Normal Me and Abnormal Friends

بررس متن: حامد داوری

15+ 12 تا 15 با همراهی والدین

تلاش دانش آموز عادی برای پیدا کردن دوست و ساختن مسیر بعد از دوران نوجوانی

ناشر: Entabridge Co. Ltd سال انتشار: 2019

Normal Me and Abnormal Friends

15+
12 تا 15 با همراهی والدین

تلاش دانش آموز عادی برای پیدا کردن دوست و ساختن مسیر بعد از دوران نوجوانی

ناشر: Entabridge Co. Ltd

سال انتشار: 2019

بررس متن: حامد داوری

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
Hajime در این رمان از نگاه خود، فردی بی‌استعداد و تنهاست که هیچ‌گونه توانایی ندارد و کسی او را برای انجمن خود و یا به‌عنوان دوست خود نمی‌پذیرد و خواننده با خواندن داستان می‌تواند احساس تنهایی، شکست و ناامید بودن نسبت به آینده را در این پسر نوجوان به‌خوبی لمس کند. چالش‎های شخصیت اصلی داستان مانند پیدا کردن دوست، حس غریبی در مدرسه جدید، برقراری روابط جدید، خودکم‎بینی، ترس از آینده، مستقل شدن و موارد مشابه همگی در دنیای نوجوانان قابل‌فهم و درک است و از اصلی‎ترین علل برقراری ارتباط نوجوانان با داستان است. اضافه شدن ته رنگ تخیل با شخصیت‎های شیطان و جادوگر به کودکانی که به‌تازگی وارد دنیای نوجوانی شده‎اند کمک می‎کند تا راحت‎تر با مفاهیم داستانی ارتباط برقرار کنند.
محتوای آموزشی
این رمان می‌تواند بعضی مهارت‌های زندگی مانند داشتن روابط مؤثر با دیگران، تحمل افراد با خلق‌وخوهای مختلف، قدرت تصمیم‌گیری و حتی تفکر حل مسئله و مشکلات را در خواننده پرورش دهد. انگلیسی بودن متن‎های مکالمات فرصتی مناسب برای توسعه‎ی بیشتر سواد زبانی است.
محتوای بومی و فرهنگی
مفاهیم پس‌زمینه‌ای این بازی و مدل رفتاری شخصیت‎ها به‌خوبی می‌تواند فرهنگ و سبک زندگی ژاپنی‌ها را بازگو کند. بازیکنان در مورد کار کردن نوجوانان در کشور ژاپن و مدل‎های احترامی بین افراد کوچک‎تر و بزرگ‎تر آموزش‌هایی به‌صورت غیرمستقیم به دست می‎آورند.
ترس و خشونت
در رمان فقط مکالماتی میان افراد رد و بدل می‌شود و هیچ‌گونه ترس یا خشونتی ندارد و تنها داستانی که در ابتدای رمان برای دبیرستان گفته می‌شود (وجود شیطان در لباس انسان) ممکن است در وهله‌ی اول کمی حس ترس را در خواننده ایجاد کنند.
گفتار نامناسب
در مکالمات بازی صحبت‌هایی نظیر خوردن الکل برای جشن گرفتن در یک موفقیت انجام می‌شود.
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
استفاده از رمان کار سختی نیست و با زدن هر ضربه به پایین صفحه مکالمات بعدی اجرا می‌شود و گاهی در میان مکالمات سؤال‌هایی از بازیکن پرسیده می‌شود و با انتخاب گزینه‌ی موردنظر به آن پاسخ داده می‎شود؛ اما رمان به زبان انگلیسی ارائه‌شده است و تسلط به این زبان برای درک داستان امری واجب است.
آنچه والدین باید بدانند

این اپلیکیشن درواقع یک رمان تصویری با سبک تعاملی است و پاسخ بازیکن به سؤالاتی که در میان مکالمات از او پرسیده می‌شود، می‌تواند جریان بازی را تغییر دهد و پایان متفاوتی را رقم بزند. داستان بازی در دبیرستان Kisaragi اتفاق می‌افتد و موضوعی که کمی این دبیرستان را ترسناک کرده، وجود یک شیطان در لباس و ظاهری عادی است که در پی یافتن بهترین دوست برای خود وارد مدرسه شده است و هرکس را به‌عنوان دوست خود برگزیند از قسمت سر او را خواهد خورد. پسری به نام Hajime که ازلحاظ توانایی و استعداد در رده‌ی معمولی قرار دارد و حتی در پیدا کردن دوست و پیوستن به گروه‌های مختلف مشکل دارد، به این دبیرستان منتقل می‌شود. Hajime در مدرسه‌ی جدید خود با ناامیدی به دنبال گروهی می‌گردد تا حس تعلق داشتن و دوستی را تجربه کند که ناگاه پسری به نام Isamu (شخصیت شیطان) او را می‌بیند و به او پیشنهاد دوستی و پیوستن به گروهشان را می‌دهد. Hajime به همراه Isamu به انجمنشان می‎روند تا با عضو غیرعادی دیگر انجمن که دختری به نام Mari (شخصیت جادوگر) آشنا شود. در ادامه‎ی داستان این سه نفر برای کارهای انجمن خود تلاش می‎کنند و ساعات بیشتری را در کنار هم می‌گذرانند اما روند داستان بسته به پاسخ مخاطب به سؤالات متفاوت است و ممکن است در همان اوایل بازی داستان به پایان برسد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی در تاریخ 98/03/07 نوشته‌شده و برمبنای نسخه Android 1.0.3 است.

کیفیت

طراحی اپلیکیشن و شخصیت‌ها به سبک فانتزی است و بسته به مکانی که در آن مکالمات صورت می‌گیرد ظاهر تصاویر تغییر می‎کند. موسیقی متن بسیار دل‌نشین و ملایم است که در همان ابتدای برنامه نیز پیشنهاد استفاده از هدفون برای گوش دادن به موسیقی داده می‎شود.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 72
نسخه تست شده روی اندروید 1.0.3
حداقل نیازمندی اندروید 5.1 یا بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر Entabridge Co. Ltd
سال انتشار 2019