One Move Puzzle

thumbnail
۹ سال به بالا
۶ تا ۹ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
قرار دادن رنگ‎های مشابه در کنار یکدیگر تنها با استفاده از یک حرکت
سال: 2018
  بررس متن: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کودکان دبستانی برای درک هدف بازی در شروع، به کمک و یاری فرد بزرگسال نیاز خواهند داشت، اما بعد از عبور از چند مرحله بر روی محتوای بازی و هدف مسلط خواهند شد. افزایش مراحل به معنی دشوار شدن چالش پازل‎ها بوده و به‌مراتب زمان‎ بیشتری را از کودکان کم‎سن خواهد کرد. نوجوانان در زمان کوتاه‎تری می‎تواند پازل‎ها را حل کنند و شاید مراحل ابتدایی برایشان بیش‎ازحد ساده باشد.
  کودکان و نوجوانان در هر مرحله باید روش‎های مختلفی را امتحان کنند تا درنهایت به تنها راه‎حل موجود دست پیدا کنند. با امتحان کردن جابه‎جایی‎های مختلف و رسیدن به پاسخ موردنظر قدرت تفکر حل مسئله کودکان تقویت می‎شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  پازل یک حرکتی، بازی مناسبی برای پر کردن زمان و سرگرمی است که با ایجاد چالش‎های فکری ذهن بازیکنان را فعال می‎کند. تمامی چالش‎های بازی تنها با یک حرکت قابل‌حل‌اند و نیازی به مهارت یا قابلیت خاصی نیست. بازیکنان کودک و نوجوانان هم می‎توانند بازی را با استفاده از تفکرشان حل کنند و هم می‎توانند با امتحان کردن تمام راه‎های ممکن مکعب‌ها را حذف کنند. هدف از بازی خالی کرد صفحه از مکعب‌های رنگی است که این کار تنها با در کنار هم قرار گرفتن مکعب‌های هم‎رنگ به‌صورت افقی یا عمودی ممکن می‎شود. بازیکنان با حرکت دادن تنها یک مکعب به یکی از چهار جهت اصلی، باید بتوانند تمامی رنگ‎ها داخل صفحه را حذف کنند و تنها در این صورت با گرفتن 10 سکه به مرحله بعدی می‎رسند. سادگی چالش‎ها برای نوجوانان ممکن است از جذابیت بازی بکاهد و آن را کسل‌کننده سازد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 1.2 iOS در تاریخ 97/08/22 بعد از اتمام سطح 35 موجود در این نسخه نوشته‌شده است.

  کیفیت

  گرافیک دو بعدی بازی با کیفیت نسبتاً خوبی طراحی‌شده ‎است و تنها در صورت برقراری ارتباط با اینترنت مشکلاتی ازجمله ثابت شدن تصویر، ظاهر می‎شود. شخصیت‎های مکعبی با چهره‎های طنزگونه‎شان در لحظه حذف شدن (بردن) بسیار خوشحال می‎شوند و هیجان خود را بروز می‎دهند. تصاویر با رنگ‎های شاد و متنوع طراحی‌شده‌اند که در کنار سادگی گزینه‎ها و ساختار بازی محیطی بدون تنش و مفرح را ایجاد کرده است. موسیقی متن یکنواخت و کوتاه در زمینه‌ی بازی تأثیر چندانی ندارد و تنها برای پر کردن فضای موسیقیایی قرارگرفته است.

  مشخصات برنامه

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۲
  سال انتشار ۲۰۱۸