Mystery Trackers: Winterpoint Tragedy - A Hidden Object Adventure

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

یافتن اشیاء مخفی و حل کردن پازل‎های متفاوت با بهره‌گیری از تفکر حل مسئله

سال: 2016
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازیکن در نقش کارآگاه وارد داستان بازی می‎شود. او با یافتن شواهد و در کنار هم قرار دادن آن‎ها راز داستان بازی را کشف می‎کند و می‎تواند همچون بازی شغلی در نقش خود ظاهر شود. پیروزی یا شکست در حل معماها و رازآلود بودن داستان بازی در دنیای کودکی معنادار است.
  کنترل شخصیت ساده و تنها با ضربه زدن با انگشت بر روی صفحه‎ی بازی انجام می‎شود. چگونگی انجام بازی در قالب متن‎های کوتاهی در اختیار بازیکن قرار می‎گیرد که با توجه به گستره‎ی بالای کلمات انگلیسی استفاده شده، جریان بازی می‎تواند برای برخی بازیکنان با دانش کمتر زبان انگلیسی چالش بالاتری به همراه داشته باشد. درجه دشواری بازی قابل تغییر است.
  بازی به مهارت تفکر حل مسئله و تحلیلی در کودکان و نوجوانان کمک خواهد کرد و همچنین استفاده‎ی صحیح از هر یک از اشیای یافت شده و توانایی روبرو شدن با چالش‎های بازی به روش‎های مختلف، منجر به تقویت هوش خلاق در بازیکنان خواهد شد.
  بازی داستان مرموزی دارد و تصاویری از موجودی انسان‎نما و با ظاهری ترسناک و همچنین حبس دختری در محیط آزمایشگاهی در آن به نمایش گذاشته می‎شود که می‎تواند موجب انتفال حس ترس و هیجان مضاعف در بازیکنان شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی از سری بازی‎های داستانی و ماجراجویی Mystery Trackers است که مثل سایر نسخه‎ها در قالب یافتن اشیای پنهان و استفاده‎ی بهینه از هر یک در جریان بازی و همچنین حل پازل‎های متفاوت انجام می‎شود. جریان بازی می‎تواند توانایی بازیکنان را در جهت یافتن اشیا و حل کردن معماهای بازی، به چالش کشاند. ساختار پازل‎های بازی بسیار متفاوت بوده، به طور مثال انتقال اکسیژن به محفظه‎ای که دختری در آن گرفتار است، که حل هریک می‎تواند تمرین خوبی جهت بهبود مهارت تفکر حل مسئله و تفکر تحلیلی در بازیکنان شود. نکته‎های کمکی به صورت محدود نیز در بازی قرار دارد که بازیکن را در صورت نیاز هدایت خواهد کرد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی iOS 1.0.0 در تاریخ 99/02/6 نوشته ‎شده است.

  کیفیت

  گرافیک انیمیشن‎های بازی از کیفیت بالایی برخوردار است و همچنین تصاویر استفاده شده و موسیقی بازی به تداعی حس مرموز بازی به بازیکن کمک کرده ‎است. راه رفتن شخصیت‎ها و صداگذاری آن‎ها کیفیت پایین‎تری نسبت به بازی‎های دیگر مجموعه دارد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای دسترسی به نسخه کامل بازی پرداخت مبلغ 6.99$ لازم است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۰.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Big Fish Games, Inc
  سال انتشار ۲۰۱۶
  ارز رایگان