N.O.V.A. Legacy

thumbnail
۱۳ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

تیراندازی و نبرد خشن در یک سفینه‌ی فضایی

سال: 2017
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در فضای گفتگوی بین کاربران ممکن است کلمات نامناسبی وجود داشته باشد.
  روش انجام بازی به وسیله‌ی متن‌های کوتاهی به بازیکن آموزش داده می‌شود. در ابتدای بازی شاید هدایت شخصیت برای بازیکنان ناآشنا با این سبک از بازی‌ها کمی سخت باشد اما تیراندازی ساده است و تنها نیاز است که بازیکن نشانه‌گیری کند بعد از آن شلیک به صورت خودکار انجام می‌شود.
  بازیکن باید استراتژی داشته باشد تا بتواند زنده بماند و دیگران را از بین ببرد. او باید در موقعیت‌های بحرانی و در لحظه تصمیم بگیرد که پنهان شود یا حمله کند. همچنین باید به سرعت نسبت به وقایع واکنش دهد که خود می‌تواند هماهنگی چشمان و دستان او را تقویت کند.
  محتوای اصلی بازی تیراندازی و نبرد است. انواع اسلحه‌ها وجود دارند که بازیکن می‌تواند از آن‌ها برای از بین بردن دشمنان استفاده کند. بازیکنان در اثر اصابت گلوله خون‌ریزی می‌کنند و صدای دردآلود آن‌ها شنیده می‌شود. با شلیک به سمت بازیکن هم قسمت‌های از صفحه‌ی بازی قرمز می‌شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی در سبک شوتر هیجانی است و تمام اتفاقات آن در فضا می‌افتد. بازیکن در نقش یک فرمانده در سفینه‌ای در فضا قرار می‌گیرد شخصی هم به او کمک می‌کند تا نحوه‌ی حرکت و شلیک کردن را یاد بگیرد. پس از آن در سفینه حرکت می‌کند و با دیدن دشمنان به سمتشان شلیک می‌کند تا آن‌ها را از بین ببرد. بازی تیراندازی اول شخص است و تمام اتفاقات آن از زاویه‌ی دید بازیکن نشان داده می‌شود او باید در موقعیت‌های بحرانی به سرعت تصمیم بگیرد و برای حمله‌هایش استراتژی داشته باشد. صدای تیراندازی و خون‌ریزی افراد زخمی جریان بازی را مهیج و واقعی کرده‌اند اما از طرفی می‌توانند باعث شوند تا به بازیکن حس خشونت منتقل شود. امکان بازی آنلاین با دیگر کاربران و فضایی هم برای گفتگوی آن‌ها وجود دارد که شاید کلمات نامناسبی هم در آن‌ باشد. بازیکن می‌تواند به بازی دسترسی به موقعیت مکانی خود را بدهد تا کاربرانی را برای بازی گروهی نمایش دهد که در محدوده‌ی زندگی او هستند. با این‌که حجم بازی کم است اما تصاویر آن کیفیت خوبی دارند و با رعایت جزئیات طراحی شده‌اند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 5.8.0 iOS در تاریخ1400/07/20 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  بازی تصاویر HD دارد و فضای داخلی یک سفینه به خوبی طراحی شده است. لباس‌ها و ظاهر شخصیت‌ها هم به نوعی طراحی شده‌اند تا محیط فضا را تداعی کنند و در راستای تم علمی تخیلی بازی هم باشند. صداگذاری‌ها دقیق هستند و هیجانی را منتقل می‌کنند که البته ویژگی مثبت این دست از بازی‌ها به حساب می‌آیند. حرکات شخصیت‌ به راحتی قابل انجام است و روند بازی هم به طور کلی ساده است مراحل هم تنوع دارند و اسلحه‌های متنوع زیادی در اختیار بازیکن قرار می‌گیرد تا هیجان یک بازی شوتر را به خوبی درک کند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بسته‌هایی برای خرید درون برنامه وجود دارد تا بازیکنان سریع‌تر به اسلحه‌های مجهز و دیگر امکانات بازی دست پیدا کنند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بخش‌هایی از بازی نیاز به اتصال به اینترنت ندارد اما قرارگیری در بازی گروهی، رویدادها و فروشگاه دسترسی به اینترنت می‌خواهد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۰۳
  نسخه تست شده روی iOS ۵.۸.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Gameloft
  سال انتشار ۲۰۱۷
  پلتفرم Android، iPad، iPhone، iPod Touch
  طبقه بندی هیجانی
  مهارت سواد زبان خارجی، عکس‌العمل بالا، طبقه‌بندی کردن
  ارز رایگان