myKinCloud: Family Mindfulness

thumbnail
۸ سال به بالا
۶ تا ۸ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

شبکه‌ی اجتماعی خصوصی به همراه تمرین‌های یوگا و مدیتیشن

سال: 2020
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  این برنامه بیشتر برای دسترسی اعضای خانواده و ایجاد فضایی برای تمرین کردن با هم و بیان احساساتی که شاید گفتن آن‌ها در دنیای واقعی سخت باشد طراحی شده است. امکانات برنامه مانند ورزش کردن دسته‌ جمعی می‌تواند کمک کند تا اعضای خانواده خود را هر چه بیشتر نزدیک به هم حس کنند و حس تعلق بیشتری نسبت به هم داشته باشند.
  استفاده از برنامه ساده است و به راحتی از بخشی به بخش دیگر منتقل می‌شود. کودکانی که سواد خواند و نوشتن ندارند باید از والدین خود کمک بگیرند تا بتوانند احساسات خود را در برنامه بنویسند درک بعضی از فیلم‌های برنامه هم شاید برای کودکان پیش از دبستان سخت باشد.
  کاربران برنامه می‌توانند به وسیله‌ی فیلم‌های آموزشی ورزش کرده و ذهن‌آگاهی را تمرین کنند. نوشتن راجع به احساسات و شکرگذاری راجع به داشته‌ها می‌تواند به کاربران کمک کند تا دید مثبت‌تری داشته باشند و بتوانند احساساتی که شاید گفتنش سخت باشد را بیان کنند و خانواده‌ی خود را از آن مطلع کنند. از طرفی تمرین‌ها مدیتیشن و یوگا هم به آن‌ها کمک می‌کند تا سلامت جسمی و روانی بیشتری داشته باشند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه یک شبکه‌ی اجتماعی خصوصی است که فیلم‌های کوتاه تمرینات یوگا و مدیتیشن (مراقبه) هم دارد. ابتدا با قرار دادن آدرس ایمیل باید حساب کاربری ساخت و به وسیله‌ی آن می‌توان تا یازده نفر را به شبکه‌ی برنامه اضافه کرد. اعضا می‌توانند راجع به احساسات خود بنویسند و با فیلم‌های آموزشی کوتاه برنامه، یوگا و مدیتیشن کنند. فیلم‌ها زمان کوتاهی دارند و به طور معمول بین یک تا شش دقیقه هستند همچنین آن‌ها طوری طراحی شده‌اند تا کسانی‌که آشنایی زیادی هم با این تمرین‌ها ندارند بتوانند از محتوای آن استفاده کنند. در بخش نوشتن احساسات تمام اعضا می‌توانند بنویسند که امروز برای چه شکرگذار هستند یا به طور کلی هر چه که دلشان می‌خواهد را بنویسند حتی می‌توانند تصویری هم از آلبوم تصاویر دستگاه هوشمند خود انتخاب کنند و آن را ضمیمه‌ی نوشته‌هایشان کنند. تمام افراد شبکه می‌توانند بخش اعلان‌ (نوتیفیکیشن) برنامه را فعال کنند تا هر زمان که یکی از اعضا متنی در برنامه نوشت از آن مطلع شوند. این برنامه می‌توانند کاربران خود را تشویق کند تا احساسات درونی خود را بیان کنند و می‌تواند به کودکان و نوجوانانی که در بیان احساسات خود به خانواده‌شان ضعف دارند، کمک‌کننده باشد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 1.2.29 iOS در تاریخ1400/07/20 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  تمرین‌ها یوگا و مدیتیشن به نحوی طراحی شده‌اند تا کودکان هم بتوانند از آن‌ها استفاده کنند بخش مربوط به نوشتن احساسات هم بسیار کاربردی طراحی شده است به طور مثال با لمس تصویر قلب «جمله‌ی من شکرگذارم به خاطر …» که باقی جمله را کاربر پر می‌کند یا با لمس تصویر گل لاله تمام فیلم‌های مربوط به یوگا و مدیتیشن نشان داده می‌شود. فیلم‌ها کیفیت خوبی دارند و زمان آن‌ها کوتاه است تا کاربران در هر زمانی بتوانند از آن‌ها استفاده کنند. تمام نوشته‌ها و تمرین‌های انجام‌شده هر کدام از اعضا در بخشی از برنامه وجود دارد و دیگر کاربران می‌توانند به آن مراجعه کنند و آن‌ها را ببینند و بخوانند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای دسترسی به تمام امکانات برنامه پرداخت ماهانه 2.99$ نیاز دارد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای کار با برنامه باید به ایترنت متصل بود و با قرار دادن آدرس ایمیل، حساب کاربری ساخت. برای ضمیمه کردن عکس به نوشته‌ها هم باید به برنامه اجازه‌ی دسترسی به آلبوم تصاویر دستگاه هوشمند را داد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۰
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۲.۲۹
  واحد پول رایگان
  ناشر myKinCloud
  سال انتشار ۲۰۲۰
  پلتفرم Android، iPad، iPhone، iPod Touch
  طبقه بندی سلامت و تناسب
  ارز رایگان