Olympus Rising: Hero Defense

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

نبرد خدایان یونان باستان با دشمنان و دفاع از قلمرو در محیطی افسانه‎ای

سال: 2018
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  تمامی شخصیت‎های بازی که خدایان یونانی هستند با کلیشه‎های جنسیتی طراحی شده‎اند. شخصیت‎ها ظاهری قوی و عضلانی دارند و برخی از آن‎ها نیز پوشش مناسبی ندارند.
  بازی در تمام مسیر بازی با استفاده از متن‎های کوتاه بازیکن را هدایت می‎کند. در مراحل ابتدایی شخصیت به سختی از بین می‎رود و در نتیجه مراحل با برد همراه است اما با پیشروی در بازی قدرت دشمنان بیشتر می‎شود و بازیکن باید با دقت و تمرکز بیشتری بازی را انجام دهد.
  بازیکن در هر نبرد با استفاده از مهارت تفکر استراتژیک خود و با توجه به تعداد و نوع حمله‎ی دشمنان سربازانی با نیروهای متفاوت را وارد نبرد می‎کند. او همچنین می‎تواند ساختمان‎هایی مثل برج‎های مراقبت در کوه بنا کند و از سرزمین خود دفاع کند.
  طراحی ساختمان‎های بازی الهام‎گرفته از ساختمان‎های یونان باستان است که می‎تواند بازیکنان را با معماری آن دوران آشنا کند.
  مبنای بازی نبرد و از بین بردن دشمنان است اما هیچ تصویری از خون یا جراحت نمایش داده نمی‎شود. شخصیت‎ها پس از بین رفتن روی زمین می‎افتند و به سرعت ناپدید می‎شوند. در انتهای هر نبرد شخصیت‎های متفاوتی مثل مار سه سر وارد می‎شوند که جثه‎ی بزرگتر و ظاهری ترسناک‎تر از دیگر دشمنان دارند. تمامی آن‎ها تخیلی هستند اما می‎تواند باعث ترس برخی بازیکنان شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی محتوای استراتژیک دارد و تمرکز اصلی آن بر دفاع از سرزمین خودی و مبارزه با دشمنان برای گسترش قلمرو است. در اثر یک شورش کوهی که محل‎ زندگی خدایان یونان باستان است تخریب و تمامی جزیره‎های اطراف آن نیز توسط دشمنان تصرف شده است. بازیکن در نقش یکی از خدایان باید با دشمنان مبارزه کند، جزیره‎ها را باز پس بگیرد و کوه خدایان را نیز بازسازی کند. جریان بازی جنگی و هیجانی است اما بازیکن بیشتر عهده‎دار بخش استراتژیک بازی است. او باید در هنگام مقابله با دشمنان سربازانی با نیرو‎های متفاوتی مثل تیرکمان‎دار را وارد نبرد کند و همچنین برای دفاع از کوه ساختمان‎هایی با قدرت دفاعی بسازد تا از هجوم دشمنان جلوگیری کند. بازیکن با پیروزی در نبرد‎ها امتیازاتی به دست خواهد آورد که می‎تواند از آن برای ارتقای سلاح، سربازان و ساختمان‎های کوه استفاده کند. خشونت بازی غیر قابل انکار است اما به دلیل کوچک بودن طراحی شخصیت‎ها تا حدی از انتقال این حس به بازیکنان جلوگیری خواهد شد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 6.0.4 iOS در تاریخ 99/07/8 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  بازی گرافیک جذابی دارد. محیط و شخصیت‎های بازی از افسانه‎ها و خدایان یونان باستان الهام گرفته شده است. ساختار مراحل مشابه است اما متفاوت بودن توانایی سربازان، ساختمان‎ها و شکل ظاهری دشمنان باعث ایجاد تنوع در بازی شده است. موسیقی حماسی در جریان بازی شنیده می‎شود.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای خرید درون‎برنامه و ارتقای سریع‎تر شخصیت‎ها و امکانات بازی پرداخت حداقل مبلغ 0.99$ لازم است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  دسترسی به اینترنت برای انجام بازی لازم است. در ابتدا بازیکن مجبور به موافقت با قوانین بازی است. یکی از این قوانین اجازه‎ی دسترسی بازی به میکروفون و دوربین دستگاه هوشمند بازیکن است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۶.۰.۴
  واحد پول رایگان
  ناشر Flaregames GmbH
  سال انتشار ۲۰۱۸
  ارز رایگان