Otsimo

thumbnail
۷ سال به بالا
۳ تا ۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
کمک به کودکان مبتلا به اوتیسم برای یادگیری مفاهیم اولیه
سال: 2017
  بررس متن: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  آموزش اولیه‎ی بازی برای والدین بوده تا با درک کاربرد هر بخش‎ و مدیریت حساب فرزندشان از بخش مربوط به والدین بتوانند محیطی مناسب با شرایط و سن فرزندشان فراهم کنند. همراهی والدین برای شروع بسیار اهمیت دارد و تنها بعد از ایجاد شدن احساس امنیت در برقراری ارتباط با بازی‎ها می‎توان مدت کوتاهی را به کودکان اجازه داد تا به‌تنهایی با بازی‎ها سرگرم شوند. به‌مرور با افزایش مهارت کودکان بازی‎های بیشتری را می‎توان در اختیارشان قرار دارد و در بخش مخصوص به والدین روند پیشرفتشان را مشاهده کرد.
  کودکان در این برنامه با مفاهیم اولیه‎ی ادراکی همچون نام رنگ‎ها، اشکال هندسی، میوه‌ها و حتی نمایش یا نوع احساسات آشنا می‎شوند. به‌مرور با پیشرفت در برنامه مهارت‎های پیشرفته‎تری همچون اعداد، الفبا و خواندن و نوشتن نیز به مجموعه بازی‎ها افزوده می‎شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی اوتسیمو برای فراهم کردن محیط آموزشی ایمن و مناسب جهت یادگیری مهارت‎های اولیه به کودکان با نیاز‎های خاص طراحی‌شده است. هدف اصلی شکل‎گیری این برنامه کمک به کودکان اوتیسم و کودکان مبتلا به اختلالات یادگیری بوده و به‌مرور با توسعه‎ی برنامه‎ها، بازی‎هایی جهت کمک به کودکان مبتلا به اختلالات تمرکزی نیز افزوده‌شده است. تمام محتوای آموزشی این برنامه تحت نظارت روانشناسان طراحی‌شده است تا در قالب محیطی ایمن، امکان یادگیری مهارت‎های اولیه برای کودکان مبتلا به اوتیسم، اختلال یادگیری یا مشکلات تکلمی فراهم شود. در این برنامه کودکان تفاوت رنگ‎ها، میوه‎ها، حروف، اعداد و انواع احساسات را می‎آموزند و با نامشان آشنا می‎شوند. بازی‎ها به‌نوعی طراحی‌شده‌اند که در کنار آموزش، شرایطی جهت تکرار و تمرین بیشتر را نیز فراهم می‎کنند. برای استفاده از برنامه یاری و کمک والدین نیاز خواهد بود و ایجاد دسترسی‎ها و افزودن بازی‎ها نیز از بخش مربوط به والدین صورت می‎گیرد. درمجموع، بازی شامل دو بخش اصلی مخصوص کودکان و والدین است. کودکان در بخش خود می‎توانند بازی‎ها را انجام دهند و والدین در بخش مخصوص به خود می‎توانند کنترل‎ و نظارت‎های موردنیاز را داشته باشند. با خرید حالت Premium برنامه، امکان دریافت حمایت مشاورین در تمام ساعات روز (به زبان انگلیسی) فراهم خواهد شد و با کمک تکنولوژی Alexa روش‎های درمانی مرتبط با اختلالات تکلمی فراهم می‎شود. اگرچه این بازی‎ها برای کودکان با نیاز‎های خاص طراحی‌شده است، اما هیچ ممنوعیت در استفاده سایر کودکان از این برنامه‎های وجود ندارد. بدون خریداری بسته‎های پیشنهادی بعد از 14 روز استفاده از برنامه بسته‎ خواهد شد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 5.8.18 iOS در تاریخ 97/07/29 بعد انجام بازی‎های رایگان نوشته‌شده است.

  کیفیت

  رنگ‎آمیزی و تنوع رنگی بالای برنامه محیط بازی‎ها را شاد کرده است. همچنین راوی و همراه بازی‎ها با صحبت‎های پرهیجان و انگیزشی کودکان را به ادامه دادن و رسیدن به پاسخ صحیح یاری می‎کند. تغییرات چرخشی صفحه برنامه با وارد یا خارج شدن از بخش‎ها، استفاده از آن را کمی دشوار می‎کند، اما در یادگیری اختلالی ایجاد نمی‎کند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.
  تنها برخی از بسته‎های آموزشی به‌صورت رایگان در مدت 14 روز در اختیار بازیکنان قرار می‎گیرد و برای استفاده‎ی کامل از برنامه دو حالت ابتدایی و پیشرفته ارائه می‎شود که با قیمت‌های مختلف قابل خریداری است. همچنین خرید عضویت سالانه نیز دسترسی به‌تمامی بازی‎ها را ممکن می‎کند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.
  برای باز کردن برخی از بخش‎ها ازجمله کنترل والدین اتصال به اینترنت نیاز است.

  مشخصات برنامه

  حداقل نیازمندی اندروید ۵.۰ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۵.۸.۱۸
  سال انتشار ۲۰۱۷