Oz: Broken Kingdom

thumbnail
۱۳ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

جنگ شخصیت‎های خوب و بد برای نجات جادوگر اُز و دوروتی

سال: 2016
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  دنیای جادویی و شگفت‎آوری بازی حس‎وحال متفاوتی را در محتوای ایجاد کرده است.
  بعضی از شخصیت‎‎های مؤنث ظاهر و پوشش نامناسب دارند.
  بازیکن بعد از پر شدن نیرو هر شخصیت یکی از کارت‎های قابلیت را انتخاب می‎کند و مابقی فعالیت‎های به‌صورت خودکار انجام می‎شود. با پیشروی کردن در مراحل، مقاومت نیرو‎های دشمن بیش‎تر می‎شود و شکست دادن آن‎ها دشوارتر می‎گردد. به‌مرور زمان بازیکنان بر روی قدرت شخصیت‎هایشان تسلط پیدا می‎کنند و مبارزات را با درجه سختی پایین‎تری به اتمام می‎رسانند.
  فضای بازی به‌شدت تاریک نمایش داده‌شده است و شخصیت‎ها با روش‎های خشنی همچون چاقو زدن، چنگ زدن، شلیک و انفجار رقیب را می‎کشند. هر شخصیت بعد از تمام کردن نیروی خود در دود سیاهی به زمین می‎افتد و می‎میرد. برخی از دشمنان در حین حمله خنده‎های شیطانی دارند که با چهره‎ی خشن آن‎ها همخوانی دارد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  داستان بازی به‌نوعی ادامه داستان معروف کتاب جادوگر اُز است. در این داستان شخصیت جدید به شخصیت‎های آشنایی همچون دوروتی، جادوگر سیاه، شیر، آدم حلبی و مترسک اضافه‌شده است. این شخصیت جدید به نام اُفلیا به دنبال انتقام از بدی است و باهم گروهان جدید خود به دنبال نجات دوروتی و جادوگر اُز است. مراحل هر سرزمین با دیگری متفاوت بوده و در هر مرحله انتخاب جنگجو با بازیکن است تا بتواند قبل از کشته شدن تمام نیروهای دشمن را نابود کند. توانایی هر شخصیت با دیگری متفاوت است و هر یک قوت به خصوصی دارند که از دیگران برتری دارد. در ابتدای هر مرحله نیروهای دشمن نشان داده‌شده و بر اساس قوت‎های دشمن (زره، پویایی، قدرت و جادو) بازیکن شخصیت مناسب را انتخاب می‎کند. هر مرحله چندین حمله دارد و در هر حمله تمامی شخصیت‎های رقیب کشته می‎شوند تا بازیکن برنده شود. در صورتی که شخصیت بازیکن پیش از شخصیت‎های رقیب کشته شود، مرحله بدون برد به پایان می‎رسد. ساختار بازی و نحوه کشتار بسیار تاریک و خشن است و تم بازی بر محور کشتن، نجات از بدی و انتقام‎جویی بناشده است. بسیاری از مراحل بدون کمک گفتن از جواهرات یا احیای شخصیت برای چند بار قابل گذر نبوده و همین امر موجب نیاز به خرید درون برنامه می‎گردد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 2.3.2 iOS بعد از اتمام مراحل یک سرزمین در تاریخ 96/10/05 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  شخصیت اصلی دختر بازی بسیار خشن و مردانه به تصویر کشیده شده ولی همچنان از سه شخصیت دیگر ضعیف‎تر است. گرافیک بازی به‌صورت سه‌بعدی و با جزئیات بسیار زیادی در بازی طراحی‌شده است. رنگ‎های بازی بسیار تاریک‎اند و تم داستان و صحبت‎های شخصیت‎های بسیار غمناک است. حالت خودکار مراحل تقریباً بی‎فایده بوده، زیرا که بازیکن هیچ دخالتی در این حالت ندارد و بازی به گونه فیلم انجام می‎شود و احتمال باخت بازیکن در این حالت بسیار بالا است. موسیقی بازی بسیار ملایم و آرام است و برخلاف تم خشن و جنگی بازی هیچ نشانه‎ای از تنش یا هیجان را در خود ندارد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  اسانس و کارت‎ها با Emerald سبز تنها با بالا رفتن سطح یا خرید درون برنامه افزایش می‎یابد. بسته‏‎های خرید از 4.99 دلار تا 99.99 دلار هستند. بعد از باخت، بازیکن امکان ادامه بازی با پرداخت هزینه را دارد و یا می‎تواند باخت خود را قبول کند. روایت داستان بازی باعث علاقه‎مندی بازیکن به رسیدن به انتهای بازی و کشف نتیجه تلاش‎هایش می‎شود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۲.۳.۲
  واحد پول رایگان
  ناشر This Game Studio
  سال انتشار ۲۰۱۶
  ارز رایگان