My Diary - Daily Diary Journal

thumbnail
۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

تجربه‌ی استفاده از یک دفترچه خاطرات مجازی

سال: 2020
  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  نوشتن از اتفاقات روز، تجربه‌ای خیال‌انگیز است و به خوبی می‌تواند به حس و حال هر شخص نمود نوشتاری ببخشد.
  راهنمایی‌‌های تصویری در شروع، کاربر را هدایت می‌کنند. استفاده از برنامه بسیار ساده و واضح است و هیچ پیچیدگی خاصی ندارد.
  تجربه‌ی نوشتن خاطرات روزانه در بهبود مهارت نگارش و همچنین خلاقیت در نویسندگی هر شخص تاثیرگذار خواهد بود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه نسخه‌ای دیجیتالی از دفترچه‌های خاطرات قدیمی است که در گذشته با کاغذ‌های رنگی و شکل‌های گوناگون به فروش می‌رسیدند. در این برنامه موبایلی سعی شده تا تجربه‌ی کاربری نزدیک به تجربه‌ی خاطره‌نویسی روی کاغذ دفترچه باشد. در ابتدا، کاربر طرح مورد نظر خود را برای کاغذ‌های مجازی دفترچه انتخاب می‌کند و سپس با فشردن دکمه‌ی اضافه کردن، وارد صفحه‌ی جدیدی برای نوشتن خاطره می‌شود. ابتدا تاریخ هر روز به صورت خودکار بالای صفحه درج می‌شود و از کاربر خواسته می‌شود تا حس کلی آن روز را با یک ایموجی ثبت کند. سپس در بخش موضوع، عنوان خاطره‌ی روز را نوشته و وارد بخش یادداشت می‌شود تا هر آن‌چه که دوست دارد را آزادانه و بدون محدودیت تعداد کلمات بنویسد. این برنامه دارای دو نسخه‌ی پولی و رایگان است. در نسخه‌ی رایگان امکانات کمتری فعال هستند اما در نسخه‌ی پولی کاربر می‌تواند به نوشته‌های خود استیکر اضافه کند و یا پس‌زمینه‌های مختلفی برای صفحه در نظر بگیرد. البته در نسخه‌ی رایگان نیز می‌توان به نوشته‌ها عکس و یا فایل صوتی اضافه کرد، فونت آن‌ها را تغییر داد و با استفاده از قلم‌های برنامه به نوشته‌ی خود دست‌خط یا نقاشی اضافه کرد‌. در صورتی که کاربر با خاطره‌نویسی آشنا نباشد می‌تواند، از بخش راهنمای موضوعی استفاده کند. در این بخش موضوعاتی برای نوشتن خاطره وجود دارد که به سهولت نوشتن کمک می‌کند. به طور مثال، خاطره در مورد غذا یا خود‌مراقبتی یا صحبت در مورد احساسات و موضوعاتی از این دست. کاربر با انتخاب هر یک از این موضوعات به سوالات از پیش تعیین‌شده‌ای که در صفحه‌ی خاطره درج می‌شود، پاسخ داده و به این ترتیب خاطره‌نویسی می‌کند. این بخش تجربه‌ی نوشتن را برای او بسیار ساده خواهد کرد و باعث نظم بخشیدن به افکار او می‌شود. در بخش دیگر برنامه می‌توان به خواندن جمله‌های الهام‌بخش و انگیزه‌دهنده پرداخت. برای حفظ حریم خصوصی در دفترچه خاطرات دیجیتال می‌توان برای ورود به برنامه رمز اختصاصی تعریف کرد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 1.02.76.0804 Android در تاریخ ۱۴۰۱/۵/۲۴ نوشته شده است.

  کیفیت

  برنامه امکانات و ابزار زیادی در اختیار کاربر قرار می‌دهد تا شمایل کلی دفترچه خاطرات را به سلیقه‌ی هر شخص تا حد امکان نزدیک کند. امکان تغییر در فونت نوشته‌ها، رنگ‌بندی‌ها، استفاده از امکاناتی مثل اضافه کردن فایل موسیقی یا عکس و دست‌خط، تجربه‌ی کاربری لذت بخشی را ایجاد می‌کند و تمام نیاز‌های یک دفترچه خاطرات را برای کاربر برطرف خواهد کرد.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  امکانات ویژه‌ای برای نسخه‌ی پولی برنامه در نظر گرفته شده است. در نسخه‌ی رایگان برای ذخیره کردن هر صفحه لازم است تا یک تبلیغ تصویری کوتاه مشاهده شود.

  دنیای واقعی

  کاربران می‌توانند از صفحه‌های دفترچه خاطرات دیجیتال خود پرینت گرفته و آن را به نسخه‌ی کاغذی و واقعی نیز تبدیل کنند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای استفاده از برنامه لازم است تا اجازه‌ی دسترسی به پوشه‌ها، عکس‌ها، محتوای رسانه‌ی داخل دستگاه به برنامه داده شود. همچنین، لینک دسترسی به صفحه‌ی فیس‌بوک در صفحه‌ی اصلی قرار گرفته است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۰۲.۷۶.۰۸۰۴
  حداقل نیازمندی اندروید ۵.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Dairy app & notes & audio editor & voice recorder
  سال انتشار ۲۰۲۰
  پلتفرم Android، iPad، iPhone، iPod Touch
  طبقه بندی کاربردی
  مهارت سواد زبانی
  ارز رایگان