده می‌شوند اما به محض وارد شدن به دنیای تخیل پسر، همه چیز سورئال، رنگارنگ و کارتونی می‌شود. بیشتر چیزها و موجودات این دنیا، تخیلی هستند؛ مثل شیر آب خانه‌ی خرگوش که خرطوم فیل است. فضاسازی‌های متفاوتی در بازی انجام شده است و هر کدام از آن‌ها طراحی دقیق و با جزئیاتی دارند. موسیقی بازی هم در اغلب مواقع نوای غمگینی دارد تا متناسب با داستان کلی که بیماری است باشد.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  دسترسی به بخش‌هایی از بازی نیاز به پرداخت هزینه دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۳
  واحد پول رایگان
  ناشر Artifex Mundi S.A.
  طبقه بندی ماجراجویی
  ارز رایگان