My First Puzzles: Snakes

thumbnail
۶ سال به بالا
۴ تا ۶ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

پازل منطبق کردن اشکال در هم ریخته بر جایگاه صحیح هریک

سال: 2010
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  جریان بازی ساختاری مشابه با بازی پازل کامل کردن اشکال در دنیای واقعی دارد که می‎تواند برای کودکان معنادار باشد.
  بازی با کشیدن انگشت کودک روی صفحه‎ی بازی انجام می‎شود. حل پازل‎ها در درجه‎ی دشواری سه به علت وجود اعداد و نبود خطوط راهنما در شکل الگو می‎تواند برای کودکان مشکل باشد که همراهی والدین برای توضیح ساختار آن به کودک لازم است.
  بازی مهارت شناختی را در کودکان تقویت می‎کند و همچنین می‎تواند با افزایش ادراک بصری به بهبود مهارت تشخیص رنگ و فرم در کودکان کمک کند. والدین می‎توانند نام رنگ‎های استفاده شده در بازی و اعداد انگلیسی را نیز به کودک آموزش دهند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی پازلی که اغلب آن در تم تصاویر کارتونی از مار است، شکلی الگو در مرکز صفحه‎ی بازی به همراه گروهی از اشکال به هم ریخته در هر مرحله قرار دارد. وظیفه‎ی کودک کشیدن اشکال بر جایگاه صحیح هر یک منطبق بر شکل الگو است. بازی سه سطح دشواری دارد که در سطح دو بر روی هر شکل، یک عدد انگلیسی نوشته شده است و کودک اشکال را به ترتیب اعداد در جای صحیح خود قرار می‎دهد. در سطح سوم دشواری علاوه بر نمایش داده شدن اعداد، شکل الگو نیز بدون خطوط راهنما است که انجام آن می‎تواند برای کودکان چالش‎برانگیز باشد. پس از تکمیل هر یک از این پازل‎ها اعداد توسط گوینده‎ی بازی خوانده می‎شوند که کمک خوبی جهت آموزش اعداد انگلیسی به کودک است. حل پازل‎ها موجب بهبود مهارت تفکر حل مسئله در کودکان خواهد شد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 3.6 iOS در تاریخ 98/12/13 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  در بازی از رنگ‎های تند جهت جلب نظر بیشتر کودک بهره گرفته شده ‎است و همچنین استفاده از شکل‎های ساده در تهیه‎ی پازل‎ها کمکی جهت یادگیری بهتر کودک در رده‎ی سنی ذکر شده محسوب می‎شود.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  سه پازل ابتدایی از هر سطح دشواری رایگان و برای در اختیار داشتن تمامی پازل‎های مجموعه پرداخت مبلغ 2.79$ لازم است. بخشی در بازی به معرفی دیگر محصولات ناشر اختصاص دارد.

  دنیای واقعی

  والدین می‎توانند تصاویر متفاوتی از حیوانات را به پازل تبدیل کنند و علاوه بر کمک به افزایش مهارت حل مسئله در کودک خود، نام و تصویر حیوانات را نیز به او آموزش دهند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۳.۶
  واحد پول رایگان
  ناشر Alexandre Minard
  سال انتشار ۲۰۱۰
  ارز رایگان