Mystery Manor: hidden objects

بررس متن: پرستو رحیمی

13+ 10 تا 13 با همراهی والدین

رویارویی با چالش‌های مختلف در خانه‎ای اسرارآمیز برای حل کردن رازی عجیب

ناشر: Game Insight UAB سال انتشار: 2018

Mystery Manor: hidden objects

13+
10 تا 13 با همراهی والدین

رویارویی با چالش‌های مختلف در خانه‎ای اسرارآمیز برای حل کردن رازی عجیب

ناشر: Game Insight UAB

سال انتشار: 2018

بررس متن: پرستو رحیمی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
معمایی بودن و تجربه‌ی پیروزی و شکست می‌تواند در جهان کودکی معنادار باشد.
محتوای آموزشی
بازیکن با ریزبینی خود به حل معماها می‌پردازد و به بالا رفتن انعطاف‌پذیری ذهن و قدرت تمرکز او کمک خواهد شد. تفکر حل مسئله نیز در جریان بازی تقویت می‎شود.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
موسیقی رازآلود بازی حس هیجان مضاعف را به بازیکن القا می‌کند.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
صحنه‌هایی از سیگار کشیدن در بازی توسط برخی شخصیت‌ها وجود دارد.
سهولت استفاده
سازوکار بازی توسط متن‌ها و پیکان‌های جهت‌دار، به بازیکن نمایش داده می‌شود. در ابتدای هر مرحله نیز مأموریت بازیکن به شکل متن نمایش داده می‌شود و گوینده‌ای نیز آن را می‌خواند که امکان قطع صدای گوینده در بخش تنظیمات وجود دارد. گستره کلمات استفاده‌شده در بازی وسیع است و نیاز به تسلط بر زبان انگلیسی را بیشتر می‎کند
آنچه والدین باید بدانند

بازی در خانه‎ای بزرگ و پررمزوراز شکل‌گرفته است که صاحب‌خانه طی اتفاقی اسرارآمیزی ناپدیدشده است و بازیکن در نقش کارآگاه وارد خانه می‌شود. پیامی از طرف مرد گمشده گذاشته‌شده است که تنها سر نخ بازیکن است و باید از طریق همین پیام مرد گم‌شده را پیدا کرد. در طی مسیر، بازیکن با چالش‌های مختلفی روبرو می‌شود و با حل کردن پازل‌ها و پیدا کردن اشیای مخفی که شامل طیف گسترده‌ای از اشیا و حالت‌های مختلف کلمات، سایه‌ها، پدیده‌ها و اشکال فلکی می‎شود، اتاق‌های دیگر خانه را کشف و قفل آنها را باز می‌کند. بازی‌های کوتاه دیگری در کنار بازی اصلی وجود دارند که حل کردن آنها باعث بیشتر شدن امتیاز بازیکن می‌شود. کاوش در این محیط معماگونه و پیدا کردن اشیاء، قدرت تفکر و تمرکز کودکان و نوجوانان را به چالش می‎کشد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 2.291.0 iOS در تاریخ 25/04/98 نوشته‎شده است.

کیفیت

اتاق‌های خانه، اشیا و شخصیت‌ها بسیار متنوع و با جزییات زیبا و دقیق طراحی‌شده است که با داستان زیبا و کارآگاهی بازی کاملاً مطابقت دارند. موسیقی متن نیز حس معماگونه‌ای را القا می‌کند.

مصرف گرایی

بعد از انجام هر مأموریت بازیکن سکه و الماس‌هایی به دست می‌آورد که از آنها می‌تواند برای تهیه‎ی وسایل کمکی در جهت حل معماها مانند قطب‌نما و لیزر و همچنین مواد خوراکی متفاوت استفاده کند. بازیکن امکان در اختیار داشتن وسایل کمکی را با دیدن ویدیوهای تبلیغاتی نیز دارد و نیز می‌تواند با پرداخت حداقل 1.39$ و حداکثر 139.99$ مقادیر مختلفی از سکه و الماس‌ها را خریداری کند.

حریم خصوصی

در شروع، بازی لینک فیس بوک خود را در اختیار بازیکن قرار می‌دهد.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 105
حداقل نیازمندی اندروید 4.1 یا بالاتر
نسخه تست شده روی iOS 2.291.0
واحد پول رایگان
ناشر Game Insight UAB
سال انتشار 2018