OPUS: Rocket of Whispers

thumbnail
۱۰ سال به بالا
۷ تا ۱۰ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

پیدا کردن قطعات موشک برای خاک‌سپاری روح مردگان

سال: 2017
  بررس برنامه: حامد داوری

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در این بازی جان (شخصیت بازی)، پدر و مادر خود را از دست می‌دهد و باید ادامه‌ی زندگی خود را تنها بگذراند. شخصیت جان و فی برای کودکان و نوجوانان معنادار است و می‎توانند به‌راحتی با آنها ارتباط برقرار کنند و ترس و ناراحتی ناشی از دوری والدین آنها را درک کنند.
  منوی بازی و چگونگی کار با آن دشوار نیست و حرکت فقط با کشیدن انگشت بر روی صفحه انجام می‌شود، اما تمامی مکالمات انجام‌شده در بازی به زبان انگلیسی است و برای پی بردن به آنها باید تا حدودی به این زبان مسلط بود.
  گاهی در طول بازی ارواح مردگان به سراغ جان می‌آیند و با او صحبت می‌کنند ولی ظاهر ترسناک یا خشنی ندارند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی شماره دوم سری بازی Opus به نام «روزی که زمین را یافتیم» است. پسربچه‌ای پنج‌ساله به نام جان به همراه پدر و مادر خود به مراسمی باستانی در سرزمین خود می‌روند تا جادوگرهایی را ببینند که به اعتقاد خودشان مسئول امنیت و صلح در دنیا را بر عهده دارند. پس از مدتی با شیوع بیماری در میان مردم بسیاری از افراد می‌میرند و تنها بازماندگان آن حادثه جان و دختری به نام فی هستند. روح مردم در سرزمینشان سرگردان مانده و بازیکن باید روحشان را به خانه بازگرداند و فی به‌عنوان یک جادوگر وظیفه دارد که موشک بزرگی را که قطعاتش در هر گوشه‌ای از سرزمین پراکنده‌شده است را از نو بازسازی کند تا مردگان را به روش خودشان خاک‌سپاری کنند. در این بازی کنترل جان در دست بازیکن قرار دارد و برای پیدا کردن قطعات باید به کمک فی برود. اتفاقات پیشین زندگی جان به‌صورت ویدیویی نمایش داده می‎شود و بازیکن در جریان وقایع گذشته قرار می‎گیرد. در این راه بازیکن به وسایلی برای حرکت نیاز دارد (به‌عنوان مثال نیاز به چکمه برای کاوش در مناطق برفی) و باید آنها را برای ادامه راه به دست آورد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی در تاریخ 98/02/27 نوشته‌شده و برمبنای نسخه Android 4.5.0 است.

  کیفیت

  طراحی بازی به سبک فانتزی است و رنگ‌های به‌کاررفته در پس‌زمینه طیف تیره‌ای دارند. زمین بازی از بالا نشان داده می‌شود و تصویر به‌صورت سوم شخص نمایش داده می‎شود. موسیقی‌هایی که در طول بازی پخش می‌شود دل‌نشین و آرامش‌بخش‌اند و در ابتدای بازی نیز پیشنهاد داده می‌شود که برای لذت بیشتر از هدفون استفاده شود.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بعضی از بخش‌های بازی برای باز شدن نیاز به خرید با دلار دارند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۴.۵.۰
  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
  سال انتشار ۲۰۱۷