Mystery Expedition: Prisoners of Ice Hidden Object

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

حل پازل و یافتن اشیا برای کشف اتفاقی مرموز در نقش یک دکتر

سال: 2017
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  اگرچه تکیه‌ی اصلی بازی بر حل پازل‎های یافتن اشیا است اما بازیکنان می‎توانند در نقش یک دکتر ایفای نقش کنند و امور پزشکی چون گرفتن آزمایش خون و تهیه واکسن را انجام دهند و همانند بازی شغلی در نقش خود ظاهر شوند. حل معماها در فضای رازآلود بازی و تجربه‌ی پیروزی و شکست می‌تواند در جهان کودکی معنادار باشد.
  کنترل بازی ساده و با ضربه زدن با انگشت بر صفح انجام می‎شود اما گاهی اوقات جریان بازی دچار وقفه‎هایی می‎شود. چگونگی انجام بازی در قالب متن‎ها‎ی کوتاهی به بازیکن نمایش داده می شود که با توجه به گستره‌ی بالای کلمات انگلیسی استفاده شده در متن‎ها، نیاز به تسلط بیشتر بازیکن به این زبان است.
  یافتن اشیا در بخش‎های متفاوت از بازی نیازمند چشمان تیزبین بازیکن است و افزایش قدرت تمرکز در او را به همراه خواهد داشت. حل معماها سبب تقویت مهارت‌های حل مسئله و تفکر تحلیلی در کودکان و نوجوانان خواهد شد.
  بازیکن در جریان بازی با برخی از عادات زندگی مانند روش خانه سازی قبیله‎های ساکن در قطب آشنا خواهد شد.
  داستان و موسیقی مرموز بازی می‎تواند موجب انتقال حس ترس به بازیکنان شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازیکن در نقش یک دکتر و با حل پازل‎هایی چون به کار انداختن دستگاه برای تولید برق و یافتن اشیای مخفی که در مراحل مختلف بازی قرار گرفته‎اند سعی در کشف راز ناپدید شدن پدربزرگ خود که سال‎ها پیش در پی کسب ثروت وارد قبیله‎ای اسرارآمیز شده‎بود، دارد. حل هر معما در گرو حل معمایی دیگر است که موجب به چالش کشیده شدن مهارت‌های حل مسئله و تفکر تحلیلی در بازیکنان خواهد شد. در هر مرحله نکته‎های کمکی به صورت رایگان و محدود نیز جهت راهنمایی بازیکن وجود دارد که کمک خوبی جهت حل پازل‎ها به شمار می‎آیند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 0.99.7 iOS در تاریخ 99/01/15 نوشته ‎شده است.

  کیفیت

  داستان بازی به همراه تصاویر نقاشی مانند، طراحی متنوع معماها و موسیقی رازآلود آن، موجب خلق فضایی جذاب شده‎ است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای دسترسی به نسخه‌ی کامل بازی پرداخت مبلغ 3.99$ لازم است و جهت در اختیار داشتن نکته‎های کمکی به طور نامحدود پرداخت مبلغ 1.39$ لازم است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  صفحه‌ای با نام این بازی در فیس‌بوک وجود دارد. در قسمتی از بازی،‌ بازیکن می‌تواند از طریق ایمیل با سازندگان در ارتباط باشد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۰.۹۹.۷
  واحد پول رایگان
  ناشر Absolutist Ltd
  سال انتشار ۲۰۱۷
  ارز رایگان