My Molecularium – The Molecule Building Game

thumbnail
۱۲ سال به بالا
۹ تا ۱۲ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

آموزش ساختار اتمی انواع مولکول‎ها و ویژگی‎های آنها

سال: 2017
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کودکان می‎توانند آنچه در کتاب‎های درسی‌شان خوانده‎اند را به‌صورت انیمیشنی مشاهده کنند و درک بهتری از کاربرد هر مولکول به دست آورند.
  با انتخاب اتم مناسب برای هر مولکول، جایگاه پرتاب نمایش داده می‎شود و با نشانه‏گیری دقیق، اتم موردنظر در جایگاه خود قرار می‎گیرد. سرعت عمل، شتاب و دقت بازیکن، درجه‎ی امتیاز پایانی هر مرحله را مشخص می‎کند. گزینه‎های محدود بازی در کنار ترتیب ارائه مطالب از برهم خوردن نیز تمرکز جلوگیری می‎کنند.
  کودکان و نوجوانان با عنوان، شکل نوشتاری و ظاهر سه بعدی انواع مولکول‎ها مانند اتان، آب، بوتان، ویتامین ث و ... آشنا می‎شوند. با ساخت هر مولکول توضیحی در مورد ویژگی‎ها، اهمیت، محل تولید و یا اطلاعات جانبی دیگری در موردشان داده می‎شود. کودکان و نوجوانان می‎توانند در مورد تفاوت بین اتم‎ها و جایگاهشان در هر مولکول نیز اطلاعاتی کسب کنند و درنهایت با اتم‎های جدیدی نیز آشنا شوند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی برگرفته‌شده از فیلم Molecules to the MAX است که بر روی ساختار مولکول‎ها و اتم‎های تشکیل‌دهنده آنها تمرکز دارد. هدف اصلی این بازی علاقه‎مند کردن کودکان و نوجوانان به علم شیمی و مطالعه‎ی مولکول‎ها است که در این راستا اطلاعاتی در مورد ویژگی‎های ساختاری، کاربرد مولکول‎ها و اطلاعات جانبی دیگری به کودکان و نوجوانان داده می‎شود. بازیکنان باید اتم‎های مناسب را در جایگاه درستشان قرار دهند تا مولکول‎های جدید را بسازند و به توضیحات بیشتر مرتبط با مولکول ساخته‌شده دست پیدا کنند. جریان بازی ساده است تا تمرکز اصلی بر روی مفاهیم علمی باشد. بازی هیچ محدودیت سنی ندارد و تنها به علت آموزش بازی به زبان انگلیسی، والدین برای کودکان ناآگاه به زبان انگلیسی موارد علمی را ترجمه کنند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه 1.0 Android در تاریخ 97/04/05 بعد از ساخت 10 مولکول اولیه نوشته‌شده است.

  کیفیت

  کیفیت:
  گرافیک سه بعدی بازی با کیفیت نسبتاً خوبی طراحی‌شده است تا نمایی از همه جهت‎های مولکول به دست آید. موسیقی متن بازی یکنواخت و بدون هیجان بوده و صدای گوینده‎ی ویژگی‎های مولکول‎ها نیز مانند ربات و بدون احساس است. ویدیوی کوتاهی در ابتدای بازی نمایش داده می‎شود که از فیلم این مجموعه برداشته‌شده است. اتم‎ها، شخصیت‎های بازی را تشکیل می‌دهد که هدایتشان بر عهده بازیکن است.

  دنیای واقعی

  والدین می‎توانند با باز کردن هر مولکول جدید فرصتی را برای تحقیق و صحبت در مورد سایر ویژگی‎های مولکول و اتم‎های سازنده آن در اختیار فرزند خود قرار دهند و با او گفت‎وگو کنند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  امکان به اشتراک گذاشتن محتوای مراحل رد شده با دوستان از راه شبکه‎های اجتماعی و پیام‎رسان‎های موجود بر روی دستگاه ممکن است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱
  واحد پول رایگان
  ناشر Rensselaer Polytechnic Institute
  سال انتشار ۲۰۱۷
  ارز رایگان