My Cat! – Virtual Pet Game

thumbnail
۸ سال به بالا
۵ تا ۸ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

نگهداری و رسیدگی به گربه‎ای کوچک

سال: 2019
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کودکان حس مراقبت کردن را در این بازی تجربه خواهند کرد. آن‎ها به‌راحتی می‎توانند مسئولیت‎هایی مثل غذا دادن، تمیز کردن و بازی با شخصیتشان را در این بازی تمرین کنند و به‌نوعی در نقش والد شخصیتشان ظاهر شوند.
  درک این بازی ساده است. تمام اطلاعات مورد نیاز بازی در قالب متن‎های کوتاه برای کودک نمایش داده می‌شود. منوی بازی تا حدی شلوغ است که جهت توضیح سازوکار بازی همراهی والدین با کودک نیاز است. فیلم‎های تبلیغاتی در بازی وجود دارد.
  نگهداری از گربه‎ای کوچک در فضای بازی علاوه بر تمرین مسئولیت‎پذیر بودن می‎تواند موجب آشنایی و انس کودک با حیوانات در دنیای واقعی شود. حل پازل اشکال رنگی به تقویت مهارت تفکر حل مسئله کودکان کمک خواهد ‎کرد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  در این بازی نگهداری از یک گربه‎ی کوچک در اختیار کودک قرار می‌گیرد که می‌تواند به‌سادگی به آن غذا داده، نگهداری کند و شاهد رشد آن باشد. در کنار بازی اصلی، بازی پازلی اشکال رنگی نیز در برنامه وجود دارد که با قرار گرفتن و محور شدن حداقل سه شکل همسان به‌ صورت خطی در کنار هم شکل‌های جدید جایگزین آن‎ها می‌شوند و کودک امتیاز کسب می‎کند. کودک می‎تواند از امتیازات کسب‎شده جهت به دست آوردن موارد مورد نیاز گربه‎ی خود مثل غذا و وسایلی جهت سرگرم کردن آن استفاده کند. اگرچه در اختیار داشتن برخی از امکانات برنامه نیاز به پرداخت پول ندارد اما دسترسی به تمامی امکانات مانند بهره بردن از امکان فعال کردن واقعیت مجازی و نمایش تصویر گربه در دنیای واقعی، در سه روز ابتدایی استفاده از برنامه رایگان و سپس تنها با پرداخت پول و خرید درون برنامه امکان‎پذیر است. این بازی به طور حتم برای علاقه‎مندان به حیوانات به خصوص گربه‎ها از جذابیت بالایی برخوردار است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی برنامه را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی iOS 1.1.6 در تاریخ 99/04/4 نوشته ‎شده است.

  کیفیت

  بازی از رنگ‎های زنده برای تصویر‎سازی شخصیت و فضای بازی استفاده کرده ‎است که فضایی شاد را برای کودک تداعی می‎کند. صداگذاری شخصیت جزئیات بالایی دارد و نزدیک به نمونه‎ی واقعی خود است .

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  جهت خرید درون برنامه و در اختیار داشتن تمامی امکانات مانند فعال کردن سیستم واقعیت مجازی و نمایش تصویر گربه در دنیای واقعی پرداخت مبلغ 13.49$ به صورت هفتگی نیاز است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  جهت انجام بازی دسترسی به اینترنت نیاز است. کودک می‎تواند از گربه‎ عکس گرفته و در آلبوم تصاویر خود ذخیره کند. اجازه‎ی کاربر برای دسترسی به آلبوم تصاویر و دوربین دستگاه هوشمند او نیاز است. بازی لینکی در فیس‎بوک و توییتر دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۱.۶
  واحد پول رایگان
  ناشر Lift App OOO
  سال انتشار ۲۰۱۹
  ارز رایگان