Night of the Full Moon

thumbnail
۱۴ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

مبارزه‌ی شنل قرمزی با دشمنان در مسیر رسیدن به مادربزرگ

سال: 2017
  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  فضایی که برای بازی ترسیم شده و واقعیت پذیر بودن آن، تخیل بازیکن را درگیر و همچنین او را برای دانستن ادامه‌ی مسیر کنجکاو می‌کند.
  شخصیتی در یک مکالمه می‌گوید که زنان زیبا، لایق گل‌های رز و شراب‌های قرمز هستند.
  در آغاز هیچ آموزشی وجود نداد که بازیکن را راهنمایی کند. برای افرادی که با این سبک نبردهای کارتی آشنا نیستند فهمیدن روند آن قدری چالش‌برانگیز است. اما در حالت کلی، بازیکن کارت‌هایی که به صورت تصادفی دارد را روی حریف به نوبت اجرا و کمک‌ها را فعال می‌کند و با انتخاب برخی مکالمات، داستان بازی را ادامه می‌دهد. بازیکن می‌تواند سطح نرمال یا دشوار را برای نبردها انتخاب کند.
  در حین نبردها و مبارزات، بازیکن انتخاب می‌کند که چه کارت‌هایی را اجرا کند و چه کارت‌هایی را به حریف بدهد. همچنین، می‌توان از کمک‌های محدود فعال‌شده نیز استفاده کرد که این انتخاب‌ها استراتژیک اما ساده خواهند بود.
  فضای کلی بازی ترسناک و تاریک است. صحنه‌ی اصلی‌ جنگلی تاریک و سرما‌زده است و شنل قرمزی در مسیر با شخصیت‌هایی مواجه می‌شود که چهره‌های ترسناکی مثل جادوگر، گرگ و خرس وحشی دارند. داستان اصلی در مورد دزدیده شدن مادربزرگ است و در طی داستان‌های کوتاه مربوط به شخصیت‌ها نیز از قتل و کشته شدن صحبت می‌شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی Night of the Full Moon روایت تازه‌ای از داستان شنل‌قرمزی است که به صورت بازی استراتژیک و کارتی طراحی شده است. بازی در فضایی ترسناک و تاریک روایت می‌شود. نقاشی‌های باکیفیت بازی صحنه‌هایی از جنگل تاریک و برفی را نشان می‌دهند و موسیقی مرموز و صدای شخصیت‌ها همه چیز را واقعیت‌پذیر می‌کنند. شنل‌قرمزی برای پیدا کردن مادربزرگ گم‌شده‌اش راهی جنگل شب شده و در این مسیر با دشمنان مختلفی مواجه می‌شود که باید با آن‌ها مبارزه کند. مبارزات به شکل فکری استراتژیک و کارتی است. بازیکن در نقش شنل‌‌قرمزی هر بار مقابل یک شخصیت قرار می‌گیرد. حریف ابتدا دیالوگ کوتاهی می‌گوید تا او را از مسیر دور کند و سپس مبارزه آغاز می‌شود. هر دو حریف کارت‌هایی در اختیار دارند. آن‌ها به نوبت کارت‌های خود را اجرا می‌کنند. هر کارت، قدرت ویران‌کنندگی متفاوتی دارد که روی آن نوشته شده و از میزان جان حریف می‌کاهد تا در نهایت یکی از طرفین شکست بخورد. بعد از هر پیروزی، حریف داستان کوتاهی از خود تعریف می‌کند و بازیکن با انتخاب یکی از گزینه‌هایی که نمایش داده می‌شود به این داستان واکنش نشان می‌دهد. این واکنش‌ها مسیرهای بعدی بازی را تعیین می‌کنند و خط داستان را شکل می‌دهند. با توجه به تنوع انتخاب‌ها بازی در مسیرهای متفاوتی وارد می‌شود. کارت‌های هر دست به طور تصادفی به حریفان داده می‌شود اما انتخاب کارت‌ها برای اجرا روی حریف و یا دادن آن‌ها به حریف انتخابی فکری و استراتژیک است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 1.5.1.50 Android در تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ نوشته شده است.

  کیفیت

  در آغاز بازی Night of the Full Moon، ویدیویی کوتاه و انیمیشنی از داستان اصلی نمایش داده می‌شود که با کیفیت بالایی ساخته شده است. تصاویر پس‌زمینه‌ی بازی بعد از مراحل طولانی تغییر می‌کنند اما وضوح بالایی دارند و جزئیاتی مثل تغییر آب و هوا در آن‌ها دیده می‌شود. استفاده از رنگ‌های تیره فضای جنگلی شب را به خوبی القا می‌کند. موسیقی زیبا و رمزآلودی در متن استفاده شده که با هدفون تاثیر بیشتری بر بازیکن خواهد داشت. شخصیت‌ها هرکدام صداپیشه‌ی خاصی داشته و با صدای جذابی صحبت می‌کنند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای دسترسی به مسیرهای بیشتر، کارت‌های جدیدتر و عناصر کمکی مختلف می‌توان خرید انجام داد. همچنین بین مراحل تبلیغات ویدیویی نیز نمایش داده می‌شود.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بازی به شکل آنلاین و بعد از دسترسی به حساب گوگل و موافقت با قوانین حریم خصوصی آن آغاز می‌شود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۵.۱.۵۰
  حداقل نیازمندی اندروید ۵
  سال انتشار ۲۰۱۷
  دستگاه های سازگار Android، iPad، iPhone، iPod Touch
  طبقه بندی استراتژی
  مهارت سواد زبان خارجی، تفکر تحلیلی