NeuroNation - Brain Training

thumbnail
۱۴ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

ابزاری جهت سنجش و تقویت حافظه و قدرت ذهنی

سال: 2014
  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  برای استفاده از این برنامه کافی است تا کاربر به زبان انگلیسی و یا یکی از زبان‌های پیش‌فرض برنامه تسلط متوسط داشته باشد. برنامه به صورت جامع و با توضیحات مفصل، تمام بخش‌ها را توضیح می‌دهد و برای انجام هر تمرین آموزش عملی و متنی وجود دارد که فهمیدن آن‌ها بسیار ساده و قابل‌درک است اما سطح تمرینات ارائه شده به مرور دشوار می‌شود.
  نکاتی که در لابه‌لای توضیحات برنامه به کاربر ارائه می‌شود، در مورد وضعیت حافظه و یا مشکلاتی که به مرور بر اثر افزایش سن به دلایل نورولوژیک برای انسان رخ می‌دهد برای کاربر آموزنده است. او همچنین می‌تواند تمرین‌های مختلفی که در طی برنامه به او ارائه می‌شود را بیاموزد و آن‌ها را انجام دهد و به دیگران نیز آموزش دهد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  برنامه‌ی NeuroNation – Brain Training ابزاری کاربردی برای سنجش میزان حافظه‌ی ذهنی و کمک به تقویت آن است. در شروع استفاده، برنامه توضیحات جامعی در مورد مشکلاتی که ممکن است هر فرد بعد از ۲۵ سالگی در مورد حافظه و توانایی ذهنی خود پیدا کند ارائه می‌دهد. در این مثال، به مشکلاتی مثل فراموش کردن نام افراد یا به جا نیاوردن افرادی که مدت‌ها قبل آن‌ها را دیده‌ایم و موضوعاتی از این دست می‌پردازد. برنامه ادعا می‌‌کند که به وسیله‌ی ارائه تمرین‌های شخصی‌سازی شده بر اساس میزان حافظه‌ی افراد، می‌‌تواند مشکلات آن‌ها را حل کرده و به تقویت قدرت ذهنی آنها کمک کند. برای این منظور در ابتدا، آزمونی شامل چند بخش مختلف با محدودیت زمانی از کاربر گرفته می‌شود. این تست شامل شاخص‌های تمرکز ذهنی حافظه و قدرت استدلال و یا الگویابی سریع است. سوالاتی که در این تست پرسیده می‌شود، بیشتر حافظه‌ی دیداری کاربر را مورد سنجش قرار داده و یا الگوهایی را به او پیشنهاد می‌دهد تا با فهمیدن منطق آن و پیروی از آن‌ها به جواب مرحله‌ی بعدی برسند. پس از انجام این تست که حدود ۱۰ دقیقه طول می‌کشد، نتیجه‌‌ی حاصل از آن به صورت یک نمودار با شاخص‌های استدلال تمرکز و حافظه به کاربر ارائه می‌شود که درصد کسب‌شده مقابل هر یک نوشته شده است. این نتیجه‌گیری هم بر مبنای سرعت جواب دادن و هم بر مبنای تعداد جواب‌های درست حاصل‌شده است. پس از آن، برنامه بسته‌های تمرینی با توجه به نقاط ضعف و قدرت کاربر به او پیشنهاد می‌دهد و کاربر تعیین می‌کند که در هر روز، چه ساعت‌هایی و چند دقیقه می‌تواند به تمرین بپردازد و دوست دارد که این تمرین‌ها بیشتر روی چه مهارت‌های ذهنی تمرکز داشته باشد. این تمرین‌ها شامل چند بخش مختلف است که باید در مدت زمان مشخص‌شده و کوتاهی به سرعت انجام داده شود. این تمرین‌ها بیشتر ساز و کاری شبیه به فلش‌کارت دارند و حافظه‌ی بازیکن را مورد تقویت قرار می‌دهند. تنوع این تمرین‌ها بسیار زیاد است و به مرور دشوارتر می‌شود. کاربر می‌تواند نمودار پیشرفت خود را با جزئیات در بخش نتایج مشاهده کند اما در بخش رایگان برنامه با استفاده از مشاهده‌ی تبلیغ، تنها چند تمرین قابل استفاده است که البته این تمرینات نیز مفید و تاثیر گذارند اما برای استفاده از تمرینات کامل و اثربخش باید اشتراک ماهیانه خریداری نمود. چهار تمرین فیزیکی برای دست، گردن، چشم‌ها، تنفس و ذهن نیز در نظر گرفته شده که می‌توان آن‌ها را در طی روز انجام داد تا به قدرت ذهنی بهتری دست پیدا کرد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی3.6.83 Android در تاریخ ۱۴۰۱/۴/۲۹ نوشته شده است.

  کیفیت

  این برنامه به صورت علمی و با کارشناسی‌های دقیق روانپزشکی و بر مبنای علم عصب‌شناسی ساخته شده و به همین دلیل، تمرینات آن موثر و مفید هستند. برنامه دارای بخش‌بندی و طبقه‌‌بندی‌های واضح و مشخص است و برای هر بخش توضیحاتی به همراه مثال‌هایی از داستان‌های کوتاه ارائه شده که این موضوع، تجربه‌ی کاربری را لذت بخش‌تر و ساده‌تر می‌کند. برای هر بخش نوشتاری، گوینده‌ای وجود دارد که با صدای آرام و واضح متن‌ها را روخوانی می‌کند. هیچ باگی در پخش تمرین‌ها وجود ندارد و نتایج به صورت دقیق قابل‌بررسی هستند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  در صورت استفاده از نسخه‌ی رایگان لازم است تا قبل از دریافت هر تمرین، تبلیغ مشاهده شود. برای استفاده از تمام بخش‌های برنامه، باید نسخه‌ی کامل برنامه خریداری شود.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای دانلود کردن تمرین‌ها و ورود به برنامه لازم است تا اتصال دستگاه به اینترنت برقرار باشد. همچنین برای اولین ورود به برنامه، کاربر حتماً باید با اکانت فیسبوک، ایمیل و یا گوگل خود وارد برنامه شود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۳.۶.۸۳
  حداقل نیازمندی اندروید ۵
  واحد پول رایگان
  ناشر NeuroNation
  سال انتشار ۲۰۱۴
  دستگاه های سازگار Android، iPad، iPhone، iPod Touch
  طبقه بندی آموزشی
  مهارت سواد زبان خارجی