PAC-MAN Pop

بررس متن: نیلوفر غیبی

7+

چیدمان حباب‎های رنگی برای رسیدن به هدف‎های مشخص در کنار شخصیت‎های بازی قدیمی Pac-Man

ناشر: BANDAI NAMCO Entertainment America Inc. سال انتشار: 2016

PAC-MAN Pop

7+

چیدمان حباب‎های رنگی برای رسیدن به هدف‎های مشخص در کنار شخصیت‎های بازی قدیمی Pac-Man

ناشر: BANDAI NAMCO Entertainment America Inc.

سال انتشار: 2016

بررس متن: نیلوفر غیبی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
ارزیابی درست محیط هر مرحله و چیدمان صحیح حباب‎ها نیاز به تمرکز و در عین حال استفاده از قدرت تفکر حل مسئله دارد. کودکان در حین بازی مهارت‎ تفکر خلاق خود را توسعه می‎دهند و به راه‎های جدید و خلاقانه‎تری برای حل هر پازل دست می‎یابند.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
سازوکار بازی به خودی خود دشواری ندارد و توضیحات اولیه در راحت شدن درک چگونگی کار با برنامه کارآمد است. با وارد شدن هر قابلیت جدید، توضیحات متنی و تصویری ارائه می‎شود. چالش‎ها متنوع است اما غیرممکن نیستند و با تمرین کوتاه و چندین بار تلاش نتیجه‎ی مطلوب حاصل می‎شود.
آنچه والدین باید بدانند

برخلاف نام برنامه که به بازی قدیمی Pac_Man اشاره دارد، محتوای اصلی هیچ ارتباطی با ساختار بازی امتیازی و سرعتی Pac-Man ندارد. تنها شخصیت اصلی (خود Pac-Man) و ارواح سرگردان به عنوان تزئینات ظاهری از نسخه‎ی قدیمی و اصلی بازی الگو گرفته شده‎اند. بازیکن باید در هر مرحله هدف به خصوصی را دنبال کند که این شامل جمع‎آوری میوه، از بین بردن روح، نجات سگ‌ها و مواردی از این قبیل است. بازیکنان باید با شناسایی محیط بازی، در نظر گرفتن تعداد حباب موجود و ارزیابی هدف هر مرحله تلاش کنند تا با کمترین حباب رنگی برنده شوند. تفاوت این برنامه با بازی‎های مشابه در ترکیب شدن چالش‎ها با هم برای افزایش سطح دشواری و درنتیجه درگیر کردن ذهن و تفکر خلاق بازیکن است. سرعت افزایش سختی مراحل بسیار پایین بوده که این امر به کودکان کم سن اجازه می‎دهد مهارت خود را به آرامی با محتوای ارائه شده هماهنگ سازند. قابلیت‎های ویژه و نیروهای کمکی موجود در مراحل به عنوان همیار بازیکن در مراحل دشوار مسیر را هموار می‎سازند که در صورت تمام شدن نیروها می‎توان از سکه‎های موجود یا خرید درون برنامه استفاده کرد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 2.1.6608 iOS در تاریخ 98/11/12 نوشته‎شده است.

کیفیت

در شروع هر مرحله صدایی مشابه با برنامه‎ی اصلی Pac-Man پخش می‎شود و بعد از آن موسیقی متن یکنواخت و ملایمی برای پر کردن فضای شنیداری اجرا می‎شود. گرافیک بازی از کیفیت بالایی برخوردار است و رنگ‎ها حالت برجسته و شاد دارند که با محیط سرگرم‎کننده‎ی بازی هماهنگ است. شخصیت Pac_Man و دشمنانش (ارواح رنگی) از نسخه‎ی اصلی بازی قدیمی گرفته شده‎اند (البته با وارد شدن تغییراتی در جزئیات ظاهری) ولی سایر شخصیت‎ها هیچ ارتباطی با نسخه‎ی اصلی ندارند. شخصیت Pac-Man همیشه خوشحال است و گاهی از خودش عکس می‎گیرد یا می‎قصد تا فضای برنامه حالت سرگرم‎‏کننده و مفرح خود را حفظ کند.

مصرف گرایی

اگرچه سکه‎های بازی به راحتی با عبور از مراحل قابل دستیابی‎اند ولی بسته‎های خرید درون برنامه برای افزایش سکه وجود دارد.

حریم خصوصی

برای اجرای بازی اتصال دائمی به اینترنت نیاز است.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 74
حداقل نیازمندی اندروید 4.1 یا بالاتر
نسخه تست شده روی iOS 2.1.6608
حداقل نیازمندی iOS 9.0 یا بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر BANDAI NAMCO Entertainment America Inc.
سال انتشار 2016
نیازهای ویژه

در بخش تنظیمات گزینه‎ای برای استفاده‎ی کودکان و نوجوانان مبتلا به کوررنگی وجود دارد که با فعال کردن این گزینه، حباب‎ها علاوه بر رنگ تصویری در داخلشان شکل می‎گیرد.