Mystery Expedition: Prisoners of Ice Hidden Object

بررس متن: پرستو رحیمی

12+

حل پازل و یافتن اشیا برای کشف اتفاقی مرموز در نقش یک دکتر

ناشر: Absolutist Ltd سال انتشار: 2017

Mystery Expedition: Prisoners of Ice Hidden Object

12+

حل پازل و یافتن اشیا برای کشف اتفاقی مرموز در نقش یک دکتر

ناشر: Absolutist Ltd

سال انتشار: 2017

بررس متن: پرستو رحیمی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
اگرچه تکیه‌ی اصلی بازی بر حل پازل‎های یافتن اشیا است اما بازیکنان می‎توانند در نقش یک دکتر ایفای نقش کنند و امور پزشکی چون گرفتن آزمایش خون و تهیه واکسن را انجام دهند و همانند بازی شغلی در نقش خود ظاهر شوند. حل معماها در فضای رازآلود بازی و تجربه‌ی پیروزی و شکست می‌تواند در جهان کودکی معنادار باشد.
محتوای آموزشی
یافتن اشیا در بخش‎های متفاوت از بازی نیازمند چشمان تیزبین بازیکن است و افزایش قدرت تمرکز در او را به همراه خواهد داشت. حل معماها سبب تقویت مهارت‌های حل مسئله و تفکر تحلیلی در کودکان و نوجوانان خواهد شد.
محتوای بومی و فرهنگی
بازیکن در جریان بازی با برخی از عادات زندگی مانند روش خانه سازی قبیله‎های ساکن در قطب آشنا خواهد شد.
ترس و خشونت
داستان و موسیقی مرموز بازی می‎تواند موجب انتقال حس ترس به بازیکنان شود.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
کنترل بازی ساده و با ضربه زدن با انگشت بر صفح انجام می‎شود اما گاهی اوقات جریان بازی دچار وقفه‎هایی می‎شود. چگونگی انجام بازی در قالب متن‎ها‎ی کوتاهی به بازیکن نمایش داده می شود که با توجه به گستره‌ی بالای کلمات انگلیسی استفاده شده در متن‎ها، نیاز به تسلط بیشتر بازیکن به این زبان است.
آنچه والدین باید بدانند

بازیکن در نقش یک دکتر و با حل پازل‎هایی چون به کار انداختن دستگاه برای تولید برق و یافتن اشیای مخفی که در مراحل مختلف بازی قرار گرفته‎اند سعی در کشف راز ناپدید شدن پدربزرگ خود که سال‎ها پیش در پی کسب ثروت وارد قبیله‎ای اسرارآمیز شده‎بود، دارد. حل هر معما در گرو حل معمایی دیگر است که موجب به چالش کشیده شدن مهارت‌های حل مسئله و تفکر تحلیلی در بازیکنان خواهد شد. در هر مرحله نکته‎های کمکی به صورت رایگان و محدود نیز جهت راهنمایی بازیکن وجود دارد که کمک خوبی جهت حل پازل‎ها به شمار می‎آیند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 0.99.7 iOS در تاریخ 99/01/15 نوشته ‎شده است.

کیفیت

داستان بازی به همراه تصاویر نقاشی مانند، طراحی متنوع معماها و موسیقی رازآلود آن، موجب خلق فضایی جذاب شده‎ است.

مصرف گرایی

برای دسترسی به نسخه‌ی کامل بازی پرداخت مبلغ 3.99$ لازم است و جهت در اختیار داشتن نکته‎های کمکی به طور نامحدود پرداخت مبلغ 1.39$ لازم است.

حریم خصوصی

صفحه‌ای با نام این بازی در فیس‌بوک وجود دارد. در قسمتی از بازی،‌ بازیکن می‌تواند از طریق ایمیل با سازندگان در ارتباط باشد.

جزئیات برنامه موبایلی
نسخه تست شده روی iOS 0.99.7
حداقل نیازمندی iOS 6.0 یا بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر Absolutist Ltd
سال انتشار 2017