Off the Record: Liberty Stone - A Mystery Hidden Object Game

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

حل کردن پازل و یافتن اشیای پنهان جهت کشف اتفاقی مرموز

سال: 2016
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  معمایی بودن داستان بازی و همچنین تجربه پیروزی یا شکست در دنیای کودکی معنادار است.
  گاهی در داستان بازی شخصیت‎های خانمی حضور دارند که از پوشش مناسبی برخوردار نیستند.
  در مکالمات میان شخصیت‎ها به ندرت از کلمات توهین آمیزی مثل جادوگر استفاده شده است.
  چگونگی بازی و داستان آن در قالب متن‎های کوتاهی در اختیار بازیکن قرار می‎گیرد که دامنه‎ی کلمات انگلیسی استفاده شده در آن بسیار وسیع است و جهت درک بهتر جریان بازی به تسلط بالاتر بازیکن به زبان انگلیسی نیاز است. کنترل شخصیت با ضربه زدن توسط انگشت بازیکن بر صفحه‎ی بازی انجام می‎شود. معماها اغلب ساده اما حل بعضی از آن‎ها به دلیل دارا بودن ساختار پیچیده‎تر به دقت بیشتر بازیکن نیاز دارد.
  یافتن اشیا در صحنه‎های متفاوت بازی نیاز به تمرکز بازیکن و قدرت خلاقیت او در استفاده‎ی مناسب از هر یک دارد. به طور مثال با پیدا کردن یک عکس و قرار دادن آن در کنار عکس‎های دیگر، بازیکن سرنخی را که در حل یکی از پازل‎های بازی نقش کاربردی دارد را به دست خواهد ‎آورد.
  بازی بر حل معما و پیدا کردن اشیا تمرکز دارد اما در انیمیشن ابتدایی بازی تصاویری از کشته شدن دختری و ربوده شدن جواهر نمایش داده می‎شود که به همراه داستان مرموز آن می‎تواند موجب انتقال حس ترس و هیجان مضاعف به بازیکن شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  نام اندروید بازی Off The Record: Liberty Stone است. این بازی نسخه‎‎ای از مجموعه بازی‎های Off the Record است که مانند نسخه‎های دیگر، داستان بازی در چارچوب پازل در اختیار بازیکن قرار داده می‎شود. بازیکن با کشف اشیای پنهان در جریان مراحل بازی و همچنین حل پازل‎هایی مثل قرار دادن چرخ دنده‎‎ها در جایگاه صحیح هر یک جهت به کار‎ اندازی دستگاهی قدیمی، راز گم شدن جواهری را کشف خواهد کرد. حل پازل‎های بازی می‎تواند مهارت تفکر حل مسئله و تفکر تحلیلی در کودکان و نوجوانان را به چالش کشاند. نکته‎های کمکی نیز به صورت محدود در بازی قرار دارند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی برنامه را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 1.0.0 iOS و در تاریخ 99/02/13 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  بازی از انیمیشن‎هایی با کیفیت خوب برخوردار است که به همراه عواملی مثل داستانی بودن، نمایش مکالمات میان شخصیت‎ها و همچنین صداگذاری مناسب روی شخصیت‎ها و دیگر اجزای بازی مانند صدای باز شدن در، محیطی متناسب با فضای مرموز آن ایجاد شده‎ است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای دسترسی به نسخه‎ی کامل بازی پرداخت مبلغ 9.99$ لازم است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۰.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Big Fish Games, Inc
  سال انتشار ۲۰۱۶
  ارز رایگان