My First Puzzles (lite)

thumbnail
۶ سال به بالا
۴ تا ۶ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

منطبق کردن صحیح اشکال ارائه شده بر تصویر الگو با تم حیوانات

سال: 2009
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  جریان قرار دادن تصاویر روی الگو‎ها همانند بازی پازل در دنیای واقعی است و می‎تواند در دنیای کودکان معنادار باشد.
  نحوه‎ی انجام بازی برای کودکان تازه‎کار نیز ساده و تنها با کشیدن انگشت کودک روی صفحه‎ی بازی انجام می شود. در ابتدا همراهی والدین با کودکان برای توضیح چگونگی حل کردن پازل‎ها می‎تواند مفید باشد.
  حل پازل‎ها سبب بهبود مهارت تفکر حل مسئله در کودکان خواهد شد. والدین می‎توانند نام حیوانات استفاده شده در بازی را به کودک آموزش داده و بر دایره‎ی لغات او بیفزایند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  در این بازی پازلی گروهی از اشکال به هم ریخته به همراه تصویر الگو که در هر مرحله یک حیوان مانند سگ است، در اختیار کودک قرار می‎گیرد. کودک با کشیدن اشکال و قرار دادن آن‎ها بر جایگاه صحیح هر یک، شکل اصلی را کامل می‎کند. بازی با تقویت مهارت تشخیص فرم، شکل و رنگ موجب آشنایی کودک با حیوانات نیز می‎شود. در این نسخه‎ی بازی سه پازل قرار دارد اما برای در اختیار داشتن تمامی پازل‎ها پرداخت مبلغی جهت خرید نسخه‎ی کامل بازی نیاز است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 2.1 iOS در تاریخ 98/12/7 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  بازی با بهره‎گیری از رنگ‎های زنده و طراحی کودکانه‏ی تمامی تصاویر موجب خلق فضایی مناسب جهت استفاده‎ی کودک از بازی شده‎ است. پس از هر بار انجام صحیح پازل‎ها کودک با صدای دست زدن تشویق می‎شود.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بخشی در صفحه‎ی ابتدایی بازی به معرفی دیگر محصولات ناشر اختصاص دارد.

  دنیای واقعی

  والدین می‎توانند با کشیدن تصویر حیوانات متفاوت روی صفحه‎ی کاغذ و تبدبل کردن آن‎ها به پازل، جریان بازی را برای کودکان بازسازی کنند و نام و شکل ظاهری حیوانات را به کودک خود آموزش دهند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۲.۱
  واحد پول رایگان
  ناشر Alexandre Minard
  سال انتشار ۲۰۰۹
  ارز رایگان