O Show da Luna! Vamos Colorir

thumbnail
۵ سال به بالا
۳ تا ۵ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

رنگ‎آمیزی تصاویر به همراه شعر و موسیقی

سال: 2016
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  عامل رنگ‎آمیزی تصاویر مشابه با نقاشی کشیدن در دنیای واقعی است و جریان بازی می‎تواند برای کودکان معنادار باشد. وجود شخصیت‎های کودک بازی به همراه شعر و موسیقی به کودک کمک می‎کند تا ارتباط مؤثرتری با محتوای بازی برقرار کند.
  چگونگی کار با برنامه ساده است و به راحتی با لمس صفحه‎ی بازی انجام می‎شود. هر کدام از رنگ‎ها به شکل موجودی کوچک هستند که برای کمک به کودک جهت انتخاب صحیح رنگ‎ها بالا و پایین می‎پرند.
  کودک با انواع رنگ‎ها‎ی اصلی مانند قرمز، آبی، زرد و همچنین رنگ‎های دیگر که از ترکیب رنگ‎های اصلی به ‎وجود می‎آیند مانند نارنجی و بنفش آشنا می‎شود. تصاویر متعددی از حیوانات، مناظر طبیعی مانند ابر و آسمان و همچنین میوه‎ها در بازی قرار دارند که کودک می‎تواند به همراهی والدین خود با اسامی هر یک آشنا شود و علاوه بر شناخت رنگ‎ها بر دایره‎ی واژگانش نیز افزوده شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  در این بازی که از شخصیت‎ها و موسیقی سریال انیمیشنی Earth to Luna بهره گرفته شده‎ است کودک رنگ‎آمیزی تصاویر متفاوتی مانند میوه‎ها و حیوانات را در محیطی شاد تجربه خواهد کرد. در هر مرحله تصویری بدون رنگ و رنگ‎هایی متفاوت در اختیار کودک قرار می‎گیرد که او با لمس صفحه‎ی بازی و کشیدن رنگ‎ مورد نظر با انگشت روی قسمت بدون رنگ، تصویر را رنگ‎آمیزی می‎کند. عامل امکان ترکیب کردن رنگ‎ها (به عنوان مثال ترکیب آبی و قرمز جهت ایجاد رنگ بنفش) و انتخاب رنگ با توجه به رنگ‎های مشابه در تصویر الگو (به عنوان مثال انتخاب رنگ قرمز جهت رنگ‎آمیزی توت‎فرنگی با توجه به تصویر توت‎فرنگی‎های دیگر در صفحه‎ی بازی) باعث بهبود مهارت تشخیص رنگ‎های متفاوت در کودکان خواهد شد. کودک می‎تواند تصاویر نهایی رنگ‎آمیزی خود را از طریق فیس‎بوک با دوستان به اشتراک گذارد. تعداد محدودی از مراحل به صورت رایگان و برای در اختیار داشتن تمامی تصاویر مجموعه پرداخت مبالغی نیاز است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی iOS 1.9 در تاریخ 26/11/98 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  انیمیشن‎ها و تصاویر بازی با طراحی ساده و جذاب تصویر‎سازی شده‎اند که به همراه موسیقی‎های متن شاد باعث فراهم آمدن فضایی مناسب جهت آموزش رنگ‎های ابتدایی به کودکان شده ‎است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای دسترسی به تمامی تصاویر بازی پرداخت مبلغ 1.99 $ لازم است.

  دنیای واقعی

  والدین می‎توانند توسط مداد رنگی و نمایش هر رنگ به کودک رنگ‎های ابتدایی را به کودک آموزش دهند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  کودکان می‎توانند تصاویر را توسط فیس‎بوک با دوستان خود به اشتراک بگذارند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۹
  واحد پول رایگان
  ناشر YUPI STUDIOS TECNOLOGIA LTDA
  سال انتشار ۲۰۱۶
  ارز رایگان